New York, počátek 20. století... Velkoměsto je plné imigrantů z celé Evropy, ti nezavadí o pořádnou práci a bojují s chudobou. Mladý Ital Antonio (Michele Placido) se také protlouká, jak se dá. Když se zaplete do pouliční šarvátky, pomůže mu skupina krajanů, kteří mu nabízí slušné uplatnění při svých obchodních aktivitách. Antonio nadšeně přijímá, aniž by tušil, že se právě upsal ďáblu. (J.Connor)

Karlos80

Na IMDb jen 39% to kurwa přece není možné, říkal jsem si po shlédnutí této polozapomenuté, ale jinak opravdu parádní mafiánské gangstersky s hezkou noir atmosférou, skvělým hereckým obsazením (co jméno to v subžánru poliziesco pojem) a pro mě docela nečekaným a překvapivým násilím jak s hororových filmů (bodnutí mečem do krku, uříznutí jazyka, chladnokrevné popravy atd). Euro-zločinecký veterán Stander v parádní roli, kde zastínil i mladého Placida (teprve ve svém druhém eurocrimi) v roli italského přistěhovalce který se zaplete s mafií, a nakonec i daleko zkušenějšího Leroye. Stylové a dobré, není to sice mistrovské dílo v žánru (něco málo tomu chybělo), ale film patří k tomu lepšímu v 70's v žánru a vidět se rozhodně dá. Točilo se výhradně v Římě. ()

borsalino

Vzestup Černé ruky přímo z nitra Itálie, která má jednoduchá, ale neporušitelná pravidla a dlouhé prsty. Hodně zajímavý snímek s mladým Placidem v hlavní roli, který podcenil sílu pravidel. ()

J.Connor

Nevím no, objektivně bych asi měl dát spíše dvě hvězdy. Film je levný a poměrně naivní co do hereckých výkonů a jiných formalit. Na druhou stranu je, byť očekávatelně, nikoli naivní co do svého temného vyznění. Na třetí stranu Italové tyhle filmy obecně moc pozitivně netočili, většina tvůrců si byla neúprosné reality dobře vědoma. Film rozhodně překvapí několika slušnými gore scénami a potěší evil sympoš Phillippe Leroy. Tak tedy nakonec nechám shovívavě tři hvězdy, ale když si člověk uvědomí, že už rok předtím vznikl třeba Kmotr, tak je to fakt trochu nadsazené hodnocení. V ČR uvedla TV Premiéra v 90. letech. ()

dyfur

Michele Placido zahral podobne ako v Chobotnici - nevie čo chce - i ísť do spolku s mafiou i sústavne ide proti nej - záver je predpokladateľný.....nezážovné ,tak inscenačne natočené.Jediné pre mňa zaujímavé je to,že film patrí skôr medzi raritky - čo sa týka ohodnotenia len 9-ľudí vrátane mňa - a málo ľudí ho má vo filmotéke.Stačilo 1x vidieť...... ()