Při návratu z mezinárodního pionýrského tábora Jiřího Dimitrova v bulharském Kranevu zmeškají dva chlapci a jedno děvče z české výpravy vlak, protože se ještě jednou chtěli vykoupat v moři. Na cestě domů zažijí (na rozdíl od těch poslušných) mnoho báječných dobrodružství... Budoucí naděje českého filmu - režisér Igor Chaun - ještě v dětské roli. (oficiálny text distribútora)

sharka.68

Tomuto filmu dávám plný počet, v Kranevu jsem byla v roce 1981. Ten příběh měl takovej dobrej náboj. Byl soutěživej, vtipnej a my se při něm dobře bavili. ()

honzic

Trochu infantilní, přesto koukatelný film, který mne příliš nezaujal, i když se dalo na něj koukat. Herecké výkony byly pouze průměrné. Hodnocení: 45 % ()

Zoltar78

Neprávem pozapomenutý a přitom velice příjemný film pro děti, ze kterého přímo sálá léto, moře, chuť melounů a opravdová prázdninová pohoda :-)... ()

sardon

Nějak nechápu mnohé vysoké hodnocení tohoto díla, protože kromě snahy ukázat krásy téměř všech spřátelených socialistických zemí, byl tento film naprostou slátaninou plnou nelogického a nesmyslného jednání hlavních hrdinů. neomlouvá je ani jejich mládí, ani to, že jsou pionýři. A tak jediné co nakonec zklamalo mé očekávání bylo to, že to zdatní mládežníci nestihli vzít přes Moskvu a Petrohrad, kde mohli ukrást křižník Aurora a šťastně přes Černé moře, Gabčíkovo- Nagymároš a Slapskou přehradu doplout pod Vyšehrad. Pan Melíšek zřejmě nutně potřeboval prachy a scénář vyplodil za jedno odpoledne v kadibudce na bulharské pláži, nebo ve vlaku ROH cestou ze zasloužené rekreace.V tomto případě se měl držet svého hesla „Lepší je dobrý šot než blbý film.“ ()