Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa quixote k tomuto seriálu (2)

Klec (2022) (S01E01)

Scénář mě nezaujal, Ostrava a hlavní dva vyšetřovatelé ano. Nechápu, proč některé scény a dialogy působily tak prkenně, občas dokonce připomínaly Modravu. ()

Tanečnice (2022) (S01E03)

Pokud si všímám, že Malá má pokaždé trochu jiné lokny, že jedna postava je v jedné scéně bosá a na jejím konci obutá a že mě víc než vyšetřování vraždy „holky na zabití“ baví sledovat zajímavé lokace (podobně jako si Kakho-oto všímá titulů v knihovně Malé :) , asi tu něco není v pořádku. Nejslabším článkem je podle mě scénář, tam se tedy dala odvést mnohem kvalitnější práce. Místy je to až nechtěně komické. Sorry jako. Nicméně budu sledovat dál a věřit ve zlepšení. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky