Film o dospívání se odehrává během jednoho letního týdne na protestantském táboře, který se koná na helsinském souostroví. Aliisa je chytrá a sebevědomá nevěřící, Jenna je včelí královna a Panu je ustrašený pták. Na zkušenosti těchto teenagerů má zásadní vliv Tiina, mladá a horlivá kněžka. Eden je film o skupinové identitě a o přizpůsobování se hodnotám ostatních. (Cinemax)

DonBraso

Pro ateistu je těch Bohů doopravdy až moc, přesto v táboře se najde určitá skulina, že postupem času hledíte i potom ,jestli se na táboře dá najít kluk či holka. Místy může snímek doopravdy být až nudný, ale vcelku lehko zapamatovatelný postavy z trochou rutinní podívané dokážoe film vytřesat ke konci stravitelný dílo. Pěkná hudba. ()

slunicko2

Urputná cesta k víře mladých Finů. 1)  Zajímavá zastavení na cestě víry si už zítra nebudu pamatovat, poznamenal jsem si při sledování filmu. A vskutku, stalo se. Při přepisu poznámek jsem si musel snímek vyhledat a připomenout pohledem na obrázky._____ 2)  Dílo vytvořila 31letá scenáristka a režisérka Ulla Heikkilä._____ 3)  Snad jen milí Bruno Baer (Panu) nezjištěného věku a 19letý Amos Brotherus (malíř Sampo), kteří hrají gayovský pár, mi zpříjemnili tento ponudnělý a nevýrazný filmový zážitek._____ ()

hygienik

Konfirmácia je sviatosť "kresťanskej dospelosti", ktorá sa deťom udeľuje v teenagerskom veku, teda v čase, keď ich náboženstvo väčšinou nezaujíma. Z toho logicky vyplýva napätie či už emocionálne, vieroučné, alebo len klasické odmietanie autorít. Všetky tieto aspekty film rozvíja tak málo, až možno povedať, že bol o ničom. Prekvapilo ma, ako málo toho za ten čas zaznelo o Bohu a Cirkvi, pričom to sú 2 kľúčové témy prípravy na konfirmáciu. Mal som pocit, že Eden je pohľad ateistu na Cirkev a život v nej. Mňa viac oslovil podobný film, ale uznávam, že Eden je pochopiteľnejší pre širšie, neveriace publikum. ()