Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (CinemArt SK)

ArthasKarfa

Moc milý příběh o rodičích, kteří si svoje mateřští/otcovství představovali asi jinak. Výchova malého dítěte se špinavými plenkami a nevyspáním. Občasné pragmatické hádky o životě. Jeden hezoun na obzoru, co balí maminku Čenka a hlavně vtipné hlásky Mádla a krásná Ramba, mně se to celé velmi líbilo. Skvělí jsou  i rodiče Malý + Tomicová, manželé ve skutečnosti a chápavý rodiče ve filmu. Za mě určitě zábavný moderní film o tom jak to taky někdy v životě je. :-) ()

Ollie235

,,Jak mám sakra rozeznat hladovej pláč od... pláče?" Ten námět mi na celovečerní film přišel od začátku prostě slabý. Na duo Mádl + Ramba jsem se ale i tak docela těšil a doufal jsem, že při pořádné dávce humoru by z toho mohlo být příjemné překvapení. Vtipné hlášky či situace by bohužel šly spočítat na prstech jedné ruky, což i vzhledem k předloze dost mrzí. Na druhou stranu se na Deníček moderního fotra i přesto poměrně příjemně kouká a Mádl (na rozdíl od Ramby) působil dostatečně přesvědčivě a přirozeně. Celý příběh je nesmírně předvídatelný, ale očekávaný konec i tak ve výsledku potěší. Lepší 2*. ()

DavidHolub

Moc pěkná nová, česká komedie. Velké plus je samozřejmě herecké obsazení: Ramba, Mádl, Tomicová, Malý, Benešová, Polišenská ... Potěšilo, že to zase bylo něco jiného. Odcházel jsem z kina spokojený. /Zhlédnuto v kině - 75%/ ()

dee.n

Takový typický český moderní film. Ztřeštěný, zcela odtržený od reality, rádoby vtipný a v tomto případě pro mne ještě extrémně nesympatický od začátku až do konce. ()

Skarface

Mádla nemám rád dlouhou dobu, ale tady mi celkem seděl a minimálně sem si ho díky tomu obsazení oblíbil. Naposled mi pasoval do role mentála ve filmu Všiváci . To byla role psaná na míru. Po tomhle snímku mi přišel celkem normální. ()

adelina8

Kam se poděl Dominikův vtip? V krátkých psaných textech se mi jeho tvorba líbí, ale tady to nefungovalo. Párkrát jsem se pousmála - především proto, že některé situace prostě jako rodič notoricky znám, ale jinak většina filmu vyzněla trapně. A je to škoda, protože hlavní role jsou obsazeny skvěle, ale bohužel z nějakého důvodu všichni hrají toporně. ()

malypivo

Příjemná komedie pro rodiče - mám pocit, že člověk bez dětí si některé momenty plně neužije... P.S.: Co je to za moderního fotra, když používá Windows XP? ()

MiniMinion

Vlastně mě to bavilo až překvapivě hodně. Jasně, je to naprosto předvídatelný, dopředu víme, jak to musí dopadnout, ničím to nepřekvapí, ale prostě to baví. Mádl celý film s přehledem utáhl (nic proti výkonu Ramby, byla jako vždy skvělá, ale příběh jsme viděli hlavně z Dominikova pohledu, hlavní zodpovědnost tedy nesl Mádl), jeho postava byla dobře napsaná i zahraná, krásně byl vystižen jeho přerod ze sebestředného, nezodpovědného kluka v dobrého partnera a hlavně tátu. Občas probleskly nějaké zajímavé režijní nápady, které kamera dobře přivedla na plátno, obojí tedy chválím. Celkově prostě nenáročná, oddechová komedie, která sice asi ničím nevyrazí dech, ale rozhodně neurazí a pobaví. 6.5/10 ()

Saur.us

První tříčtvrtina byla vtipná a svěží, vystavěná na jasně zábavné premise otce na otcovské, se skoro až polodokumentárními situacemi (můžu potvrdit z vlastní zkušenosti). Bohužel vše padá na přepáleném melodramatickém závěru, který tvůrci bohužel nedokázali rozumně, s nadhledem a vtipem ukočírovat. Superotec J. Mádl skvělý, Voříšková skvělá a k tomu ještě nádherná. ()

Bozvav

Vtipné, milé, půvabné a navíc ze života. Scéna s fénem mi připomněla ten dlouhý rok, co u nás jel imrvére vysavač, aby malá spala a spoustu jiných věcí. Skvěle sehraná dvojice Ramba + Mádl byli uvěřitelní, chemie mezi nimi fungovala na jedničku. Dilema matky zda pracovat, či být doma s Čendou výborně zpracována. Prarodiče (ty Terezky na zabití) super. Humoru dost a dost, byť místy trošku křečovitý a až na ten klišovitý závěr pecka. Velké plus hudba. Za mne spokojených a vysmátých 90%. ()

Rathalos

Tak toto sa nasim ceskym bratom vydarilo na jednotku s hviezdickou,naozaj velmi mila a pohodova komedia v hlavnej ulohe s Jirim Madlom,ktoremu to neskutocne pristalo s tym malym,pre mna je tento film prijemne stravena chvila...:-) ()

Olík

I kdybych nevěděl, že snímku předcházela knižní předloha, tak na první dobrou jsme hned doma. A stará pravda říká: „převyprávět vtip, který funguje na stránkách knih, aby stejnou funkci plnil i na filmovém plátně, je velká fuška“. Víc mi to evokovalo autorské čtení, než celovečerní film. Navíc Mádl přehrává jako  natěšený elév a většinu „humoru“ se točí kolem 100x opakovaného on se podělal, on mne počural, on mne nenechal spát, to vše završeno klišovitou lovestory. Na druhou stranu, když vezme v potaz Špindly, Ženské pomsty, Chlapy na střídačku a další klenoty tuzemské kinematografie posledních let, buďme rádi za tuto tuctovou baby romantiku. ()

Rockerman

V krátkém čase po Prvokovi další česká komedie, při které jsem se nemusel stydět. Nečekejte zázrak, nic překvapivého, ale milá neubližná a semtam vtipná komedie to rozhodně je. ()

Eluin

Předlohu neznám..Film na mě však ve výsledku působil jako šílená směs kýče a násilného humoru za každou cenu. Dokoukáno jen se sebezapřením. ()

Razzor_82

Stereotypní komedie o neplánovaném rodičovství. Obsazení je trefné. Přiblblý Mádl se do role otce skvěle hodí a Ramba je prostě opět svá. Tady je vše okej ale vše ruší ostatní provařené herce ksichty ze seriálových televizních estrád. Hlídání dítěte je někdy statické a nudné, skoro všichni jsme si tím prošli. Konec předvídatelný a bez nápadu. Bez větších emocí filmem jen zívavě proplujeme. 4/10 ()

anitae

Připomínka života s úplně malými dětmi, ale Mádl s Terezou mi jako dvojice nesedl. Ke komedii to mělo za mě docela daleko. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)