Agui Kkot

• Južná Kórea 악의 꽃 (viac)
Mysteriózny / Romantický / Thriller
Južná Kórea, 2020, 18 h 57 min (Minutáž: 62–79 min)

Cha Ji Woon  (Moon Chae-Woon) a Baek Hee-Sung (Lee Joon-Gi) sú zosobášení viac ako 14 rokov a majú spolu malú dcérku. Ich rodinný život je dokonalý, manželia sa nadovšetko milujú a Hee-Sung je vysnívaným manželom pre všetky ženy v okolí. Ji Woon pracuje ako policajtka a často-krát nie je doma, prípadne chodí domov veľmi neskoro. Práve počas vyšetrovania jedného prípadu Ji-Woon začne rozpletať sieť klamstiev, ktoré si vymyslel jej manžel. Nielenže má temnú minulosť, ale vyzerá to tak, že ju celý čas metodicky klame. Jej dobrosrdečný manžel sa v okamihu vie zmeniť na nebezpečného zločinca. Ji-Woon sa snaží zistiť, čo je jeho pravá tvár. (Eawy)

Skeksis

Z pomerne sľubného sociopata sa vykľula akási sentimentálna obeť zlých okolností. Priveľa pátosu na to, že sa tam dialo pomerne málo. Ťahalo sa to ako syr z odpornej pizze. Keď päť minút trvá scéna – či je niekto za oknom, alebo nie - tak strácam pozornosť. Tento seriál mal všetky predpoklady na to, aby bol výborný, ale teraz neviem, či to pokašľali scenáristi, producenti (ak z toho chceli mať niečo, čo nemalo byť), alebo režisér. Ale herecky dobré, sociopatov mám rada, len sa neviem rozhodnúť, či to majú v živote ťažšie, alebo ľahšie. Najviac ma pobavila dievčina niekde na začiatku, ktorá zabila preto, lebo sa jej nechcelo chodiť po schodoch. Niekto by si pomyslel, že aspoň by mala fitko zadarmo, ale ona nie – pomyslela si, že si radšej posedí a príčinu odstráni s nožom. Keby sa v tom duchu tiahol celý seriál, bola by som spokojná. ()

Eawy

Na tento seriál sa nedá dať iné hodnotenie ako 5 hviezdičiek. Nemusí úplne každému sadnúť. Ak si predstavíte, že sa bude jednať o niečo, kde je veľa detektívnej práce a akcie, budete sklamaní. Akcia v seriáli pravdaže nechýba, avšak, dôraz je skôr kladený na psychológiu hlavných hrdinov, drámu a napätie ako na hocičo iné. Osobne som sa veľmi tešila na tento projekt, lebo je to už druhý krát, čo spolu ústredná dvojica hrá. Moon Chae Woon aj Lee Joon-Gi sú už skúsení herci, pre ktorých musel byť výber tohto scenáru jasná voľba. Nielenže medzi nimi funguje neuveriteľná chémia, ale naozaj pôsobia ako už dlhšie spolu žijúci manželský pár. Napriek tomu, že príbehovo (čo sa týka tej detektívnej časti), to trošku začne škrípať okolo 10 časti, a v poslednej časti prepadneme trošku do typického k-drámového klišé, scenár a výkony všetkých hercov v hlavných úlohách (Kim Ji-Hoon!!! WAU) vás úplne uchvátia. Nádherný soundtrack, zaujímavá kamera (z boku a zo zadu), akčné scény dobre zvládnuté a napätie, ktoré priam srší z očí hlavných hrdinov. Za seba musím povedať že asi od 12 epizódy som každú jednu trávila v slzách. Pripravte si vreckovky. 100% ()

ainny

Takhle propracovaný scénář jsem už dlouho neviděla. Všechno do sebe krásně zapadalo a ty dvě chyby, kterých jsem si všimla, jsem neřešila. Myslím, že samotná diagnóza hlavního hrdiny nebyla úplně přesná, tím spíš, když na jeho poruše se hodně podepsalo okolí. On opravdu byl obětí zlých okolností a pokud někomu vadí patos a slzy, pak by na Koreu neměl vůbec koukat, protože to k ní prostě patří. Pro mě se po dvou slabších seriálech Lee Joon-gi zase našel a ta dvouletá pauza mu prospěla. Hraní si evidentně užíval a tahal z rukávu jedno eso svého herectví za druhým. Jeden ze svých nejlepších výkonů podala i Moon Chae-won, i když se našly chvilky, kdy jsem jí tak úplně nevěřila. Obsazení bylo celkové skvělé a vyslovené dřevo tam nebyl nikdo. A Kim Ji-hoon byl ve své roli prostě excelentní. Za mě naprostá spokojenost a neměnila bych vůbec nic. A tentokrát ani nenadhodnocuju proto, že je to moje další vymazlený dítě a Lee Joon-gi. 😊 Titulky. ()

Vavča

Ainny a další mě asi sežerou, ale prostě i když je Joon-ki Lee ve své roli socipata naprosto nádherný a dokonalý. Z psychiatrického hlediska diagnóza hlavního hrdiny nesedí, ale to vem čert. Joon-ki Lee opět předvádí svůj herecký rejstřík a charisma naplno. Velmi napínavý thriller, detektivka a na korejské poměry vše funguje dobře do dílu 12, poté je vidět, že Korejci ještě moc neumí pracovat s temnými náměty (čest výjimkám), a příznivci Dextera, nebo Mentalisty budou kroutit hlavou, co se z hlavního hrdiny stalo (když zde byly zajímavější možnosti). Navíc Moon Chae Won herectví svého kolegy někdy vyloženě nestačí, její postava mi lezla někdy dost na nervy, je i lehce hysterická, otázka je, za co může scénář a za co herečka. Přesto stačilo málo a mohlo to být hodně dokonalé, takhle nadprůměr s „korejským koncem,“ který nepřekvapí. Za mě tři a půl hvězdy, ta solidní stavba dramatu se začne v poslední čtvrtině až moc rozpadat a je to velká škoda, navíc jsou tam linie, které mi nesedí. ()

Mkqp

Ach jo, jsem hodně zklamanej. Zhruba do 10. dílu to byla absolutní pecka, jenže každým dalším dílem se jim to bortilo, aby vše navíc zakončili tak *******. Bohužel je to takovým charakteristickým rysem mnoha JK seriálů. Začnou přímo božsky, ale po polovině jim dojde dech, přičemž se za každou cenu potřebují dostat do cíle a je jim jedno v jakém stavu. Až na hlavního záporáka (což je zrovna jedna z nejdůležitějších postav :D) jsou herecké výkony fajn a hlavní dvojici lze emoce věřit, což je taky super, nicméně se pak těch "miluju tě scén" stejně objevuje příliš. Zápletka je taky výborná, ale bohužel jak jsem psal výše, postupná stavba příběhu se začne od určité chvíle rozpadat. Chce se mi vážně brečet, protože začátek se jim neskutečně povedl. ()