Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (Cinemart SK)

bobstock

S tématem měli asi přispěchat dříve, dnes věřím, že je spousta chlapů, co to zvládnou úctyhodněji bez trapného pitvoření pro naše maminky a babičky. S filmovým zpracováním západního střihu po vzoru Trable prcka Binka včetně nahrané hudby problém nemám. Působilo to celkem svěže, ale né tak vtipně jak si tvůrci představovali. Linka s ´´nesmělým hezounem´´ kamarádem, který jde hledat matku do parku mě přišla teda hloupá. 50% ()

ArthasKarfa

Moc milý příběh o rodičích, kteří si svoje mateřští/otcovství představovali asi jinak. Výchova malého dítěte se špinavými plenkami a nevyspáním. Občasné pragmatické hádky o životě. Jeden hezoun na obzoru, co balí maminku Čenka a hlavně vtipné hlásky Mádla a krásná Ramba, mně se to celé velmi líbilo. Skvělí jsou  i rodiče Malý + Tomicová, manželé ve skutečnosti a chápavý rodiče ve filmu. Za mě určitě zábavný moderní film o tom jak to taky někdy v životě je. :-) ()

Ollie235

,,Jak mám sakra rozeznat hladovej pláč od... pláče?" Ten námět mi na celovečerní film přišel od začátku prostě slabý. Na duo Mádl + Ramba jsem se ale i tak docela těšil a doufal jsem, že při pořádné dávce humoru by z toho mohlo být příjemné překvapení. Vtipné hlášky či situace by bohužel šly spočítat na prstech jedné ruky, což i vzhledem k předloze dost mrzí. Na druhou stranu se na Deníček moderního fotra i přesto poměrně příjemně kouká a Mádl (na rozdíl od Ramby) působil dostatečně přesvědčivě a přirozeně. Celý příběh je nesmírně předvídatelný, ale očekávaný konec i tak ve výsledku potěší. Lepší 2*. ()

DavidHolub

Moc pěkná nová, česká komedie. Velké plus je samozřejmě herecké obsazení: Ramba, Mádl, Tomicová, Malý, Benešová, Polišenská ... Potěšilo, že to zase bylo něco jiného. Odcházel jsem z kina spokojený. /Zhlédnuto v kině - 75%/ ()

dee.n

Takový typický český moderní film. Ztřeštěný, zcela odtržený od reality, rádoby vtipný a v tomto případě pro mne ještě extrémně nesympatický od začátku až do konce. ()

Skarface

Mádla nemám rád dlouhou dobu, ale tady mi celkem seděl a minimálně sem si ho díky tomu obsazení oblíbil. Naposled mi pasoval do role mentála ve filmu Všiváci . To byla role psaná na míru. Po tomhle snímku mi přišel celkem normální. ()

adelina8

Kam se poděl Dominikův vtip? V krátkých psaných textech se mi jeho tvorba líbí, ale tady to nefungovalo. Párkrát jsem se pousmála - především proto, že některé situace prostě jako rodič notoricky znám, ale jinak většina filmu vyzněla trapně. A je to škoda, protože hlavní role jsou obsazeny skvěle, ale bohužel z nějakého důvodu všichni hrají toporně. ()

malypivo

Příjemná komedie pro rodiče - mám pocit, že člověk bez dětí si některé momenty plně neužije... P.S.: Co je to za moderního fotra, když používá Windows XP? ()

Saur.us

První tříčtvrtina byla vtipná a svěží, vystavěná na jasně zábavné premise otce na otcovské, se skoro až polodokumentárními situacemi (můžu potvrdit z vlastní zkušenosti). Bohužel vše padá na přepáleném melodramatickém závěru, který tvůrci bohužel nedokázali rozumně, s nadhledem a vtipem ukočírovat. Superotec J. Mádl skvělý, Voříšková skvělá a k tomu ještě nádherná. ()

Bozvav

Vtipné, milé, půvabné a navíc ze života. Scéna s fénem mi připomněla ten dlouhý rok, co u nás jel imrvére vysavač, aby malá spala a spoustu jiných věcí. Skvěle sehraná dvojice Ramba + Mádl byli uvěřitelní, chemie mezi nimi fungovala na jedničku. Dilema matky zda pracovat, či být doma s Čendou výborně zpracována. Prarodiče (ty Terezky na zabití) super. Humoru dost a dost, byť místy trošku křečovitý a až na ten klišovitý závěr pecka. Velké plus hudba. Za mne spokojených a vysmátých 90%. ()

Rathalos

Tak toto sa nasim ceskym bratom vydarilo na jednotku s hviezdickou,naozaj velmi mila a pohodova komedia v hlavnej ulohe s Jirim Madlom,ktoremu to neskutocne pristalo s tym malym,pre mna je tento film prijemne stravena chvila...:-) ()

Olík

I kdybych nevěděl, že snímku předcházela knižní předloha, tak na první dobrou jsme hned doma. A stará pravda říká: „převyprávět vtip, který funguje na stránkách knih, aby stejnou funkci plnil i na filmovém plátně, je velká fuška“. Víc mi to evokovalo autorské čtení, než celovečerní film. Navíc Mádl přehrává jako  natěšený elév a většinu „humoru“ se točí kolem 100x opakovaného on se podělal, on mne počural, on mne nenechal spát, to vše završeno klišovitou lovestory. Na druhou stranu, když vezme v potaz Špindly, Ženské pomsty, Chlapy na střídačku a další klenoty tuzemské kinematografie posledních let, buďme rádi za tuto tuctovou baby romantiku. ()

Rockerman

V krátkém čase po Prvokovi další česká komedie, při které jsem se nemusel stydět. Nečekejte zázrak, nic překvapivého, ale milá neubližná a semtam vtipná komedie to rozhodně je. ()

Eluin

Předlohu neznám..Film na mě však ve výsledku působil jako šílená směs kýče a násilného humoru za každou cenu. Dokoukáno jen se sebezapřením. ()

Razzor_82

Stereotypní komedie o neplánovaném rodičovství. Obsazení je trefné. Přiblblý Mádl se do role otce skvěle hodí a Ramba je prostě opět svá. Tady je vše okej ale vše ruší ostatní provařené herce ksichty ze seriálových televizních estrád. Hlídání dítěte je někdy statické a nudné, skoro všichni jsme si tím prošli. Konec předvídatelný a bez nápadu. Bez větších emocí filmem jen zívavě proplujeme. 4/10 ()

anitae

Připomínka života s úplně malými dětmi, ale Mádl s Terezou mi jako dvojice nesedl. Ke komedii to mělo za mě docela daleko. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)