Kolej

• Rusko Obščaga (viac)

Sovětský svaz, 1984. Pětice přátel platí na koleji, kde bydlí, za potížisty. Ví už ale, jak se z problémů dostat, a vždycky se jim podaří vedení umluvit. Když si jednoho večera kamarádi slíbí, že se budou chovat čestně, netuší ještě, jak brzy život jejich slova prověří. Následujícího rána se nesmělý, ale také nejpřemýšlivější z nich stane svědkem tragické události, která rozpohybuje ozubená kola stále živého totalitního systému. (Febiofest)

Johnny.ARN odpad!

Toto by v Mlynskej na Šturáku natočili za dva dni a bolo by to svižnejšie, kratšie a s lepším dejom. Takže trpíte tu spolu s nimi, tiež by ste si niečo vypili a celý čas vám ide v hlave, že tie intráky v blave vyzerajú lepšie, dokonca aj tie najhoršie neprerobené izby. A ešte je to aj Rusko, takže o chvíľu ich čaká povolávací rozkaz. ODPAD! ()

Necrotongue

Ačkoli jsem si vědom toho, že riskuji zatracení u všech, kterým se splašily sykavky, nemohu jinak, než napsat, že to byl sakra dobrý ruský film. Myslím, že se těch nepříjemných pocitů, které ve mně tohle drama vyvolalo, hned tak nezbavím. Ruští tvůrci mě nechali sledovat postupnou degeneraci a zánik lidské hrdosti, cti a sebeúcty, přičemž to podali takovým způsobem, až si z toho můj mozek několikrát ublinknul. Jo, jo, Pamatuju si ty školní časy, když někdo něco provedl a soudružka učitelka nám důrazně vysvětlila, že pokud se dotyčný/á nepřizná, bude potrestána kolektivně celá třída. Hlasování v tomto filmu mi tedy přišlo jako ze života. Ale nešlo jen o detaily. Celý snímek se vyznačoval dokonalou, tísnivě socialistickou atmosférou a ještě dokonalejšími myšlenkami typu: "Je důležitější pravda nebo člověk?" Ano bylo to tak, i na sovětské univerzity dokázaly proniknout podvratné živly, aby rozvracely socialistické pořádky. / Poučení: Drž hubu a krok. Platilo to za socialismu, platí to i dnes, jen to dozorují soudruzi z Bruselu. ()

Fr

„COPAK JE PRAVDA DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ ČLOVĚK?…“   (tak myslím, že zrovna tohle nebude pro Rusy neřešitelná otázka…) Hele … bylo 17.11. … možná supr důvod si pustit zrovna takovejhle film… Dlouho sledujeme, kdo je kdo… bez toho aby bylo jasno, jakej charakter na nás vyskočí. Právě ten dlouhej úvod je ubíjející…. Roztaženej bakalářskej příběh, ve kterým čekáme, až dojde konfliktu. Pak to baví. Jde o to, jakej kdo je člověk a asi by se dalo říct, že je to ze života. (omyl vole, že jen z minulýho….). Lákadlem by mohl bejt rok 1984 a totalitní SSSR. (I když v našich končinách to mohlo bejt podobný…) Film o studentech. Ovšem nevím, jestli to vydržej…  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde o zfilmování knižní předlohy „Общага-на-Крови“, kterou v roce 1992 vydal spisovatel a kritik ruských poměrů Alexej Viktorovič Ivanov  2.) Thx za titule „????“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

Ivoshek

Vynikající příběh. V nenápadném a chudém prostředí vystavěný příběh o tom, před jaká rozhodnutí, kompromisy a zrady na sebeucte člověka staví okolnosti. Tady jsou ty okolkosti dementní socialistický systém, kde o člověku rozhodují v podobě "vůle lidu" drobní, zlí a moc zneužívající zmrdi. A nedělejme si iluze, to není jen v socialismu. ()

verbal

Předem svého zvratku bych rád všechny, a to zejména včetně zasloužilé hysterické kariérní soudružky Markéty Pičarové Bezrozumové, ujistil, že jsem tento odporný produkt zvrácené dicktatury, pakultury a odsouzeníhodného tmářství samozřejmě sledoval s velkým sebezapřením a raději s jedním okem přivřeným, aby mi náhodou nevymlel hypotalamus a já se pak rychle neunavil interpretací dezinformací z jedné a dezinterpretací informací z druhé strany. Každopádně jsem po zhlédnutí pro jistotu rozmlátil kladivem samovar, vylil do hajzlu dva litry Belugy, aby mi nešířila v baru demagogii a tmářství mezi již dávno správňáckými Smirnoffy a Stoličnými, uvalil nekompromisní embargo na dovoz jeseteřího kaviáru do mé ledničky, vypustil ze sporáku i kotle Nebuderus zbytky zlého a amorálního ruského plynu a okamžitě jej nahradil kategoricky imperativním, hodným ruským plynem, nakupovaným dvakrát dráž v Německu (Ale sankce jsou sankce a já teď mohu usínat s naprosto čistým, ač holým a v zimě chladným svědomím!!!) a samosebou progresivně přejmenoval veškeré závadné vybavení domácnosti, které by mi ji mohlo korumpovat a odvracet na temnou stranu. Můj tykální nábytek se tak teď skvěle a uvědoměle vyjímá pod obřím obrazem polonahé ovlasé alky. Takže, nyní dozajista apriori prohnilý a řádně černolistovaný satanův přisluhovač, zkurvený rusista a dřívější kameraman západního altruismu, tolik upřímné solidarity a bezelstné a nepředstírané nekomerční dobroty natočil, jak jinak než hnusný a demagogický, snímek z dob, kdy zítra znamenalo včera a hnutí #Ятoже ještě nebylo ani v plenkách, u něhož se však vůbec nemusel mrdat, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „dělat si přehnané starosti“, s dobovými kulisami, a klidně jej mohl situovat o nějakých pětatřicet let později, kdy se staré pořádky pomalu, ale jistě vracejí a hloupé lidské zmrdství malých, zneuznaných, zamindrákovaných, psychicky narušených či neúspěšných minorit, co náhle nalezli své místo na slunci ve vykalkulovaném pseudomorálním soukolí „světospásné“ ideologie hrstky vypočítavých pasáků, začíná represivně hýbat celým stádem přizdisráčsky opět mlčící většiny. A tak tu máme zpátky komsomoly LGBT+DDPPP, akční výbory BLM, lidové slepice #meboo a vyšinuté transsoudružky, co jsou nahoře fuj a vespod chuj, hystericky za angažované pomocí „rovnostářských“ multimediálních žump existenčně likvidující každého s jiným než správným a kolektivně uvědomělým názorem. Jste-li přitroublý náctiletý pičus či vypatlaná uhrovitá kravka, pirát nebo Markéta, vyhýbejte se tomu důsledněji než Mrvel a Netflus bílým heteroseksuálům, jinak tomu budete s gustem vypatlaně znuděné neobolševické lůzy kurvit rejtynk, a vy ostatní se poučte z historie a podívejte se, co se nám tu zase kvapem blíží, abyste na příští schůzi Inkluzního výboru duševních poruch, deviací, žluklosti těžce nemrdaných machen a násilné asimilace parazitických a kriminálních kultur zase jen hrdinně nečuměli do země, protože pank je mrkev, jakož i zdravý rozum! ()