Až na Měsíc

• USA Over the Moon (viac)

Animovaný muzikál o dívce, která si postaví kosmickou loď a vydá se hledat mytickou měsíční bohyni. Režie se ujal legendární animátor Glen Keane. (Netflix)

silentname

"Over The Moon" je veľmi príjemné animované prekvapenie z Netflixu. Keby bol stred filmu rovnako super ako úvod a záver, tak by to bol jeden z najlepších filmov roku. Lebo práve v strede sa dočkáme všetkých starých klišé, ktoré už poznáme a vieme ako príbeh bude pokračovať. Ak by som si odmyslel, že niektoré momentky boli jemne predvídateľné (ako napríklad na aký dar to vlastne Chang'e od Fei Fei chce), tak to fungovalo veľmi dobre. A okrem toho tie animácie. Wow. Absolútne dych berúce animácie. Časti na Zemi sú veľmi nádherné vo svojej skutočnosti, vesmírne časti naopak nemajú toľko kontúr a pôsobia viac abstraktne, no súčasne veľmi farebne a živo a film dokonca mixuje do toho ešte aj 2D animácie, ktoré sú absolútne nádherné. Tých tu až toľko nie je, no sú absolútne vrcholové. Tlieskam. Postavy sú takisto dosť dobré. Nie sú do počtu, každý vo filme má svoju rolu a vedia prispieť k filmu či už veľkou dávkou srdca a príjemných momentiek, alebo humoru. A dospeje to do absolútne skvelého finále, kde som si povedal, že všetko dopadlo ako malo a dokonca v jednom momente ma skoro film dohnal k slzám. Takže to všetko sú pozitívne stránky. No druhá tretina filmu je ten moment, kedy sa veci začnú trošku kaziť a hlavne to prestane byť veľmi zaujímavé. A okrem toho sa to nevie poriadne sústrediť na všetky postavy, lebo každý z nich sa ocitne na úplne inom mieste a je to náročné skoordinovať. Je tu niekoľko zaujímavejších momentiek a pár fórov, ktoré pobavili, no celkovo som mal pocit, že v strede sa film začal trošku rozpadať. Našťastie to zachránilo výborné finále. Film môžem osobne odporúčať. Pre mňa je to skvelý film určený pre celú rodinu. Napriek jeho mínusom ho musím náležite oceniť. Hodnotenie: B+ ()

Rayen1

Neuvěřitelná slátanina... animace chvilkama celkem ok, snad ale jen na Zemi (za to jedna hvězda), od momentu, kdy nastoupila neonová odvrácená strana měsíce se spoustou blikajících čínskejch napodobenin mimoňů/bonbonů/slepic to kleslo na úplný dno. Člověk by snad chvilku i uvažoval nad lepším hodnocením, ale pak se tam objevil svítící psokrtek, ještě otravnější postava než malej step-bro. Písničky tomu taky nepřidaj, všeobecně nesnáším muzikály jako žánr (i kdybych je snášel, tak tohle bylo fakt utrpení poslouchat)... absolutní tragédie, možná bych byl nadšenej, kdyby mi bylo kolem dvou tří let, ale nominace na Cenu Akademie? Možná proto, že byl rok 2020 trochu suchej na animáče... asi? ()

Flory14

Když si hrajete na pixar ale nejste pixar. Over the Moon, sliboval silné téma a přesah který bude bavit i dospělé. První půl hodinu tomu skutečně je a snímek je emočně silný, pln otázek a zajímavých témat. Do té chvíle mě to bavilo ale potom, co se dostaneme do vesmírné části, je to jedna velká blbost. Barevné postavičky byly infatilní a podle mě nemohli bavit ani 7leté děti spíš tak 3-4leté. Příběh nám ze silného tématu „vyrovnat se, ze smrtí blízkého“ dostal do klasické „ najdi nějaký předmět“, což je obrovská škoda. Malej brácha byl otravnej a vlastně do teď nechápu proč ségra nejednou otočila. Písniček je tam víc než dost, tvůrci se utrhli a kolikrát navazují songy přímo na sebe, což z části bylo otravný kor když ani nebyly moc dobrý. Jedna hvězda je za roztomilého zajdu který bavil a druhá je za část na zemi. Jinak si snímek pozornost nezaslouží, slabé dvě hvězdy. ()

papadoce

Skutočne krásna animácia s dokonale zvládnutými technickými detailami ako napríklad mesačný prach. Navyše na šikmáčov viac ako milé postavy a originálny príbeh. Áno, nemá nič spoločné s reálnejším svetom, ktorý nám je ukazovaný v prvej polhodine, ale veď animák má byť o fantázii. Čo je slabinou sú piesne na zemi. Tá prvá pieseň na mesiaci už bola iná káva. A suprová scéna vrátane dobrej piesne bol Ping pongový zápas. Áno, je to taký animovaný muzikál. Celkový dojem je milým prekvapením. 70% to môže reprezentovať úplne v pohode, preto sa prikláňam ku štyrom. A základná myšlienka? Akýkoľvek smútok v živote, musíte zanechať za sebou a ísť ďalej. Život je totiž dar darov. ()

zette

Opravdu hezka animace, nektere sceny jsou velmi napadite. Ale animaci chvalim snad u kazdeho filmu a v dnesnich moznostech to uz davno neni nejvetsi atribut kreslenych pohadek. Nejsem jediny, ktery zustal po velmi dobrem zacatku rozcarovany. Cesta na mesic a pobyt tam, uz je jen pro otrleho divaka. A je asi jedno, zda se jedna o divaka dospeleho ci detskeho. ()

• První animovaný film od Sony, který měl premiéru na Netflixu a ne v kinech. (SONY_)
  • Audrey Wells napsala scénář před svoji smrtí v roce 2018. Tento snímek je jí také věnován. (SONY_)