Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

S rukama od oleje (S02E01)

(epizóda)

Kvůli válce v Kamerunu a covidové epidemii se naši cestovatelé dostávají zpátky ke svým strojům až po dlouhých dvou letech. Odložili je při nuceném návratu na jednom nigerijském dvorku a posílali rodině majitelů domu pravidelně peníze za pronájem. První okamžiky setkání byly nadějné. Na dvorku stálo auto i obě motorky. Šok následoval až při bližším ohledání. V motorkách se usídlily myši, ještěrky či krysy a i vlhké podnebí vykonalo své. Igor to komentoval slovy – netušil jsem, že i hliník rezaví. Zbytky rukavic, zmizelé věci z textilu a kůže však Igoru Brezovarovi a Martinu Písaříkovi nedokázaly zkazit nadšení z pokračování cesty do Jihoafrické republiky. Zvlášť když se podařilo obě motorky nastartovat. Hůře na tom byl "Bublák", jak se přezdívá trochu hlučnému doprovodnému vozu, který se špatně fungujícím alternátorem daleko nedojel. (Česká televize)

Frajer42

Navázání tam, kde jsem před dvěma lety se seriálem vlivem nepředvídatelných událostí skončil. Hezká ukázka toho, co udělá s motorkami za 2 roky africké klima. Dle očekávání byla celá první epizoda zaměřená na opravování. Mimo to, nám byl představen drsný život v Nigérii a nový člen posádky. Úvod určitě příjemný. Moc hezky se na to všechno kouká. Těžce relaxační a odpočinková záležitost. [77 %] ()

subic

Tam kde dobrodrůžo skončilo, tam po 2 letech začíná a je pravda, že mě pokračování potěšilo. Je potřeba zprovoznit a rozjet 2 roky odložené, rezavé a myšmi prolezlé 2x GS a starý doprovodný Land Cruiser. Ale po pár dnech se povedlo a pojede se dál. ()