Your Honor - Season 1

(séria)
USA, (2020–2021), 9 h 33 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvorcovia:

Peter Moffat

Kamera:

James Friend

Bryan Cranston, Sofia Black-D'Elia, Tony Curran, Hope Davis, Hunter Doohan, Lilli Kay, Michael Stuhlbarg, Isiah Whitlock Jr., Brittney Tamberg, Carmen Ejogo (viac)

*CARNIFEX*

Príbehovo veľmi pestré, kedy jedno klamstvo rozpúta zbesilý kolotoč udalostí, ktoré spolu úzko súvisia. Námet dobrý, i keď miestami solídne pritiahnutý za vlasy, pričom raz baví viac, inokedy menej (najmä v jadre série). Nie všetkému sa tu dá veriť, no v zásade “Vaša ctihodnosť” veslovene nenudí. O prekvapenia núdza nie je, tie sa neobjavujú iba v závere každej z epizód, pointa o klamstve, ktoré sa nevypláca - dodržaná. ()

Vajonek

Obsahuje menší spoilery... Náhodou jsem zase jednou narazila na zajímavé rodinně-soudní drama o střetu životních ideálů, dobra a zla, pravdy a lži, o síle otcovské lásky. O tom, že jedno na první pohled nevyhnutelné těžko činěné rozhodnutí může být příčinou přesně těch událostí, kterým se chtěl hlavní hrdina vyhnout, ba ještě mnohem horších, jež si nedokázal představit ani v nejčernějších snech. Mohl ale postupovat jinak? Rozhodl by se stejně, kdyby tušil, co se spustí? Možná by lépe promyslel a zrealizoval jednotlivé kroky, které se nabalovaly na prvotní nešťastnou událost, něco by se tím asi zachránit dalo, ale boj o to nejcennější byl asi stejně předem prohraný... Drama je to dějově bohaté, se spoustou zvratů, z nichž některé jsou i velmi překvapivé, zdobí ho napínavá ponurá atmosféra prakticky od začátku až do konce, silné dialogy, výborné herecké výkony (Bryan Cranston dělá i z jindy rádoby hlubokomyslných americky patetických promluv v soudní síni něco, co vám připadá uvěřitelné, přirozené). Trochu problém jsem měla s hudbou, která místy krásně podporovala atmosféru, jindy mi ale přišlo, že se s ní už příliš tlačilo na pilu (že je to zrovna ultra dramatické nebo nabíráme vyšší tempo bychom asi poznali i bez té doslovnosti). Dále mi dojem lehce kazilo, že některé dílčí zápletky byly poněkud za vlasy přitažené a ačkoli bylo jasné, že v závěru nás asi nečeká úplný happy end, antickou tragédii až takovýchto rozměrů si tvůrci přece jen mohli odpustit. Po zhlédnutí první řady si moc nedokážu představit, jakým směrem se bude po téhle smršti a zkáze ubírat série další. Jisté asi je, že Bryan Cranston v ní bude v hodně odlišné úloze než v řadě první, kterou i přes některé drobné nedostatky určitě každému doporučuji ke zhlédnutí. 80 %. ()

TheEvilTwin

Sympatické krimi/soudní drama s výborným Bryanem Cranstonem (Breaking Bad), které sice není až tak přesvědčivě úderné, šokující či zvratovité, ale zato si drží fajn tempo a slušný příběh. Ocenil bych, kdyby bylo více napětí, možná i akce a více soudních důkazů, líčení, zvratů a právnických přestřelek, ale i tak jsem s výsledkem spokojen - příběh budovaný 7 dílů v posledních třech hezky vygraduje v uspokojivé zakončení, a i když je možná trochu zkratkovité, šikovně ukazuje na proměnu spravedlnosti v anarchii a koloběh karmy. Na prdel jsem si vyloženě nesedl, ale patří to určitě k lepší tvorbě, takže jen do toho. ()

• Ve 28. minutě Adam (Hunter Doohan) tancuje na skladbu „Love Will Tear Us Apart“ od britské kapely Joy Division z roku 1980. (Trajektt)