Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

Kongo, temné srdce Afriky (S02E13)

(epizóda)

Protože lodní přeprava z Demokratické republiky Kongo do Angoly byla jen na internetu, Igorovi a Martinovi nezbylo, než se vrátit do vnitrozemí a objet obrovskou deltu řeky Kongo. První most byl vzdálený asi 250 kilometrů, takže cestou se ještě oba motorkáři stavili v konžské škole, kde vzbudili nadšení dětí a naplněni emocemi a novou energií pokračovali v cestě. Visutý most 722 metrů dlouhý vede do města Matadi, které svými sochami připomíná koloniální hrůzy páchané na místních obyvatelích v časech belgických kolonizátorů. Příjemným překvapením byl přejezd přes hranice do Angoly, kde fungovala počítačová technika a v nedalekém bistru si Martin s Igorem po dlouhé době pochutnali na výborné rýži s fazolemi. (Česká televize)

Frajer42

Musím říct, že docela obdivuji odvahu kluků. Já potkat několik desítek podivně vypadajících negrů, co kope u silnice hroby, tak šlápnu na plyn a jedu daleko do píče od nich. To byl vcelku děsivý obrázek. Kór v Africe, tam skončíte v jednom z takových hrobů, ani nevíte jak. Kluci se s nimi dají do řeči, plácání po zádech, objímačka a hrozná pohoda. Jinak DR. Kongo zatím bez debat nejděsivější země. Je tam vidět, že země procházela v posledních letech sérií změn a místní nestíhají ani kopat hroby pro všechny mrtvoly. Všude spousta vzpomínek na krvavou kolonizační minulost. Další extrémně zajímavá a na informace bohatá epizoda. [77 %] ()