Detektiv Kenichi Takabe vyšetřuje brutální vraždu prostitutky. Pachatel si není schopen vzpomenout, že vraždu spáchal. Za poslední měsíc je to už třetí vražda se stejnými znaky. Do obětí je vyřezán znak X a pachatelé si na nic nevzpomínají. Ve stejné době se na pláži objevuje muž, který trpí ztrátou paměti. Naštěstí narazí na učitele, který ho pozve k sobě domů. Další den jede detektiv vyšetřovat vraždu do učitelova domu. Zločin vykazuje stejné znaky jako předchozí případy. (-Rastaman-)

jack_scott

Film, který při sledování prostě evokuje ZLO. Takové filmy tu sice jsou, ale tady to neni o ničem, než realitě a psychických poruchách osobnosti. To zlo a temno z toho vyplouvá úplně mimochodem, člověk musí před Kurosawou smeknout že to dokázal takhle skvěle zrealizovat. Příběh i postavy nejsou sice nějak extra drsné....spíš to jak a kde působí. I ty exteriéry jsou prostě všechny...takové nějaké smutné. Nemluvě o bytě toho blázna,to bylo opravdu šílený. Standartně bych dal ****, ale za tu atmosféru se nebojím přidat i pátou. ()

muti

velmi zaujimavy film, ale podla mna nie celkom vyuzity potencial. pomale az hypniticky tahajuce sa tempo, mohli sa viac pohrat s tym zaverom, inac celkom v pohode, avsak ta pomalost ma ubijala. uz v prvej snimke v hotelovej izbe som vedel ze som na spravnej adrese - v Japonskom filme :) tesil som sa co z toho bude, avsak som sa nedockal toho coho som chcel. ()

HanzoBureshi

Mám dost spoustu otázek, na které asi nikdy nebudu znát odpověď, protože je to tak očividně schválně zamýšleno. Je to totiž geniální, je to originální, je to prostě dobrý japonský mysteriózní film. Je to temná a brutální detektivka, která je vyplněná strašidelnými prvky, díky kterým sem patří hororový žánr. Vskutku v některých chvílích jsem pocítil strach a ta atmosféra byla neskutečná. Sice téměř od začátku sledujeme vraha a známe jeho způsob zabíjení, ale i to jeho sledování je dosti zajímavé. Závěr je opět tak šílený a záhadný, že každý divák si může přijít na své teorie. Dle mého názoru detektiv převzal onu schopnost. Existuje však původní verze filmu, kde je konec v restauraci prodloužen kvůli vraždě, takže je o jednu otázku méně.  Je to povedené dílo. Mé hodnocení: 8/10 ()

Willynka

Rektální sonda skrz lidské tělo. Záběry věnující se primárně celé scéně nikoliv tvářím a konfliktům spolu s minimálním soundtrackem působí věru hypnoticky. Hagiwara zahrál toho nejzajímavějšího magora za poslední dekádu. Neuvěřitelně omamný film, ještě teď na něj musím myslet. Na scénu na pláži, na plamen.... ()

Auguscotty

Asi jediný film, z ktorého som zo strachu ronil slzy. Neuveriteľne hrôzostrašný krimi triler, pri ktorom som mal fakt pocit, že budem mať infarkt. Kurosawa dokázal vytvoriť hrôzostrašnú atmosféru len vďaka tomu, že v interiéroch chýba svetlo. Výkony hercov sú fantastické, niektoré vedľajšie postavy príjemne prekvapili na to, ako krátko boli vo filme. Samotná vizuálna stránka mi pripomínala niektoré ARG kanály na YouTube (pričom film vyšiel ešte pred samotným YouTubeom), akoby som sledoval niečo, čo som vidieť nemal, niečo temné z iného sveta. ()

lineker

Silně tajemný nejednoznačný japonský krimi-thriller, který diváka skutečně dokáže vtáhnout. Na základě mesmerismu páchané vraždy prostřednictvím jednoho naoko amnézního mladíka. Celý film je zahalen v mysteriózní mlze a nevystoupí z ní ani v samotném závěru. Pro někoho mínus, pro mne velké plus. ()

TylerD.

Hned jsem si myslel, že jde o synátora a ono prý ne. Líbilo se mi to tak, že jsem nesedící titulky četl vedle v poznámkáči. Špatnému filmu bych takovou oběť nikdy neudělal. 75 % ()