Taoist Master

• Čína Master Zhang (viac)

Vavča

Na velkých akčních fantasy spektálech z posledních let mi v čínském prostoru chybí jistá vynalézavost, akční našlapanost. Vše se jakoby ztrácí pod nánosem cgi, triků, výpravy a generické zápletky. Taoist Master není takový případ, ano rozpočtově, obsazením fantasy béčko. Jenže akční sekvence mají konečně pořádnou ránu a šťávu. Fan Siu-Wong v hlavní roli je špičkový akční herec, jehož schopnosti překonávají většinu toho, co jste mohli za posledních pár let vidět. I s malým rozpočtem neznámými herci se daří dosáhnout poměrně slušné intenzity a napětí, které v oněch nablýskaných a bezpohlavních, přestřelených eposech typu Jade Dynasty postrádám. Uvidíte příběh mistra tao, který musí porazit tajný čarodějnický kult. Uvidíte trochu hororové atmosféry, jeden relativně neškodně komický charakter, solidní technické zpracování, hlavně ale všichni hlavní herci jsou dokonalí v akčních sekvencích, hlavní herečka Zhang Dong snad dostane šanci i ve větších produkcích, pokud je mi známo akční hvězdy vymírají, chodí do důchodu a nové nikde nejsou. ()