Zázraky severnej Európy

• Česko Krásy severní Evropy (viac)
Francúzsko, 2019, 4 h 20 min (Minutáž: 52 min)

Réžia:

Xavier Lefebvre

Hudba:

Vincent Jacq

Severné európske teritóriá oplývajú výnimočnou krásou, vzbudzujú priam fantastické predstavy a sú plné života - fauny i flóry - i tradícií starých národov a kultúr. Vyberte sa do krajín severnej Európy a spoznajte ich prírodné zázraky a národné tradície. (RTVS)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (4)

Fínsko (2019) (E01)

Příjemně strávených padesát minut v krásné přírodě ve Finsku. Potkání vyrovnaných krásných lidí jako třeba Anny, umělkyně landartu. "Sauna je spojení duše a těla" dozvíte se. ()

Nórsko (2019) (E02)

Úplně mě ohromilo, jaká existují překrásná klidná místa. ()

Švédsko (2019) (E03)

Překrásná přírodní země s vysokou kvalitou života a velmi různorodé zastávky u místních obyvatel. Škoda , že od roku 1974, kdy si jako první země na světě v referendu odhlasovali ideologii multikulturalismu, rychlým tempem vymírají a jsou nahrazování jinými kulturami.  Je neuvěřitelné, že i v tomto dokumentu je zmínka o kácení původních lesů za účelem růstu HDP a ochuzování biodiverzity.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/13332970297-krasy-severni-evropy/220382570090005/ ()

Krajina ohňa a ľadu - Island (2019) (E04)

Dokument je ke shlednuti v archivu Ceske televize. Rozeklana krajina horske pouste. V novoveku byl Island chudobincem Evropy.Nyni diky bankovnictvi a turismu je to bohata zeme ()