Toto politické drama mělo to smůlu, že do kin přišlo až po pádu komunistického režimu, když už nemohlo sdělit nic převatně objevného - u diváků zcela propadlo. Režisér Jiří Svoboda zde působivě rozehrál bezmoc politických vězňů v 50. letech, předvedl, s jakou brutalitou se vynucovala smyšlená přiznání. Všímá si nejen osudů zatčených, ale i jejich blízkých, na něž se snášela šikana a doléhalo všudypřítomné podezírání. Režisér dospěl ke zřetelné výrazové expresi, která umocňuje hrůzy teroru, vynikající je herecké ztvárnění jednotlivých postav (Jiří Bartoška, Jaromír Hanzlík, Milan Kňažko). Avšak nelze přehlédnout patrný alibismus - příběh, připomínající svou konstrukcí známější Londonovo Doznání, vyznívá, jako kdyby oběťmi teroru byli jen čestní komunisté, které nevýslovně trápili zlí komunisté. (oficiálny text distribútora)

Felsenberg

Skvělý film, ze kterého čiší syrovost, chlad a beznaděj. Vynikající a naprosto věrohodné výkony herců. Film, který u nás nemá srovnání. A přesto je skoro neznámý. ()

lineker

Jeden z dalších kousků na téma komunisti jsou svině a komunismus je svinstvo. Na film jsem narazil čirou náhodou. Je velká škoda, že tomuto snímku nepřála doba vzniku. Zvěrstva zločinecké partaje jsou zde vyobrazena ze syrovou autentičností, chvílemi se mne nedostávalo dechu. ()

adaben

Film dobrý, scénář i námět kvalitní, paní Kolárová asi dobře znala o čem píše, a tak člověk trochu promíjí i komunistické schematismy. Herecky výborný Hanzlík,Vančurová (na tuhle její roli se myslím trochu zapomíná), zajímavý Kńažko, příjemně zaujaly i filmově méně vytížené Reifová, Frejková, Mucha, zajímavé bylo i obsazení Donutila na začátku jeho pražské herecké dráhy, naopak Roden, Landa, Hrušínský ml. a někteří další mi přišli trochu stereotypně obsazení, či se mi zdálo dokonce, že někteří až přehrávají. ()

milos.bradik

Výborný a herecky velmi dobře obsazený film, který komančům velmi vadí a tak jsou schopni napsat i to, že byl mizerně zahraný. Ten film by měl patřit k povinným pro všechny, ale oni by někteří stejně nevěřili, takže jej  jen vřele doporučuji. ()