Pro moderátora rádiové talk show v Dallasu, který si nebere servítky, jsou následující dny hodně důležité. Zjistil totiž, že jeho kontroverzní pořad vysílaný pozdě v noci by mohl "vykopnout" do celonárodní sítě rozhlasových stanic. Nicméně všechno není zdaleka tak skvělé jak se zdá. Má trable s láskou a bojí se, že vedení sítě se bude snažit změnit obsah show kvůli neonacistické skupině, kterou rozzlobily moderátorovy otevřené názory. (oficiálny text distribútora)

tomtomtoma

Zajímavý pohled na společnost prostřednictvím svérázného moderátora v rádiu Barryho Champlaina (dobrý Eric Bogosian). Je to kritika společnosti, ve které je hojnosti netolerance a strachu z odlišnosti, která přes strach vede až k páchání násilností a pošlapávání lidskosti. Je to kritika falešné morálky a pokrytectví a přetvářky. Nenávist a závist je zakořeněnou lidskou vlastností a díky němu bude dav vždy falešně moralizující, díky pokřivenosti vedoucím k militantnosti největších a nejzoufalejších nespokojenců, kteří z ryzí nenávisti dokáží zabít všechny, koho považují za své nepřátele. Barry se nebojí říkat krutou pravdu a hájit lidskost velmi tvrdě. Odsuzuje neschopnost lidí podívat se sami sobě do tváře, která se skrývá pod nánosem pochlebování a přetvářky a pokrytectví. Tepe do všeho s čím je nespokojený a tím pádem i sám do sebe. Další postavy: Barryho bývalá manželka Ellen (Ellen Greene), Brarryho současná milenka Laura (Leslie Hope), technik Stu (John C. McGinley), ředitel Dan (Alec Baldwin) a pozorovatel Dietz (John Pankow). Příjemně břitké s patřičně inteligentním nadhledem a melodramatickým koncem. ()

*CARNIFEX*

Súhlasím. Absolútny súhlas s názorom užívateľa "Malarkey". "Nočná Talk Show" je napriek absolútnej absencii násilia, pomerne agresívnym snímkom, v ktorom zbrane nahradili slová. Je to klasický Stone no ďakovať treba predovšetkým tým, čo písali scenár, lebo to sú práve tí, ktorí vďaka verbalite dodali tomuto snímku ten správny punc. Komu sa páčil (za mňa podpriemerný) "Pontypool", tak "Talk Radio" bude pre nich ďaleko solídnejším zážitkom. Ľahký nadpriemer .. ()

B!shop

No, cekal jsem trochu takovyho Pontypoola, akorat bez zombiku, ale tohle je pecka. Dej se sice obcas snazi venovat nejaky vedlejsi a nezajimavy romanticky linii, ale nastesti vetsinu casu jsme v radiu a sledujem moderatora v akci. A Bogosian je naprostej buh, kterej by McHattieho ukecal po peti minutach. Tomuhle totiz neni nic svaty, chova se jak kreten, kazdyho urazi, kazdymu se vysmiva, dokaze okecat naprosto vsechno na jakykoliv sebedrsnejsi tema a vetsinu lidi tim kurevsky nasere. Na druhou stranu, volaj mu samy uchylove, perverzaci, magori a posuci, takze by tady nejaky maslo neobstalo. Celej film je pak neco na pomezi mezi hodne znepokujujicim thrillerem, protoze nektery telefonaty vam fakt nadzvednou koule a naprosto cernocernou komedii, protoze zase nektery telefonaty jsou vtipny, ale takovym zvracenym zpusobem. Proste skoro dve hodiny neporetrzityho kecani jednoho chlapka v radiu, ale je to skvele natoceny, Bogosian je genialni a me to celou dobu perfektne bavilo a Stone opet dokazal, ze je machr. ()

xxmartinxx

Kdyby to nebylo inspirováno skutečnými událostmi, tak by mi moc extrémní konec, který jako by odpoutával pozornost od toho hlavního, vadil, ale budiž, takhle se proti němu asi nedá moc říct a tím spíš musím ocenit, že film zvládá prezentovat něco víc - každopádně vynikající kousek, dost možná nejlepší od Stonea 4 a 1/2. ()

bloodline

Scenáristicky perfekcionizmus v luxusnom balení minimalistickej produkčnej ohraničenosti. Začiatok nakopne ako chilli con carne a aj napriek mierne stagnujúcej dejovej línii Bogosian/Stone a spol. servírovali jeden precízny rozhovor za druhým, gradovaný až do samého záveru. Pan Bogosian herecky ovládol Stone-ovu ako inak pozoruhodnú réžiu (schválne sa vyhýbam superlatívu, pretože Stone to neoživil tým správnym korením) a monológ na jeden zaber z ich podania - ako inak pour excellence. Čo k tomu viac dodať? Chýbalo už len spomínané oživenie deja a filmovo by som prežil iný rozmer, ktorý by sa určite prejavil aj na kladnejšom hodnotení. ()

• Michael Wincott (Joe, Kent, Michael) hrál roli Kenta i ve stejnojmenné divadelní hře (1987) Erica Bogosiana. (Rugero)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1987) Erica Bogosiana, která byla nominována na Pulitzerovu cenu. (Rugero)
  • Stu (John C. McGinley) čte časopis „Playboy“, který obsahuje rozhovor s Oliverem Stonem. (Rugero)