The Clearing

Otec (Liam McIntyre) vyrazí kempovať so svojou dcérou (Aundrea Smith). Medzitým ale prepukne choroba, ktorá ľudí premení na útočiace zombie. Zistí, že jeho dcéra zmizla, a tak musí využiť svoju zručnosť, vynaliezavosť a odhodlanosť a prebojovať sa cez hordu infikovaných, aby ju našiel. (dixx)

kingik

V rámci koronavirových zvěstí a rasistických pohnutek se jedná o komplexní a coolinářský počin. Bělošský taťka s barevnou dcerou se vydají obytným vozem na poznávací skautský výlet za přírodními krásami, jenže idylka jim nevydrží moc dlouho a střetnou rozběsněné zmutované masožravce. Vypukla zombie apokalypsa. Boj o holý život může začít. Film si vystačí s jednou přírodní scenérií, respektive středobod tvoří zaparkovaný karavan a jeho blízké okolí. Denní konfrontace s mrtvoláky se nadmíru vydařila a jejich masky i akční likvidace vypadají skvěle, ovšem noční sekvence mají zhoršenou viditelnost, působí však patřičně hororově. V titulní roli se představuje ošlehaný australský floutek Liam McIntyre, dostal za úkol likvidovat zombie, strachovat se a pátrat po zatoulané desetileté dceři a mít půtky s nedůvěryhodně působícím rangerem. A zvládá to hravě. Za zmínku stojí pěkně poskládaná hudba Mela Eliase. Debutující David Matalon si na svoje bedra nabral režii, scénář i střih. A všechny činnosti v rámci nízkorozpočtového díla zvládl v uspokojivé míře. Přejme mu, aby takových mile svěžích akčních apokalyps střetl na své umělecké cestě povícero. 8/10 ()

darkrobyk

Drama otce a dcery, kteří k sobě nemohou najít cestu, se změní až během výletu do přírody, kdy se obyvatelstvo kempu promění v lidožravé bestie. Tedy asi jde o zombie, byť tohle slovo zde nepadne. Líbilo se mi, že v kůži se jim svíjely jakási chapadélka, zamrzelo, že tenhle motiv nebyl více rozveden směrem k nějaké mutaci ala Věc. Jinak si zkrátka ani po letech nezvyknu na to, že zombie, pokud to zde jsou, běhají rychleji než živí....nesmysl. Hrdina Tom ovšem patří nejspíše k X-Menům, anžto jinak by musel být asi osmdesátkrát mrtvý. Na druhou stranu boj u přívěsu (což je většina filmu) má místy adrenalin a slušivé gore. I motiv s šerifem nebyl špatný. Ovšem vrcholem nesmrtelnosti Toma a demence scénáře byly scény s plynem.... Škoda, tenhle žánr mám rád. Tedy zhlédnutí nelituji, ale snímek na jedno podívání brzy zapomenu. ()

oveckaoa

Chlápek jde s dcerou kempovat a vypukne zombie apokalypsa. Dcera se mezitím ztratí (film nevysvětlí kam a proč tipoval jsem, že šla hledat ty želvy, ale neprošlo to) tak zůstane jen chlápek sám v karavanu s nepojízdným autem. Zombie jsou debilní a nekousavé tak jen natahují ruky a řvou chlápek je taky debilní jelikož většinu scén jen leží. Konec je pohádka pro malé děti nejspíše už to nebavilo ani režiséra tak vše vyřešil jedním výbuchem. Mimochodem rada do života pokud po Vás půjde zombie dejte jí své oblečení a ona Vás nechá jít a žít tady to teda fungovalo. 40 procent. ()

JASON_X

Snad jen někdo, komu zombie vyžrali z hlavy mozek, může v rámci postapo/zombie žánru zplodit takovýhle zrůdný středoproudový škvár (nějaký Matalon). Škvár o to horší, že je maskovaný za řežebnou zombiárnu a naláká tak na sebe leckterého důvěřivého hejla, třeba mne. Celou dobu jsem sice mrmlal, jak nemožně pitomě je scénář napsaný a kolik je v něm absurdit, kolik kočičích životů má dédy a jak se ze všech průserů hladce dostává, ale zase jsem byl rád za nový přírůstek do rodiny postapo béček a vyčkával, jak se to celé vyvrbí, protože záhadná nákaza se mi jevila hodně sympaticky a perspektivně. Ale i když rodinné scény a výchovné hovory dédyho s dcerou mě už měly dopředu varovat, na až tak zhovadilé finále (SPOILER) jsem připravený nebyl - výbuch, který záhadně zabije všechny nakažené zuřivce ale ne dédyho a krátce nato šťastné shledání podbarvené "jímavou" hudbou, mi přivodily ukrutný záchvat prudkého bolestivého blití. ()

Astaroth12

Vždy ako zistím, že je nový zombie film, tak neriešim hodnotenia a idem do toho. Zombie filmy mam veľmi v obľube, ale tento sa veru nepodaril. Je troska komornejšie ladený, kedže sa celý film odohráva v karavane alebo neďaleko neho. Tam problém nevidím, videl som ho v maskách, tam sa moc s tým nekašlali a logika tiež nehrala žiadnu rolu. A to preto, že v inom filme by bol hlavný hrdina 1000 krát pokusaný a on ani škrabanec nemal. Niektoré veci som tam ani nepochopil, hlavne ohladne vybuchujúceho hrudníka, ale najdebilnejšie prišlo na koniec, to už bolo riadne prestrelene. Agresori mrtví a naš hrdina celkom pohodička, tak nech mu slúži. ()