Uväznená Omega si zvyká na nový život na Tantisse. (Disney+)

GejmronCZ

Bomba. Nevim jak jinak to popsat. Je to úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí. Žádná akce ani technický bláboly, ale přízemní dialogy, krásný vizuál, pomalé vyprávění, podtrhující hudba a nezlomitelná loajalita. A to vše jen se 4 postavami. Nic víc není třeba. ()

Martrix

Filoni s Corbett si tady mažou na chleba většinu tvůrců SW hraných seriálů, ale i posledních celovečeráků. Na tak malém prostoru a s omezenými možnostmi, se jim podařila epizoda s luxusní atmosférou. Vynikající zvukový podklad, parádní vizuál. Jistě se najde spousta nedočkavých gameheadů, kteří si budou stěžovat na nedostatek akce, ale pro mě jakožto dospělce, jde po dlouhé době o návrat do SW universa, který je opravdu radostný. Dokonce jsem ještě nadšenější, než jsem byl z Andora. A to už u první epizody nové řady. ()

Ahsoka

Dumavé scény sú pre každý film/seriál veľmi dôležité na vstrebanie, či načítanie uplynulých udalostí alebo vcítenie sa do myšlienok postavy. Avšak, ak sú v kombinácii s niečím, čo treba vstrebať. Medzi 2. a 3. sériou bolo na to dosť času, takže tu mi ich príde až zbytočne moc v pomere k posunu deja v tejto epizóde. Zatiaľ nezdieľam nadšenie, ale žije vo mne nádej smerom k ďalším epizódam, takže si tie hviezdy ešte pošetrím. ()

tomik99

Sice se toho v daném díle až tolik nestalo, ale kdy naposledy jsme viděli každodenní rutinu vězně v imperiální základně? Seriál buduje atmosféru na další díly a to se rozhodně počítá. Na tomto dílu rozhodně něco bylo a hlavně nenudil. A tým Vadné Várky ani nechyběl. ()

clump

Tomuhle seriálu i Star Wars obecně prostě sluší, když zpomalí a dýchaj spolu s postavama. Nepotřebujeme, aby každou chvílí něco vybuchovalo, něco někam padalo nebo letělo, někdo po sobě střílel apod. I to samozřejmě ke Star Wars patří a mám rád, ale jsou to právě pasáže nebo epizody jako tahle, který se člověku dostanou pod kůži. A v tomhle případě navíc omámí podmanivou pochmurností a jakousi zlou předtuchou. Atmosféra by se dala krájet. Krása. Je pozoruhodný, jak se změnil tón oproti dřívějšim řadám, hlavně těm míň příběhově zásadním epizodám. V začátku třetí řady se ale vlastně jen dál rozvíjí hutná hlavní linka o osudu klonů, která zejména v druhý sérii taky přinesla excelentní, myšlenkově podnětný, okouzlující a zneklidňující díly. Snad to vydrží až do konce třetí řady podobně soustředěný a bez rozjuchaných odboček jako v předchozích letech. Pak by se mohlo skutečně jednat o jeden z nejzajímavějších ročníků (nejen) animovaných Star Wars. ()

• Droid, který je ve zvěřinci, je model SE-2 worker droid. Poprvé jsme ho mohli vidět v Rogue One (2016). (Veskoslav)
  • Hora Tantiss se poprvé objevila v knize „Dědic Impéria“ od Timothyho Zahna. Původně to byla základna, kde mělo dojít k vytvoření nové klonové armády pro ztracenou republikovou flotilu, kterou objevil velkoadmirál Thrawn. Tento příběh je pouze součástí tzv. Legends. (Veskoslav)
  • M-částice jsou Midi-chlorian. Čím větší množství v krvi, tím silnější pouto se Silou. Projekt Nekromancer měl jediný účel. Vytvořit dokonalou schránku pro Imperátora a de facto mu zaručit nesmrtelnost a nesmrtelnost jeho Impéria. (Veskoslav)