Mladý Američan Richard (Leonardo DiCaprio) sa so skupinou priateľov túla po Ázii. Počas pobytu v Bangkoku stretne čudného chlapíka, tuláka Daffyho (Robert Carlyle), ktorý spácha samovraždu. Richard získa jeho mapu, na ktorej je zakreslené tajné miesto na jednom thajskom ostrove, ktoré je údajne pozemským rajom – nádherná, turistami neskazená pláž. Spriatelí sa s mladým francúzskym párom – Etiennom (Guillaume Canet) a Françoise (Virginie Ledoyenová). Trojica sa vyberie miesto nájsť, čo sa im podarí. Ostrov je skutočne taký, ako bol popisovaný, s jedinou výnimkou – nie je opustený... (TV JOJ)

jimilala

hrozně rozporuplný film pro mě...skvělá Tilda, špatnej Leo, skvělá hudba, nesmyslné animace, skvělej nápad, špatnej konec....ale jsem rád, že jsem tenhle "kultovní" snímek viděl... ()

Rajca

Námet filmu je skvelý, Boylovi sa však úplne nepodarilo prepasírovať ústrednú myšlienku divákovi. Tou je, že každá komunita, respektíve ideológia, začína byť deštruktívna, keď obetuje jednotlivca pre blaho väčšiny. A je už len otázkou svedomia a morálnych hodnôt jednotlivých členov, ako sa k takémuto správaniu postavia. Táto dilema postupne začína zmietať aj Richardom, ktorého vnútorná rozpoltenosť miestami doháňa k šialenstvu. Boyle sa tiež potáca v tomto prípade medzi snahou o komerčnú úspešnosť filmu a podaním pomerne ťažkej témy, čo sa mu napriek výbornému výkonu Lea, ktorý dokáže výborne vykresliť charakterové postavy, nepodarilo skĺbiť. Asi siahnem po knihe ;-) Odporúčam aj vydarený film "Die Welle". ()

Oxytocin

Každé nebe jednou vystřídá peklo... a pak v lepším případě zbude jen "země". Dobře rozehraná partie s tužbou ztraceného světa v podobě ostrova s lagunou postupně uvadá do průměrnosti. Škoda. Až se budu chtít odpoutat od běžné reality, aut, všech lidí... tak určitě vypnu u tohoto hezkého snímku. P.S. Nechápu tu "počítačovou vložku", kdy běhá po lese jako Rambo. ()

pirat87

pred 15 rokmi som The Beach neskutocne hltal dnes uz by som tie 5 ***** asi nedal no zmenit to nezmenim...tento film zostane pre mna navzdy spomienkou na pekne obdobie v mojom zivote...a aby som nezabudol jeden z najlepsich soundtrackov ake poznam !!! ()

Bobby_Fisch odpad!

Zmatení mysli tvůrců se v tomto filmu protíná se zmatkem v hlavách mladých lidí. Tak něco morbidního bych být cenzorem promítat zakázal. Celý film pohrdá lidstvím. ()

typa

Mně se to líbilo, scénář byl neotřelý, kamera na jedničku, zrežírované typicky po Boylovsku, takže mé očekávání to splnilo. Film pochopitelně táhl bezchybný výkon Leonarda DiCapria, řekla bych, že ostatní herce převyšoval. Za mě spokojenost. ()

trotlicek

Skvělí AllSaints, zhulenec DiCaprio a sexy Tilda. Pláž je filmovou reklamou na Thajsko, filmovou reklamu na marihuanové pole. Pláž je odpočinkový, nepřemýšlecí film. Oceň dramatičnost, nápaditost, kameru a hudbu. Hereckost zanech pod podlahou. Pláž si zaslouží 75% za výše zmíněné. Pláž je prostě pláž - film, který má ve světové kinematografii kult. ()

Capitano3

Hodnotí špatně lid z Východní Evropy. Nechápe, nerozumí, nezažil. Východ nikdy nepochopí Západ, vyjma emigrantů. Tohle je největší pocta konce jedné šťastné éry, velké generace. Osobně jsem zažil stejnej feedback v roce 2001 v jednom izraelském kibutzu jako “volunteer”. Baťužkáři všech západních zemí spojte se opět za svobodu! #freedom ()

stuj

Tyjova, dyk to bylo dobrý. Silný 4 hvězdičky. Tak nízký hodnocení nechápu. Každopádně film z příběhem a pěkným vývojem. A hudbou, která dění dobře doplňuje. A DiCapriem za mlada. Jojo, kdyby věděl, jak se jeho sláva udrží a kam dál povede. ()

horskejvlk

Omletý a dokola se vracející nápad nesobeckého světa, lidí žijící v míru a pravdě. Tyto komunity-sekty vznikaly již za husitských bouří…adamité, později  hipís apod. Žijí v míru protože ignorují problémy ale když se objeví opět se sobeckost vyplaví na povrch. Zde v pláži je vše skvěle ukázáno, film se mi nelíbí k vůli námětu né kvůli režii ()

APLSMLS

Bejt teenka jsem mokrej až za ušima, ale nejsem a po dvaceti letech musim na tuhle rozpačitou kombinaci magazínu Bravo Girl, falešnýho Fight Clubu a překonanejch lacinejch iluzí o jakýmsi pseudo hipízáckým komunito-ráji z přelomu tisíciletí plnýho trapný hudby, retardovanejch postav a výbornýho Leova šílení v druhý půlce říct jen: OMFG WTF? ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (viac)