Město strachu: New York versus mafie

Soudný den (E03)

(epizóda)
  • USA Judgment Day

FBI se snaží prokázat zločinné spolčení mafiánských bossů tím, že ukáže souvislost mezi „Komisí“ a vraždou prominentního mafiána. (Netflix)

Nach

Výborné zakončení. Vše, co jsem si přál vědět a dozvědět se zde padlo. Skutečně velice kvalitně zpracované dílo, jehož poslední epizoda je i pomyslným posledním hřebíčkem do rakve mafiánskému fenoménu v New Yourku. Před vyšetřovateli i dokumentaristy smekám. Ani vteřinu jsem se nenudil a dozvěděl se řadu zajímavostí. Od otisků celé dlaně až po poslední etapu mafiánských bosů v polovině osmdesátých let dvacátého století. 95% ()

Remivsremi

Poslední díl krásně ukončuje tento vydařený dokument. Je neuvěřitelné sledovat, jak fungovala celá struktura mafie v New Yorku. Obdivuhodná je též práce tvůrců podat tento rozvětvený a komplikovaný slepec v edukativní, srozumitelné a poutavé formě. Povinnost pro všechny fanoušky gangsterech a kvalitní dokumentaristiky. PS: práce Scorseseho se u mě posouvá ještě o stupínek výše, když si uvědomíte, jak detailně jeho filmy dokážou vystihnout hlavní aspekty mafiánské činnosti a skutků. ()