Chip je servisný technik káblovej televízie, muž, ktorého si človek nesmie nikdy pripustiť k telu, lebo sa ho už nikdy nezbaví. A presne to sa stane mladému architektovi Stevenovi, ktorý potrebuje zaviesť káblovú televíziu. Chip mu ponúkne, že zariadi sledovanie televízie bez mesačných poplatkov. Steven súhlasí, no to nemal robiť.
Chip sa mu mieša ustavične do života, všetko prevráti naruby. A to len preto, že chce zúfalo získať dobrého kamaráta. Keď mu nesmelý Robin konečne dá najavo, že nie jeho priateľom, Chip pripraví strašný plán pomsty. (TV Dajto)

Lucina84

V té době se nám Jim Carrey upsal do paměti jako komik v komediích Ace Ventura nebo Maska a podobně. Tady si zahrál roli narušeného šílence (nebo spíš chudáka), na něhož v dětství matka neměla čas a jeho nejlepší kamarádkou byla sama televize. A tak si ztotožňuje realitu s fiktivním světem z filmů. Jim Carrey nejen umí hrát pozitivní role, ale i role záporáků a tady to taky dokazuje. I já jsem se bavila stejně tak, když hrál zápornou roli ve filmu Batman navždy (1995), hádankáře. Hlas Bohdana Tůmy film rovněž podtrhuje. ()

Dr. Hawkeye

Tomuhle filmu jsem se roky vyhýbal. Už po jeho uvedení jsem si přečetl první názory a netoužil jsem ho vidět (a to jsem v té době Jima Carreyho žral). Po letech přišlo deštivé odpoledne a s ní i touha doplnit mezery. Inu, co k tomu říci? Druhý celovečerní film Bena Stillera se potácí kdesi mezi komedií a dramatem, přičemž se člověk moc nezasměje a drama není až tak dramatické. I když je pravda, že Carreyho postava je sociopat jak vyšitej (ono se na to dost blbě kouká se znalostí dokumentu "Jim & Andy: The Great Beyond", kde seukázalo, že Carrey je asi vážně blázen, který dokáže svému okolí zatopit), výsledek nezanechal hlubší stopy. Takže si můžu odškrtnout další film a jít dál. Myslím, že návrat k tomuto filmu nehrozí. Sorry, Benne... (P.S. Absolutně mi unikla vedlejší mikrolinie s Benem Stillerem v dvojroli...) ()

neoBlast

Cable Guy si v posledních letech dle mého vydobývá vavříny celkem zapomenutého střípku. Samozřejmě vedle ultimátního opusu s Acem Venturou bude vždy upozaděný v žebříčcích nejšílenějších kreací Jima Carreyho. O více než dvacet let později musíme naříkat, kde jsou doby takto trhlých komedií, Cable Guy je tím vrcholným a přesným zástupcem let devadesátých. I když žijeme v ČR kde "kabelovka" neexistuje a sotva někdo z mojí generace sleduje klasickou televizi, satira filmu na konzumní společnost nebyla nikdy tak trefná jako teď. Pokud jste Cable Guye dávno odepsali jako průměrnou sobotní línou komedii, dejte mu druhou šanci. 70 % ()

ClintEastwood

Nesnesitelný, slizký, otravný, nechutný, vlezlý, ušišlaný - takový je tady Jim Carrey. Je přímo na zabití, bohužel. Po mnoha a mnoha letech jsem dnes na film náhodou narazil na Paramountu a utvrdil se v tom, že mě Cable Guy prostě nikdy nebavil a nebaví. A to právě kvůli trapnému Carreymu, kterého jinak uznávám. Homer v Simpsonech tenhle scénář roztrhal. A měl recht. Nejslabší Carreyho snímek. ()

Wardan

Mám rád šaškování Jima Carreyho, tohle je ale strašlivě otravné a většinu času nevtipné, myslím, že jsem se zasmál za celý film tak dvakrát. Navíc některé scény mi přijdou brutálně trapné (bitka na záchodě, společenská hra,...). Prostě šílená tragédie. Jim Carrey má rozhodně na pažbě kopec lepších zářezů. Mezi 1 a 2 hvězdami. Dávam 2 za obsazení. ()

• Na tehdejší rozporuplné kritiky filmu odkazuje seriálu Simpsonovi (od r. 1989), konkrétně 3. epizoda 11. série, kde Homer a Bart kritizují scénář. (PECHY15)
  • Jim Carrey (Chip) v čase premiéry řekl: "Doufám, že po tomhle filmu už nebudu jenom ten sympaťák z plakátů na zdi, ale také monstrum, ukrývající se v noci pod postelí. Děti pak budou naříkat - Mami, můžu spát u tebe? V mém pokoji zase straší Jim Carrey!" (NIRO)