Úžasný pan X

(neoficiálny názov)
  • USA The Amazing Mr. X (viac)
všetky plagáty

Jednej noci na pláži sa vdove Christine Faber (Lynn Bari) zazdá, že počuje svojho zosnulého manžela Paula (Donald Curtis) volať z příboje... Potom stretne vysokého tmavého muža Alexisa (Turhan Bey), ktorý vie o všetkom, čo sa deje. Časom sa Christine a jej mladšia sestra Janet (Cathy O'Donnell) čoraz viac zaplietajú do Alexisových tajuplných klamstiev... (matriosa)

Kenneth

Na prvních asi 50 minut se dalo dívat akorát s velkým sebezapřením. Pak to sice začalo být trochu zajímavé a v určitém okamžiku tam byl i náběh na napětí, ale ten byl ztlumen nesmysly a všudypřítomnou naivitou. Byla tam vidět snaha diváka postrašit, ale i za cenu, že ta rádoby děsivá scéna se vymykala zápletce příběhu. Ale nemá cenu se v tom vrtat, podobné nesmysly jsou k vidění i v lepších filmech. Pozitivně bych snad hodnotil pouze tu základní myšlenku a určitý zvrat ve filmu. Nevím proč, ale nejvíc na mě zapůsobil ten úplný konec a to nejen tím, že už to skončilo. :-) ()

EdaS

Žena, která začala slyšet hlas svého mrtvého manžela, se dá dohromady s médiem, aby ho mohla kontaktovat. Více není třeba říkat, hlavně by to byla škoda kvůli opravdu překvapivému scénáři. Skvěle vystavený příběh, který dává na frak spoustě dnešních rádoby cool thrillerů s překvapením, přesvědčiví herci a velmi působivá kamera = výborná zábava. Vřele doporučuji! ()

Kusko.t2

Mr. X, vlastným menom Alexis, predstavuje postavu záhadného spiritualistu – manipulátora, po Johnu Edwardovi druhý “největší všivák ve vesmíru“, ktorý upriamil svoje “schopnosti“ netolerované políciou na zlomenú vdovu Christine a jej sestru Janet. Jeho postranné úmysly sú vďaka tme a charizme kultivovaného muža zahalené oparom očakávania z nadprirodzena zo strany slepo veriacich a príležitostne omámených zákazníčok. Počas jedného z jeho predstavení sa ale stane niečo, čo nikto neočakával. ### Vcelku dramatický, ale vo mne prakticky žiadne emócie nevyvolávajúci film-noir, ktorý sa snaží čerpať z mystiky, jednoduchých efektov a z prostoduchého správania postáv, miestami až úsmevne naivného. Nie som však ale divák, ktorý by podobné kúsky prioritne vyhľadával. Hodnotenie treba brať z časti aj z pohľadu tohto kontextu. To čo som čakal, sa mi nedostalo. ()

Oktavianus

Vyberte si: buď nerozumím filmu noir, nebo je Amazing Mr. X bohapustá pitomost. Za sebe se kloním spíš k tomu druhému. Začíná to už jen tím, jak špatně je natočen: všechny noční (a nejen ty) scény jsou černé a není v nich nic vidět (proto jako ten noir? Já měl za to, že to má jiný pravidla), veškeré triky leda tak k smíchu a zobrazení postav mizerné. Ženské postavy ještě jakž takž ujdou, Cathy O´Donnellová je dokonce i hezká, ale Turhan Bey, to byl úlet... úlisnějšího herce by jeden pohledal, navíc i z vystupování působí teplejší než bačkory na zimu, takže je ve své roli neskutečně nevěrohodný. Já se nebavil. ()

liquido26

70% ... Zajímavé spojení noiru a hororu, i když je to bohužel spíše první než to druhé. Skvělá atmosféra, hezké hlavní herečky a docela zajímavý příběh. Bohužel mě místy lehce uspávalo pomalejší tempo. ()

Topco

Nijak raz nemôžem ísť na 4*. Nebyť uhrančivej kamery Johna Altona a jeho práce s interiérovými lampami a zadným svetlom prenikajúcim do tmavých interiérov, veľmi by ma to nevtiahlo. Akceptujem B-čkovú produkciu (obľubujem napr. Strangers in the Night, Strange Impersonation či My Name is Julia Ross), ale toto bolo až pričasto naivné a smiešne. ()

vitekpe

Divnejsi trojku nez T. Bay, Lynn Bari a Cathy O'Donnell jsem snad jeste nevidel. Hrozne legracni zpracovanim, spis thriller nez horor (kdyz uz...). Slabsi 3. ()