Ethan se vydává zdolat draka, který mu vzal to nejdražší. S každým démonem, kterého cestou přemůže, ale ztrácí kus svojí lidskosti. (Netflix)

Wade

Dostal se ke mě opening tohohle anime,který mě naprosto uchvátil,protože vizuální stránka je úžasná a hudební je prostě úchvatná. A ani anime jako celek není vůbec špatné ba naopak jednoduchý,ale poutavý příběh u kterého netflix dokonce nešetřil brutalitou a divák se dočká i nějaké nahoty. Na animaci jsem si zvyknul za chvilku a nevadila mi a proto dám bez problému 4hvězdy. 80% --- 8/10 IMDb ()

Jeoffrey

Příběh a atmosféra funguje, je to temné, autoři se nebojí explicitnosti a má to své zajímavé momenty i myšlenky, které z toho dělají slušnou podívanou. Srovnání s Berserkem se nabízí, ani zde se autoři s ničím příliš nemažou, svět má svá kouzla i odpudivost, postavy mají své jednoznačné motivace, které vedou k nejrůznějším více či méně překvapivým výsledkům... Obzvlášť povedené je pojmenování episod podle sedmi smrtelných hříchů a to jak hezky je název (hřích) v každém díle rozveden. Divák si to co vidí užije, fanoušek již zmíněného Berserka si bude často připadat jako doma a nikdo by neměl mít příliš velký problém celý příběh pochopit. Ono totiž celé to vyprávění, ač se zdá kdo ví jak povedené, vlastně příliš složité není, nemá smysl se pouštět do hlubokého filozofování, letmý náznak přeci stačí a zbytek je jen další hrdinská cesta... Díky nevelkému prostoru jsou některé momenty a změny lehce uspěchané ale příběhu to nevadí, maximálně si jen budete třeba chvíli lámat hlavu, kde se tohle najednou v hrdinovi (či jiné postavě) vzalo, ale nakonec na to stejně vždycky přijdete. Celková myšlenka je zajímavá, postavy a jejich vývoj také. No a pak je tu animace! Nemám rád CGI a už při prvním pohledu na draka jsem viděl rudě a chtěl začít nadávat Netflixu a jejich obsesi pro 3D animaci, s kterou to málokdy dobře dopadne. Naštěstí úvodní znělka mé emoce trochu zkrotila a za sebe musím říct, že tyto úvodní titulky jsou impozantní a nemusel by se za ně stydět jakýkoli fantasy snímek či seriál. Nakonec i to CGI jsem překousl (vždyť jsem si zvykl i na to nové pokračování Berserka a tam to CGI a 3D modely postav byly o dost horší), má i své momenty, kdy vypadá docela dobře (Lich king, používání magie), ale nepřesvědčilo mě o tom, že tohle je ten správný směr, kam by se mělo anime ubírat... Celkově je Dragon's Dogma zdařilý seriál, chutná podívaná pro milovníky temnější fantasy, slušná reklama na původní hru (z které sice vychází, ale neadaptuje jí) a pro mě nadprůměrný zážitek. 7/10 ()

M.i.k.e

nejsem úplně fanda anime,ale tohle bylo fajn.Dialogy ok,nebojí se to explicitnosti od násilí přes nahotu a díky krátkým dílům to uteče jako voda.Největším mínusem tak nakonec je animace,která mícha klasické (a povedené) anime s jakýmsi 3D cgi anime,které ovšem působí jako pěst na oko a působí hodně lacině...60% ()

david141474

Důvodem, proč jsem se na to podíval, byl ten plakát, který vypadal hodně solidně. No nevím jestli jsem udělal dobře, protože to byla docela slabota. I když ty úvodní titulky vypadaly řádně a soundtrack taky nebyl špatnej. Animace byla pěkná, ale ty CGI příšery byly naprosto otřesný, hnusnější CGI jsem snad ještě neviděl. A to jsem viděl pár filmů od Asylumu. Děj byl docela nudnej, i když v pár dílech nebyl špatnej. Díly jsou tak 50/50, některý jsou svým způsobem dobrý a některý jsou zase dost slabý. Samozřejmě prsa se musely objevit, to by nebyli Japonci, kdyby tady nebyly. Krev tu byla, akce taky nebyla zlá. No a finální rozprava mezi drakem a Ethanem byla hodně solidní, jedna z nejlepších scén ze seriálu. Jako nebylo to zlý, ale mohlo to být rozhodně lepší! 7/10 Animace solidní, ale ty CGI potvory byly fakt odporný a odfláknutý! ()

Ellmariachi

Není to špatné, ale z trojlístku do kterého spadá ještě Diova krev a Castlevania nejslabší. Až příliš se drží video herního náčrtu kdy po cestě za hlavním úkolem splní pár vedlejších. Epizodická struktura celku trochu ublížila. Stejně jako názvy jednotlivých epizod, které vyzradili pointu. Jinak ale nemám problém. Celé je to krvavé, násilné a plné dalších scén u kterých si stále zvykám, že jsou v "animáku". 4 hvězdy nakonec dám, ale jen tak tak. 80 procent. ()