Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

Tajné společenství EKPE (S02E02)

(epizóda)

Oba motorkáři míří na hranice s Kamerunem. Ale před tím byli pozváni na soutěž neuvěřitelně pracných a složitých masek, v nichž tančili účastníci slavnosti. Nahlédli také do tajného společenství EKPE. Nový rok oslavili v Calabaru už v civilním podání, které odpovídalo 21. století. Alternátor vozu stále trucuje, a tak měli Martin s Igorem možnost prostudovat postup zpracování sklizené rýže. Napřed se suší na plachtách položených na silnic mu slouží jednoduchý ale funkční stroj v dílně vedle silnice. Martinovi se při tom vybavil návod na sáčcích balené rýže – před úpravou dobře proprat! (Česká televize)

Frajer42

Až na ten závěrečný ilegální obchod s ohroženými druhy to nemělo chybu. Luskounů i skokanů mi bylo líto, ale je to zkrátka odvrácená tvář Afriky a je dobře, že byla ukázána. Obecně se mi moc líbí, že si kluci často neberou servítky a popisují své zkušenosti a zážitky velmi otevřeně. Vidíte to krásné, ale i to odporné. Přesně tohle by měl dokument dělat. A jestli Písařík skládá básně na koleni, respektive na motorce v Africe, tak to je hodně velký borec. Další zajímavá země, další zajímavé tradice, další zajímavé informace. Zkrátka se na to moc hezky kouká. [79 %] ()