petikacka

petikacka  všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)  Jelikož jsem sledovala "starého" Wallandera s Kenethem Branaghem, tak "Mladého" jsem si nemohla nechat ujít. A udělala jsem dobře, protože je akčnější, cílí na mladší publikum a je méně kostrbatější než "starý". Má výbornou a hodně zamotanou zápletku a Adam Pålsson je fuckt sympaťák. Konec by se jednomu mohl zdát blbý a mohl by se i nasrat, ale zato je uvěřitelnější, poněvadž to takto povětšinou v životě opravdu končí. Za mě 90% (03.11.2020) ()

Anderton

Sympatický hlavný hrdina, komplikovaný prípad, kde je všetko nakoniec inak ako sa na prvý pohľad zdá, staré hriechy minulosti a tak podobne. A skvelá zábava po celý čas s nejakým tým posolstvom a zameraním na ukázanie skutočných problémov nielen mesta Malmo. Prečo je teda nakoniec prvá séria miernym sklamaním, i keď sa zdalo, že všetko dokonale šlape? Musím sa prikloniť ku kritikom vyústenia, pretože v ňom nevidím logické opodstatnenie, čo je ale na diskusiu so spoilermi. Briti nie sú až tak dobrí v navodení tej správnej severskej atmosféry, na polícii to vyzerá skôr ako v Los Angeles, na sídliskách ako v Strednej Európe. Dá sa namietať, že na lokáciách to tiež vyzeralo rovnako, ide však o celkový feeling a nie príliš presvedčivú atmosféru, akoby sa tvorcovia iba hľadali. Veci neprospieva ani angličtina. Som zvedavý, či druhá séria aspoň sčasti nadviaže na nedoriešené záležitosti z tej prvej. 70% ()