Město strachu: New York versus mafie

• USA Fear City: New York vs The Mafia
USA, 2020, 2 h 36 min (Minutáž: 44–63 min)

Pět mafiánských rodin vládlo v 70. a 80. letech New Yorku krvavou rukou, dokud se skupina federálních agentů nerozhodla pokusit se o nemožné: dostat je za mříže. (Netflix)

Recenzie používateľa Nach k tomuto seriálu (4)

Město strachu: New York versus mafie (2020)

Výborná dokumentární trilogie, která vás v podstatě vrhne do středu dění vyšetřování mafii v New Yourku. Jelikož nejde o desetidílnou sérii, tak ve třech epizodách je zde natěsnáno kvantum informací, které rozhodně nenudí, ale je lepší znát alespoň některé základy, abyste se neztratili. Přehledná je linka o vyšetřování. Méně přehledná je pak linka s informacemi o mafiánských rodinách v New Yourku. Ovšem já se v ději orientoval dobře a rozhodně se ani na vteřinu nenudil. Pro mě jeden z těch dokumentů, který si klidně někdy rád připomenu. A doporučuji ho všem, kteří mají rádi Scorseseho mafiánská dramata. 95% ()

Ve stínu mafie (2020) (E01)

Skvělý pilot a náhled do světa magie druhé poloviny 20. století. Zde spíše orientované na obecné záležitosti, co se týče samotných rodin i problémům s vyšetřováním jejich zločinů. Ale excelentně zpracované. Rozhodně plný počet hvězd. 90% ()

Kmotrovské nahrávky (2020) (E02)

Detailnější nahlédnutí do vyšetřování New Yourské mafie a skrze ni se i dozvídáme detailnější informace o chodu podsvětí, jednotlivých rodinách i jejich členech. Nechybí různé zajímavosti a kuriozity, které jakoby vypadly ze Scorseseho filmu. Celé to vlastně působí jako napínavé, dobrodružné drama, které se ale skutečně stalo. Natěšenost na další epizodu je maximální. Stejně ale i kvalita této epizody. 95% ()

Soudný den (2020) (E03)

Výborné zakončení. Vše, co jsem si přál vědět a dozvědět se zde padlo. Skutečně velice kvalitně zpracované dílo, jehož poslední epizoda je i pomyslným posledním hřebíčkem do rakve mafiánskému fenoménu v New Yourku. Před vyšetřovateli i dokumentaristy smekám. Ani vteřinu jsem se nenudil a dozvěděl se řadu zajímavostí. Od otisků celé dlaně až po poslední etapu mafiánských bosů v polovině osmdesátých let dvacátého století. 95% ()