Helena a její chlapci

• Francúzsko Hélène et les garçons
Francúzsko, (1992–1993)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (281)

Hádka (1992) (E80)

Helena se pohádala s Johanou, neboť Johana chtěla přestavět koupelnu na saunu a Mikuláše s Helenou přirovnala ke Kenovi a Barbie. Lola ji nakonec uklidní. Johana si jde vylít srdíčko na schůzku s Kristiánem. Obě dívky se usmíří, ale když jejich hádku probírají kluci, každý začne bránit tu svoji a dojde k další roztržce. Mikuláš připomene Johaninu nevěru s Johnem Wanderem, načež mu Kristián dá pěstí a oba se rozhodnou odejít z kapely. Helena s Johanou použijí taktiku vydírání, že když opustí kapelu, opouštějí i je, což zabere. Velmi vtipná je scéna s ubrečenou Johanou v kavárně. Než ze sebe vysouká svůj problém, Kristiána několikrát nazve idiotem.:) "Helena si chce vyměnit pokoj." "To je skvělý, alespoň tam bude postel pro mě. Každý večer vlezu oknem za tebou a za Lolou. Můj sen, bruneta a blondýnka.":) 100% ()

Víkend ve dvou (1992) (E81)

Johana šílí štěstím, Kristián ji pozval na víkend do Normandie, z čehož usoudila, že ji chce požádat o ruku. Kristián má ale v plánu se s Johanou rozejít. Seznámil se s popovou zpěvačkou Lolou Marsonovou a bláznivě se do ní zamiloval. Johana se ve svém přesvědčení utvrdí, když kluci v kavárně sdělí dívkám, že Kristián nemohl přijít. Je si jista, že jí šel koupit zásnubní prsten a tak spěchá koupit mu pečetní prsten. Kristián se po rande s Lolou vrací podezřele brzy, je nervózní a má černé brýle. K překvapení všech je nic netušící Johana po víkendu s Kristiánem šťastná. Kristián totiž lezl do zelí dvoumetrové mlátičce, za což schytal monokl. "Tak jsi pochopil, prcku? Až zase budeš slintat kolem Loly Marson, vyrazím ti druhý oko! Lola Marson je moje, jasný?!":) 100% ()

Růžová kravata (1992) (E82)

Johana koupí Kristiánovi růžovou kravatu, z čehož on zjevně nemá velkou radost. Dokonce se kvůli ní pohádají, když si ji Kristián odmítne vzít k romantické večeři ve dvou. Aby Johaně udělal radost si kravatu druhý den přece jen vezme, ovšem neujde pozornosti mnohých dívek z fakulty, které na něm díky ní mohou oči nechat. Kristián je rázem obklopen houfem fanynek a Johana začne žárlit. Proto kravatu tajně ukradne a zničí.:) I tady zazní výborné hlášky: "Pánové, já jdu do kina s pěti buchtama!" "Radši se vyhni Johaně, mohla by ty buchty připálit." A nebo "Ty myslíš, že ji Kri-kri snese? "Proč by ne, není těžká." Skvělá a zábavná epizoda, v níž si nejvíc prostoru pro sebe zabere komické duo Johana + Kristián, zatímco ostatní jsou tam spíš jen do počtu. 100% ()

Nový život (1992) (E83)

Docela vtipná epizoda, přestože je v ní tentokrát nastíněna tématika nebezpečných sekt. Johana a později i Kristián se začnou řídit podle pokynů sekty Nový život, kterou vedou podvodníci Ludvík a Antonína, aby z důvěřivých studentů vytáhli co nejvíc peněz za křišťály, zkažené potraviny a podobné nesmysly. Dokonce v garáži uspořádají seanci Nového života. Johana se ze sekty vymaní díky žárlivosti, vůbec se jí nezamlouvá, že by Kristián s Antonínou provozovali "znovuzrození". Padlo tu i několik vtipných hlášek: "Tak on je seknutej můj miláček!" nebo "To je geniální, Kristián s tou babou nebyl ve vaně!" 100% ()

Zázračný indický lektvar (1992) (E84)

Touto epizodou začne tajný milostný románek mezi Kristiánem a Benediktou, čímž Benedikta konečně dostane trochu více prostoru. Johana se celý den věnuje vaření čaje z indických bylin. Její lektvar ale vydává strašný smrad, Johana tím zamoří nejprve pokoj děvčat, následně garáž a nakonec i pokoj v hotelu. Natálii tím dokonce odradí kluka, kterého měla na pokoji, prý poprvé potkal holku, která bydlí v zoologické.:) Kristián při úklidu garáže: "Mě tak někdo vidět, bojovníka za lidský práva. Dřu tady jak americkej otrok.":) A na Texase: "Nemůžeš jíst jako člověk? Já taky neházím hranolky po celým bytě!":) V tomto dílu se naposled objeví Sofie. 100% ()

Tajemství (1992) (E85)

Johana se bylinným lektvarem přiotráví. Nejen že ji bolí celé tělo, ale ve chvilkovém pomatení smyslů si splete Lolu s Kristiánem. A pak v tělocvičně považuje rotoped za koně: "Hyjé! Ten kůň je vůl. Nechce jet, musí dostat nažrat, asi mu dám seno.":) José se chlubí klukům, jak minulou noc sbalil modelku a strávil s ní noc. Kristián jeho počínání kritizuje a moralizuje, což je u něj neobvyklé. Jeho milostný románek s Benediktou pokračuje, tajně se scházejí v garáži a brzy ráno v kavárně. Přestože je spolu zahlédnou holky, nepojmou podezření. 100% ()

Velká zrzka (1992) (E86)

Kristián s Benediktou si uvědomují, že jejich tajné schůzky jsou čím dál obtížnější a situace by se vyřešila, kdyby se José zamiloval do jiné dívky. Kristián proto na Josém vyzvídá, na jaký typ holek letí a ještě týž večer v kavárně natrefí na vysokou zrzku jménem Gloria. Jenže když si s ní dá schůzku, načape je Johana a pak v garáži, když se Gloria lepí na Kristiána je zas spatří Benedikta a vyloží si to po svém. Kristián musel čelit žárlivým scénám obou svých dívek, aby nakonec natrefil na Josého sestřenici.:) Docela vtipná epizoda. 100% ()

Na pokraji propasti (1992) (E87)

Jednou k tomu muselo dojít! Tentokrát už Kristián s Benediktou svůj tajný milostný vztah neutajili. V kavárně, kdy je ostatní najdou u skleničky, neboť návštěvu kina museli pro poplach z ohlášené bomby předčasně přerušit to ti dva ještě nějak uhrají smyšlenými alibi (i když Kristián se do své historky o stoletém strýčkovi a jeho snoubence trochu zamotává). Jenže když se pak Helena jde podívat do garáže, jestli tam náhodou odpoledne nevytratila kreditní kartu, namísto ní zahlédne Benediktu a Kristiána ve vášnivém objetí a v tichosti odejde. V tomto jediném dílu z celého seriálu se objeví i Heleniny rodiče Roger a Marie Girardovi, s nimiž se Helena jde poradit stran toho co zahlédla. 100% ()

Přátelé (1992) (E88)

Kristián má tajné rande s Benediktou a Johana šílí, celý večer neví, co s Kristiánem je. Vydá se ho hledat, naneštěstí ji porazí auto a upadne do kómatu. Mikuláš a Sebastián marně hledající Kristiána přeruší schůzku Natálie s jejím přítelem. Kristián se o Johanině úrazu dozví až ráno a hned běží do nemocnice. U jejího lůžka si uvědomí, jak ji miluje. Johana se probere a Kristián tajný románek s Benediktou ukončí. I v této dramatické epizodě se najde pár vtipných situací, zejm. díky Natálii. Výborná je její hláška, když se jí Mikuláš zeptá, jestli neviděla Helenu, Johanu nebo Kristiána: "To se mi snad zdá! Večeřím s přítelem, nemám službu na kontrolní věži." "Tak alespoň jednu jste našli? Měla známku na krku? Vida, stačilo zajít do spolku na ochranu zvířat." 100% ()

Portrét (1992) (E89)

Lola přijde do kavárny v doprovodu Juliána, kamaráda svého bratra, který souhlasil, že jí bude stát modelem. Johaně se to ani trochu nezamlouvá, stále chce dát Sebastiána s Lolou dohromady a zde hrozí riziko, že by se Lola zamilovala do Juliána. Proto ho na sobotu, kdy Lola měla portrét malovat pozve do kina a navíc mu celou proceduru stát modelem znechutí, takže Julián Lole na poslední chvíli odřekne. K Johanině smůle tuto nabídku kvůli schůzce s Lindou odřekne i Sebastián. Nakonec Johaně nezbude nic lepšího, než k tomu přesvědčit Kristiána. Ten po kratším přemlouvání souhlasí, to ovšem ještě netušil, že model musí být nahý.:) "Chceš dělat model pro Lolu?" "Já? Jsi normální? Hele, Johano, ty po mně vždycky chceš nemožný úkoly!" 100% ()

Návrat 1 (1992) (E90)

Helena se setká s bývalým přítelem Olivierem a on ji pozve na večeři. Jelikož kluci zruší plánovanou večeři s děvčaty a rozhodnou se strávit večer s Lindou a jejími kamarádkami, Helena nakonec Olivierovo pozvání přijme. Vše by bylo v pořádku, kdyby Natálie nepřišla holkám poreferovat, že u Alfréda viděla kluky s jinými děvčaty. Vtipné bylo soupeření Kristiána s Josém o přízeň Kim "Já toho komára rozdrtím!" "No tak vidíš, José, poprvé v životě uvidíš komára bez křídel, jak ti uletí s Kim před nosem.":) Taky se mi líbí scéna, kdy Johana vylije Kristiánovi na hlavu karafu s vodou a prohlásí, že dnes zapomněla dát vodu své rybce. 100% ()

Návrat 2 (1992) (E91)

Johana je na Kristiána pořádně rozzuřená, ale Heleně, která se vrátí z večeře s Olivierem nic neřekne, pouze jí začne navrhovat návrat k Olivierovi. Sebastián a Mikuláš se ráno za včerejšek cítí provinile, Kristián si z oné události nedělá hlavu a José se Benediktě sám přizná, zvlášť když je mu motivací sázka s Kristiánem o 200 franků.:) Helena se nakonec o předchozím večeru dozví od Benedikty a na oplátku Mikulášovi přizná, že byla na večeři se svým bývalým. V této epizodě je vtipné zejména Johanino obvolávání bývalých přátel a také Kristiánův budíček: "Budíček už zvonil a Kristiánek vás budí a říká vám pomalu ...VSTYK VY DVA!!!":) 100% ()

Anglie 1 (1992) (E92)

Natálie oznámí chlapcům, že její kamarád hledá skupinu, která by doprovázela zpěváka na turné po Anglii. Kristián je nadšen, zato Mikuláš a José se k tomu staví poněkud skepticky. Jednak proto, že tím Natáliiným kamarádem je John Wander, s nímž kdysi Johana zahnula Kristiánovi. A také se jim nechce na celý měsíc opustit své dívky. Jakmile se děvčata o turné dozvědí, rozhodnou se jet taky. Natálie: "Děvčata, hledám vás už hodinu." Johana: "To nás mrzí. Víš co bys měla udělat? Dát si na nás píšťalku jako na klíče. Zmáčkneš knoflík a víš kde jsme.":) "Holky jsou od toho, aby čekaly na návrat lovce, který jde hledat zvěř, aby nakrmil svou rodinu." "To ti sedí, Kristiáne. Představ si to, kůži mamuta s kyjem přes rameno. Velký Kri-kri z Neandrtálu.":) 95% ()

Anglie 2 (1992) (E93)

Chlapci a zvlášť Kristián jsou zásadně proti tomu, aby děvčata s nimi jela do Anglie, ale nevědí, jak jim to oznámit, aby je neranili. Lola se svěří Heleně, že ji Sebastián pozval, aby s nimi do Anglie jela také. Předchozí večer byli spolu na večeři a políbili se. Lola ale cítí, že dál to nemůže zajít, protože Sebastián stále chodí s Lindou. Sebastián se s pozváním Loly a jejich počínajícím vztahem svěří Mikulášovi. Helena přesvědčí Benediktu a Lolu, že kluci budou v Anglii pracovně a ony tam budou navíc a tak se cesty dobrovolně vzdají. Pouze Johana nehodlá ustoupit a předhodit Kristiána davu anglických fanynek. Nakonec se ale i ona umoudří. Oproti předchozímu dílu je tento méně vtipný, spíš se tu víc řeší počínající vztah Sebastiána a Loly. 90% ()

Svobodný život (1992) (E94)

Kluci odjeli na turné po Anglii a holky se bez nich nudí. Zajdou si do posilovny, kde potkají Natálii s jejími čtyřmi kamarády. Ti pak začnou holky neúspěšně balit. Johana šílí, že kluci nezavolali v domluvenou hodinu a tak holky nakonec z trucu přijmou pozvání na skleničku od Natáliiných kamarádů. "Jak vidím, dali jste na moji radu, to je dobře. Za jednoho deset jiných." "A kde je těch šest dalších?":) Johana má další ze svých věšteckých snů, tentokrát se jí zdá, že Kristián se vrátil s anglickou snoubenkou Elisabeth a že je to královna.:) Pěkná scéna, kdy se holky nezávisle na sobě sejdou v garáži zavzpomínat na kluky. Pobaví dialog: "Co je to?" Jejich program, vzala jsem ho milovanému Kri-krimu, než odjel." "Jak to on udělá?" "Může ho štípnout Mikulovi.":) 100% ()

Návrat domů (1992) (E95)

Po měsíčním turné po Anglii se kluci konečně vracejí do Paříže, Johana z nedočkavosti už v pět ráno vstane a slavnostně se obleče a učeše, přestože kluci mají přiletět až odpoledne. Ve skutečnosti se vrátili už ráno, místo aby čekali na odpolední let se celou noc trmáceli autem. Rozhodnou se holkám zavolat, ty ale nejsou doma, zašly si zacvičit. Kristián vyvádí, že když v půl osmé ráno holky nejsou doma, dozajista využily příležitosti a strávily noc s jinými kluky. Přitom zrovna Kristián prožil v Londýně románek s fanynkou Dianou, ta za ním ještě týž den přiletí do Francie a před Johanou mu skočí kolem krku. Pobaví jak Johana neustále varuje holky, aby si daly pozor na Angličanky a pak z ní vypadne, že i její rodina, než se usadila v Texasu pochází z Anglie.:) 100% ()

Diana (1993) (E96)

Kristián trucuje, neboť za ním z Londýna přiletěla Diana, jeho fanynka a milenka z turné a on je příliš hrdý, aby se Johaně omluvil. Mikuláš se ho snaží obměkčit připomenutím odjezdu Štěpána a Katky, ale marně. Johana je v klidu, dívkám tvrdí, že už Kristiána nemiluje. Na důkaz toho se s nimi vsadí, že políbí třetího kluka, co vejde do kavárny. Diana bydlí u Josého, brzy se jí ujme Natálie, opět totiž vycítí příležitost intrikařit a rozvracet partu. K údivu všech Johana pozve Dianu na společnou večeři, Kristián to považuje za provokaci. Netuší, že Johana odešla na noc k Johnovi Wanderovi. Kristián: "Říkám si, jestli si je nemám nechat obě, rozumějí si. Diana dny sudé, Johana dny liché a na víkend obě.":) 90% ()

Sbohem (1993) (E97)

Mikuláš se brzy ráno v garáži sejde s Helenou, aby se poradili, jak usmířit Johanu a Kristiána. Natále intrikaří na všech frontách, manipuluje s Kristiánem i s Dianou. Johana se vrátí od Johna s nepořízenou, odmítl ji kvůli Kristiánovi. Nakonec se Johana rozhodne Kristiánovi odpustit. Už to vypadá, že se vše v dobré obrátí, i Sebastián Lole řekne, že ji miluje. Jenže Natálie opět naočkuje Dianu, aby zabojovala o Kristiána a ten z frajeřiny prohlásí: "Johano a Diano, já vás miluji obě." To už je na Johanu příliš a rozhodne se, že se vrátí do Texasu. Jindy mám Natálli rád, ale v těchto dílech, kdy se snaží rozvrátit vztah Kristiána a Johany je mi dost protivná. I tak je to velmi vydařený díl, dávám 5 * a 95%. ()

Divadýlko (1993) (E98)

Pozdě v noci se Mikuláš snaží Kristiánovi promluvit do duše, ale bezvýsledně. Sebastián ho švihne do napuštěné vany. Poté, co oba v kavárně neúspěšně začne svádět Natálie si jdou Mikuláš se Sebastiánem zahrát do garáže. Dívky vzpomínají na společné zážitky, nakonec se i ony rozhodnou jít do garáže a Johana klukům přizná, že v poledne odlétá do Texasu. Mikuláš a Sebastián dlouho o tom přesvědčují Kristiána, až nakonec uvěří a jde Johanu odprosit. Přede všemi jí pak vyzná lásku. V tomto dílu je nedomyšlené, že i o půl třetí v noci je u Alfréda otevřeno, přitom v jiných dílech je touhle dobou dávno po zavíračce. Jinak ale moc pěkný díl. 100% ()

Nezadaná Angličanka (1993) (E99)

Johana Dianě odpustí a rozhodne se najít jí přítele. Natálie se klukům pochlubí, že je zamilovaná, má nového přítele Stefana. Johana jde s Dianou na plovárnu a přiměje ji, aby v bazénu předstírala, že se topí, určitě ji prý zachrání pohledný plavčík. Diana se skutečně začne topit, ale z bazénu ji vytáhne Natáliin přítel Stefan. Zdá se že ti dva si padli do oka. Povedená epizoda plná vtipných hlášek. Natálie: "Potkala jsem jednoho kluka." Kristián: "Jednoho? To je výjimečný.":) Pobaví Johana, když nakreslí portrét ideálního kluka pro Dianu a vyjde z toho Kristián. A nebo když se Helena snaží Johanu dostat z koupelny lstí, že údajně volá Kristián. 100% ()