Pętla

• Veľká Británia Petla
Poľsko, 2020, 105 min

Réžia:

Patryk Vega

Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka, Dagmara Kaźmierska (viac)

Film založený na skutočných udalostiach o mladom Danielovi Sniezekovi (Antoni Królikowski), ktorý pokračuje v rodinnej tradícii ako policajt. Avšak osudy života ho zvedú na gangsterskú dráhu, kde sa rozhodne podnikať v podniku s drogami a sexu, ktorým nakoniec podľahne. (sochoking)

TheSpearCZ

Zapomeňte na Hollywood, svéráz Patryk Vega natočil další ze svých nenormálních počinů, a tentokrát se fanouškům jeho tvorby budou mnout ruce, protože tu staví na tzv. "Podkarpatském skandále", sebevraždě boxera a především skutečném příběhu policisty, ze kterého se stal jeden z největších gangsterů dnešní doby. Okamžitě tu člověk od začátku dostane naservírovaný rychlý střih, kde člověk pomalu nestíhá číst titulky, což zprvu vadí, ale poté přijde naprosto luxusní střed filmu, kde se nešetří vůbec ničím, především drogy a sex jsou tu na více než denním pořádku. A celý ten příběh je vlastně výborně udělaný, jediné co to tomu tady trošku kazí jsou ty až groteskní scény, na které tu lidi nadávají, ale zase bez toho by to jednoduše nebyl takový úlet, jakým Pętla je a já děkuji Patrykovi, že je to takový psychouš, protože tohle vám v dnešní době jen tak někdo už nenatočí. Čisté 4* ()

Hapretor

Typický Vega ... vymaštěnost kam se podíváš ... krásný ženský ... absurdní násilí ... sem tam nečekaný vtípek ... sex - drogy - korupce - jede pořád tu samou šablonu ... herci/čky ochotnický ... ale zabaví to královsky ... hlavně ty nadávky v polštině znějí skvěle ... nedokážu si představit "pohodovější" podívanou na relax - vypnutí mozku total - a jen tak čumět a popíjet třeba pivko a odpočívat ... díky Vego ... opět dobrý ... ()

Rockerman

Vega jak ho známe. Přímočaré, spousta scén rychle po sobě jdoucích ve zkratce, hodně sexu. Nechce se tomu věřit, že by tak nenasytný člověk existoval. Danielu Śniežkovi to obdivuhodně vychází, ale žádný strom neroste do nebe. Není radno odkopnout a ponížit vlivnou ženu. ()

Shitonit

Skoro jsem váhal. Jedna hvězda nebo pjet.. No dziaky panstwu polskiemu, jest Petla počinek do ratunka dziecia kinematografowego. Kurwa. Buďtojeto zatím to nejlepší od Patrika, nebo jeto zatím to nejhorší. Od Patrika. Ať takčitak, Vegovi se podařilo natlačit děj asitak vosumnácti filmů do stopjetiminut. Proč: Páč to prostě jde, a výslednej megaguláš ač má občasný hlušiny stále zůstává parádním nářezem téměř bez možnosti se jít třebas jen vychcat. Jak: Stačilo vynechat všechny drahý a zbytečný scény, při kterých se jdu tak rád..vychcat. ()

Solverino

Kdyby to nebylo tak přehnané a plné nesmyslů hned od začátku, tak by se na to dalo i koukat... ale někde od půlky už to je jenom komediální jízda plná blbostí a koukat se na to nedá. Škoda. ()

Saxos

Než si Daniel uvědomil, že si z něj ruská tajná služba udělala malého polského bílého koníka a využila všechny jeho slabosti, tak o vše přišel, skončil s nervama v kýblu a za katrem. K tomu hodně a obětavě pomohla zhrzelá paní prokurátorka, kterou přestal obšťastňovat. Závěr: doporučuji, Poláci jedou. ()

chamonix

Za všechno můžou Rusové a všechno v dobré obrátí svatá matka církev. Chybí ještě ta o Smolíčkovi pacholíčkovi a kvalitních polských potravinách! ()

Petein

To by jeden koukal, jak dokáží severní sousedi zmáknout psychologicky akční thriller. Tenhle Vegův kousek je hoden uznání. To jak si dokáže zahrávat s reálným podkladem, jak dokáže z herců vymáčknout 100% výkon, jej prostě řadí do kategorie filmových „Mistrů“. Skvělá psychologie samotného nitra jednotlivých osob až na dřeň kosti. … Černá díra, světlo na konci tunelu, porod a pak šupem, střihem, bez ztráty času potřebného pro samotný příběh, tady máme „chłopaka“, který má životní dráhu jasnou „pies-glina-policjant“, stejně jako zásadový, téměř emeritní „ojciec“. No ale „rychlé vyhrání z kapsy vyhání“ se táhne jeho kariérou. Von je mu obyčejný „posterunek policji“ moc malej a nebaví ho vočumovat běžnou denní rutinu plnou mrtvolek. Scéna s ženskou ve vaně ala „Kruh“ dost povedená, vypadalo to tak strašidelně, že jsem čekal, že ji odpraví zpátky do vany, ve které ležela…. Po setkání s dvojčaty „made in Russia“, kteří náhodou měli žhavý tip, ho vystřelí do sféry „zajebistej“ a otevře mu cestu na „CBŚ“. No a tady „Królik“ v roli hlavního hrdiny Daniela se adaptuje „zajebiście“ rychle k metodám, za které by se ani členové Berdychova gangu nemuseli stydět. Nahrává mu jeho šéf influencer milující svůj starej ksicht v hlavních zprávách, protože jeho lebka slouží snad jen k nošení tohohle oplzlého ksichtu, protože místo mozku má absolutní vákuum, když si až do konce filmu nedokáže všimnout, co ti jeho podřízení vlastně dělají. A tak se s dvojčátky, kteří mu nosí tipy, info a vedou ho krásně za ručičku, vydává na zdvojenou dráhu agenta a byznysmena a stěhuje se i se svou milou za prací. A tady další hlavní postava paní neukojené a píchatelné prokurátorky, která časem očekává i spolupráci na dosažení svých orgasmů. Na začátek se musí vypořádat s mafií čečenců kteří do svého kolektivu přibrali i boxera „Cygana“ a za vzniklé problémy se jej pokusí i s jeho milou a nenarozeným dítětem poslat předčasně na pravdu boží, což se jim povede jen u nenarozeného dítěte. Protože Daniel má vybroušené metody, tak „Cygana“ hbitě dostane za katr a pěkně přes jeho milou dostane na psychické dno. Jenže, ta neukojená blonďatá prokurátorka v roli zhrzené milenky, která je o stupínek výš a má své pracovní zájmy s „Cyganem“, který by však na svobodě byl pro Daniela časovanou bombou a vstupenkou na onen svět. Jenže když děláte s klukama z východu, tak se způsob najde vždy a tak milý šéf věznice zaspolupracuje pod nátlakem žhavých kompro fotek na „sebevraždě“ Cygana a je klid. No a velký byznys s dvojčátky může začít- ovšem pod vlídným zastřešením ukrajinské tajné služby, která však není ničím jiným než ruskou GRU. Ta Vám dodá Vám k začínajícímu podnikání s nočním klubem, výměnou za kompro videa zákazníků peníze, tanečnice, které si samozřejmě jako majitel klubu můžete testovat. No, který chlap by tak ve 30 letech odolal. No problémem je píchatelná, znovu těhotná manželka. No chce to kus chlapa, chuť, výdrž a samo trochu koksíku do rypáčku, aby to jeden zvládl. A začíná jízda, vlastně kurevsky rychlý sešup řízený neukojenou prokurátorkou, která má chuť se mstít za svůj svrbící klín. A než se Daniel vzpamatuje z kocovin a šňupání, kompro materiály z klubu jsou fuč a s nimi i věrná dvojčátka se kterými si už GRU poradí k vlivu na samotné Polsko a jemu zbydou jen schýzy. Mrduchtivá prokurátorka si s nedostatkem důkazů poradí jeho vlastními metodami a ubohou ženušku pod nátlakem donutí ke spolupráci, jejímž výsledkem je Daniel v místě, kde sám uklízel nepohodlné…. Celý film má švih, akci, humor, ale unikátní je práce s dokonale zahranou psychologií postav. Pane režisére BRAVO. Nestydím se za 4 a půl *. () (menej) (viac)

The_Casual

To že to je na motivy skutečných událostí jsem si přečetl až na konci a tady, to to trochu shazuje, protože to je natočeno komediálně, zjednodušeně, vše jde lehce, jak v grotesce. Ale i tak, Vega nemá slabý film a tohle se mi líbilo od začátku do konce. ()

mdf

Co to jako bylo od Vegy?Groteska,parodie na Palp Fikšn a naší Gangster-ku.A to jako podle skutečnosti.O proti skvělým Vegovým filmů minulých,debilita. ()

Zaks

Od začiatku je tam Vega so všetkým, čo už poznáme. Baby, fet, skorumpovaní policajti a politici, občas nejaké gore, „policajný“ čierny humor. Vizuál famózny, najmä tanečné vystúpenia v Impériu, to bola proste paráda. Ale s pribúdajúcimi minútami sa zábava vytráca, ku koncu sa to začne brať až príliš vážne a potom záver, ktorý k celkovému koloritu filmu, snáď ani vôbec nepatril. Nie som si však úplne istý, či sa nám už táto platňa trochu neobohráva... ()