Život před sebou

• Taliansko La vita davanti a sé (viac)

Oscarová Sophia Loren jako žena, která přežila holocaust a teď se u moře v Itálii živí jako chůva. A k tomu se ještě ujme dvanáctiletého kluka z ulice, který ji okradl. (Netflix)

barteca

A navzdory naplnění všech multiculti parametrů nebylo to umělé a ani ideologické. Dlouho jsem odolávala, ale zvědavost na Lorenku převážila a ona i ostatní byli hodně uvěřitelní ve svých rolích. Takové příběhy píše život a dějí se, právě tou nepravděpodobností okouzlují. ()

Maximilianus

Príbeh nijako originálny alebo výnimočný. Sophia Loren hrala celkom biedne, resp. nezáživne. Nie je to zlý film, ale ani neprináša nič nevidené a unikátne. 6,2/10. ()

JohnCoffe

První a zřejmě poslední film s legendární Sophii Loren, který jsem zatím viděl. Milé, hřejivé,decentní. Jako ona v dobách své slávy. ()

zodiak217

Výborná záležitosť so Sophiou Loren, kde už ako chradnuca, chorá babička dáva šancu životu a snaží sa ukázať správnu cestu chlapcovi, ktorého zdanlivo všetci zatratili. Pekný a silný príbeh aj napriek tomu, že sa Sophiu snažili zohavnit pôsobí veľmi elegantne a ma tak silnú charizmu a sexepil, že prebije doslova všetko a potiahne príbeh na novú úroveň. V dnešnej dobe, keď je migracna kríza a otázka pristahovelectva tak silná je zaujímavé vidieť film o malom chlapcovi zo Senegalu, ktorý musí bojovať so životom a hľadať si cesty ako prežiť, ktoré nie sú vždy správne až kým sa naučí prijímať čo mu je dávane a začína rozlišovať správne od nesprávneho. Tento film je plný emócií a aj keď to nie je americký nijak na city, ta silná talianska produkcia, kde neplačete hmed od začiatku, ale rozmýšľate a neviete sa odtrhnúť od príbehu sa tu nezaprie. Herecké obsadenie výborne, rovnako aj hudba, takže výborná voľba k zhliadnutiu kedykoľvek. Ďakujeme Netflix. ()

bonovox

Veľký comeback Sophie Loren, ktorá aj vo veku 86 rokov podáva skvelý výkon a je stále tou očarujúcou dámou akou vždy bola. A k tomu dojemný príbeh dospievajúceho chlapca z okraja spoločnosti, ktorý nájde vďaka dobrým ľudom zmysle v živote. ()

VLADEK

Protivný film to nebyl, na to, že jde o další rodinnou Pontiovskou záležitost, ale má mnoho slabých míst. Tou zásadním je, jak už se tady píše, ten zvrat ve vztahu kluka a babči Rose, když film není o ničem jiném, protože o židovství babči se nedozvíme zhola nic a o její „holocaustní“ minulosti asi dvě věty; výuka hebrejských slovíček je trapná, když babča za celou dobu filmu žádné nepoužije. Jinak zestárlá Sophia Loren tam nehraje, je to její plastická 86-letá verze. Kdybych chtěl být zlý, tak bych film zařadil do kategorie „průmysl holocaustu“. 50% ()

Vieriq78

V podstate sa mi to páčilo. Taký jednoduchý príbeh, ktorý ma potešil i prekvapil Sophiou. Ak sa k nemu vrátim tak hlavne pre ňu a jej skromný podpis na rozlúčku. 3+ ()

Karbos

Řekl bych, že Mádlovo na Střeše se povedlo výrazně lépe, taky je tam uprchlík, taky střet starého světa s novým ale má to duši, postavy působí autenticky, tady tomu však není. Je to jen další strojový film, který si jde na jisto pro ceny, jen za to, že tam je obsaženo co se od nich žádá. Trochu jako za hlubokého socíku 50tých let, kdy mohly vyhrát ceny jen ideologicky správné, budovatelské filmy. Sophii Loren mám rád a respektuji, že si chce na rozloučenou s filmovým světem ještě odnest nějakou tu cenu, přeji jí to ale to neznamená že budu ignorovat fakt, že se to rozhodla udělat tou nejjednodušší možnou cestou. Na střeše dostal 4 hvězdy, tady je to na slabší 3 a myslím že když dám ** tak mi to Loren odpostí, vzhledem k tomu že nafasuje příděl moc hezkých sošek, glóbů a bůhví čeho ještě na revanš. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 8/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 7/10 viz profil ()

Kozlowski8

Příběh staré ženy, která, coby Židovka, zažila na vlastní kůži krutost nacistů za války a na stará kolena se stará o děti bez domova... Takový vcelku obyčejný citlivý příběh o lidskosti, vzájemné lidské soudržnosti, toleranci a odpuštění, se skvělou a charismatickou Sophií Loren a krásnou hudbou. 70 %. ()

katakomb

Pěkná komorní a nenásilná povídka na večer. Charakterově pestré jako italská pizza, výrazově na italský film velmi umírněné a velice velice (!) realistické, žádná upocená telenovela. Dějově nic převratného, přesto ale celkový dojem zůstává milý, pozitivní a uspokojivý ve všech pozitivech, co film může skýtat. A jako třešínka na dortu Sophia Loren a její vrásky. Ano! ()

cist

Příjemnej film v mnoha ohledech. Zaprvé Sofie, zadruhé výkon hlavní dětské role, zatřetí stopáž na 90 minut, to se už jen tak nevidí (a ke sdělení to zcela stačí), klasický film v tom lepším slova smyslu. ()

Hacienda

Co dodat, smutné bylo mi líto snad všech postav. Sophie no prostě krásná přenádherná tyto typy žen si tu krásu nějak tak zachovají. Doporučuji i když smutné. ()