Konečné řešení

• Česko Nukleární holomajzna (festivalový názov) (viac)

Po kolapsu sovětských reforem se napětí mezi SSSR a Amerikou změní ve skutečnou válku. Po konvenčních zbraních dojde i na hrůzu atomových útoků, které ovšem přinesou oběma národům devastaci bez ohledu na politické řešení. Uražení světoví představitelé donutí supervelmoci ke konečnému řešení - každá vybere jednoho vojáka, který bude svou zemi zastupovat. Vítěz získá všechno. Vyzbrojeni všemi možnými zbraněmi vedou spolu válku americký zrádce Thomas Batanic a oddaný komunista Sergei, aby rozhodli o dalším osudu lidstva. (McLushi)

Mulosz

Nebýt výborného živého dabingu na pódiu v podání Immanuela Lubrikanta a Kafilerie Zawadské během Festivalu otrlého diváka 2019 a sledovat tento film doma, po 15 minutách to vypnu, za normálních okolností je toto dílo nekonzumovatelné. Na rozdíl od Priorova majstrštyku Smrtelná kořist, u které má divák aušusové potěšení při jakékoliv formě zhlédnutí (pozn. i tu jsem však měl možnost poprvbé vidět ve výborné společnosti a atmosféře - na spřízněné akci jménem Brakfest). ()

Goldbeater

David A. Prior nám předkládá velmi realistický pohled na to, jak by asi mohla probíhat válka mezi USA a SSSR, kdyby obě mocnosti operovaly se stejným rozpočtem jako tvůrci tohoto filmu - nedisciplinovaný americký kovboj si to rozdá v lesíku se sovětskou mlátičkou (naprosto geniální Robert Z'Dar) a celý tento konflikt vyústí v nečekané finále! No stále to v principu dává větší smysl než třeba takové Hunger Games. [FOD 2019] ()

choze

Další céčko z bohaté "straight-to-the-video" produkce režiséra, scenáristy a producenta Davida A. Priora, jehož snímky hojně okupovaly a tu a tam ještě okupují i naše videopůjčovny (SMRTELNÁ KOŘIST, NOČNÍ VÁLKY, BÍLÉ ŠÍLENSTVÍ, INVAZE). To znamená primitivní a těžce nelogický scénář, úsměvné dialogy, překližkovité herecké výkony neznámých neherců, statická kamera a režie a celkový technický amatérismus, smutně odrážející nulový rozpočet. Nicméně najdou se tu i nějaké ty klady, které ospravedlní jednu hvězdičku. Jednak je to námět, připomínající Gordonova podstatně lepšího ROBOTA JOXE. Dva vojáci, kteří mají v jakémsi opuštěném vojenském prostoru v boji muže proti muži rozhodnout, zda si bude celá populace modré planety říkat soudruhu nebo jíst hamburgery, na tom se i s tím málem co Prior měl, dala vystavět poctivá béčková akční podívaná. To by si ale někdo musel dát aspoň minimální práci se scénářem a akčními scénami. Druhým obrovským (doslova) pozitivem je Robert Z´Dar, nepřehlédnutelný béčkařský xicht známý zejména coby představitel titulní role trilogie MANIAC COP. Chlapa s jeho fyziognomií opravdu nevidíte každý den a tady díky jeho melancholicky proneseným replikám "jsme lidské bytosti!" a "já nemám domov" nabývá jeho postava až frankensteinovských rozměrů. A taky to vyplachování mozku nebyl špatný nápad. Jo a na to futuristické vozítko na obalu rovnou zapomeňte. ()

JFL

David A. Prior se probral ze svých klukovských fantazií o bojích ve vietnamské džungli a zjistil, že skončila studená válka. Pročež narychlo vysolil svou vlastní fantazii o tom, jak mělo vypadat rozuzlení konfliktu velmocí. Nějaké ty sametové revoluce a mírumilovné padání zdí totiž sice jsou hezké, ale zavánějí pacifismem a nedávají moc prostoru pro starý dobrý macho heroismus. Tak se v mysli military Petera Pana zrodila vize, kde se studenoválečné mocnosti ocitnou v patové situaci, takže k rozuzlení každá strana povolá svého nejlepšího borce. Jejich prostřednictvím se konečně ona trapácká anti-válka politického hrození pěstičkami přetáhne do starého dobrého férového souboje muže proti muži v klasické klukovské bitvě v lesíku. Za Ameriku tu kope mistrův naposilovaný brácha Ted Prior a sovětsky dehumanizovaný systém zatupuje zjev Robert Z'Dar. "Nukleární holomajzna" sice na jedné straně zjevně vychází z "Rockyho IV", jenže jeho koncept ve finále rozvádí do nonkonformního proti-papalášovského finále, takže lze současně říci, že tu Prior předběhl "Battle Royale". ()

LION-MR.T

Typické obsazení Davida A. Priora. Ve svý podstatě je to celý výmysl,ale jsme ve filmu tak se na tom vyřádíme. Připomínalo mi to jakousi videohru,skvěle udělanou a nikdy bych nepředpokládal,že se oba bojovníci spolu spojí. Robert Z Dar tady ani nehraje ani zápornou roli,protože rusové nemusí být vždy záporní,tak i Teda Priora ze strany Ruska je možno brát jako záporáka. Tady u mě převládá dojem neutrální,ale s vysokou zábavou. ()