Reklama

Reklama

Láska na prenájom

(seriál)
  • Česko Láska klepe na dveře (viac)
TV spot
Turecko, (2020–2021), 114 h 50 min (Minutáž: 110–150 min)

Hudba:

Aytekin Ataş

Hrajú:

Hande Erçel, Kerem Bürsin, Neslihan Yeldan, Bige Önal, Evrim Doğan, İsmail Ege Şaşmaz, Anıl İlter, Melisa Döngel, Çağrı Çıtanak, Elçin Afacan, Sitare Akbaş (viac)
(ďalšie profesie)

VOD (1)

Série(2) / Epizódy(52)

Eda Yildiz (Hande Erçel) je mladá krásna kvetinárka, ktorá sama investovala do svojho vzdelania. Tvárou v tvár musí čeliť problému, keď jej zrušia medzinárodné štipendium. Bez neho nebude môcť pokračovať v štúdiu a zostane jej iba maturita... Za všetko môže jeden muž – bohatý a atraktívny architekt Serkan Bolat (Kerem Bürsin). Serkan navrhne Ede, že jej štipendium vráti, keď bude dva mesiace predstierať, že je jeho snúbenica. Serkan tak chce vzbudiť žiarlivosť u svojej bývalej priateľky Selin (Bige Önal), ktorá sa krátko po ich rozchode zasnúbila s iným mužom a chce ju získať späť.  Hoci Eda jeho ponuku najprv odmietne, napriek svojej nenávisti k tomuto mužovi, je neskôr donútená Serkanov návrh prijať. Kým spoločne predstierajú, že sú zasnúbení, začne sa medzi nimi rozvíjať vášnivý a turbulentný vzťah. Pretože láska je zložitá a preto je taká úžasná... (TV Doma)

(viac)

Videá (53)

TV spot

Recenzie (14)

kika.cs 

všetky recenzie používateľa

Recenzia po zhliadnutí asi 60 SK epizód (cca 20 tureckých): Svieži a ľahký romantický seriál s veľa humorom. NIe je to dokonalé, ani zďaleka, ale svoj účel pobaviť to spĺňa. Humor, fajn hudobný podmaz, sympatickí hlavní hrdinovia s dobrou chémiou, pekné lokality, intrigy a občas dráma... Dej je niekedy zbytočne naťahovaný a silený, ale je to fajn oddychovka, kde sa človek nasmeje a trochu sa zasníva. Dala by som asi 3 a pol hviezdičky, ale Hande a Kerem si zaslúžia za svoj výkon 4. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Keď niekto dá tureckej telenovele 4 alebo 5 hviezd, človek si myslí, že to musí byť fakt niečo. Žiaľ, pravdou je, že takíto ľudia zrejme nič iné ako telenovely nevideli. Ako môže byť v červených číslach brak, ktorý je natiahnutý tak, že sopeľ z nosa je oproti tomu pevnej konzistencie. Začiatok ešte fajn, malo to niečo do seba. Potom prišli také dejové šoky, že človek nechápe. Pád lietadla, ktorý si v pohode človek prežije, trocha mu vypne pamäť, ale ide si ďalej akoby nič. Následne aj rakovina. A ako zareagujem, keď mám rakovinu? No proste vyseriem sa na partnerku. A čo ona? Nechá ho a ani nepovie, že je tehotná. A potom príde skok o 5 rokov neskôr a neznesiteľné sebavedomé dievčatko, ktoré keď vidíte na obrazovke hádžete po ňom vyskakovačku, prípadne šabľu (obojakého druhu). Čo sa týka postáv, tie miznú len tak, akoby nič. Zo 4 najlepších kamarátok ostali dve, tie ďalšie sa vyparili z jedného dielu na druhý, nikto nemá ani chuť niečo vysvetľovať. V seriáli miznú kľúčové postavy proste šmahom ruky. Ešte včera stará mama s najatou ženskou intrigujú ostošesť, zajtra ich už ani nikto nespomenie. Nehovoriac o tom, že niektoré časti končia normálne, že napínavo, niečo sa deje a potom začne druhá časť a úplne niekde mimo, nič sa nevyrieši, neuzavrie, už ideme na iné. Pripadalo mi to, akoby niekto spálil scenár a tak ostali z neho kúsky. No a hlavná predstaviteľka Eda alias Hande Erçel? Všetci ju ospevujú, aká je nádherná, najkrajšia, myslím tým aj slovenských divákov, ktorí sa idú od superlatívov potrhať. Ale čo o nej vlastne vedia? Nehovorím, že je špatná, hoci nohy má ako vysušený pavúk. Ale táto herečka má za sebou celý rad plastík a z pôvodnej šedej myši sa stala vyumelkovaná modelka. Tak je to s dnešnou krásou, ale tlustoprdelky a domáce paničky ochkajú blahom, lebo pri šestnástom zákusku im ani plastiky nepomôžu. Jednu hviezdu tak dávam len za dve super pesničky, ktoré sa oplatí aj stiahnuť do telefónu. Špičkovou je najmä Believe in me od Edmunda Jolliffe, čo je obrovské emočné pohladenie i kvárenie na duši. Umenie, na rozdiel od seriálu. ()

Reklama

misa_laska 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

EDIT: Druhá řada je zase dobrá jako tento seriál na začátku, vrátila se původní scénáristka. Po 4 dílech, jsem zase celkem spokojená a tak nějak tu příšernost od 25-39 dílů asi i prominu. POZN: Ze začátku to má super našlápnuto, ale bohužel to jde postupně kvalitou dolů. Moc příjemný a humorný seriál. Žádné přehnaně uječené postavy matek či dalších postav, které mají být vtipné. Hlavní hrdina není dokonalý a hlavní hrdinka není ta typicky naivní bezbranná hlupka, jak to často v seriálech tohoto typu bývá. Eda musela přerušit studium kvůli zrušenému stipendiu. Z toho viní Serhana - úspěšného podnikatele, jehož firma stipendia financovala. Je to pro ní nepřítel číslo 1. Ale souhrou náhod jsou nuceni předstírat zasnoubení. Prvních cca 20 dílů je dobrých, pak to začíná být pomalé, nudné, nic se neděje a když už se děje, tak to akorát naštve, protože jsou to naprosto nelogické scény, které jsou v rozporu s dosavadním charakterem postav atd. Takže do 20 dílů hodnotím plným počtem a teď už to jde bohužel dolů. 25. díl je fakt nuda., ale od 26.dílu se změní scénáristé, ale je to spíš horší než lepší. Jen kvůli první polovině nechávám hodnocení vysoko, jinak bych šla na 2-3 hvězdy, protože mě to spíš znechucuje a po 36. dílu se už jen modlím ať to proboha ukončí happyendem a neprotahují. Však už tam není ani čím to prodlužovat, šílená nepřející babička byla, únos byl, ztráta paměti byla, těhotenství ex bylo... ()

wdc 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Už jsem viděl několik podobných romanticko-dramatických tureckých seriálů. Tento patří spíše do průměru, není špatný, ale ústřední pár byl povahově jiný, tak to mnohdy nesedělo a v poslední čtvrtině seriálu scházelo téměř vše, hlavně dialogy byly spíše prázdné a chování i mluva byla rádoby komediální a o ničem, což bylo otravné. Je to opět prostředí bohaté firmy, pěkní lidé, auta, ze začátku seriálu občas nějaký klam, nedorozumění, charakter postav není černobílý ale je tam vývoj. Hlavní herec hraje šéfa firmy, workoholika. ()

B.Wilde 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Ano, nebudu lhát, tenhle seriál má své mouchy - má díly, které mě moc nebavily, zápletky, které byly jedno velké klišé, natahování děje zbytečnostmi, postavy, po kterých by člověk nejradši něco hodil... ale těch kladů má mnohem mnohem více a když na to přijde, tak nad vším ne úplně perfektním přimhouřím oko. Příběh Edy a Serkana je jako celek opravdu skvělý a je tam i dost věcí, ze kterých si člověk něco odnese. A ta jejich chemie, uff! Vážně jsem neviděla dvojici, které bych věřila každý jejich pohled, není se co divit, že to mezi nimi zajiskřilo i v soukromém životě. Každopádně - můžu říct, že když se divák povznese nad několik nedotažených věcí, čeká ho fakt super podívaná a za mě, byla radost se na tento seriál dívat. Vždycky jsem měla ráda romantické příběhy a tenhle seriál má ten nejhezčí, co jsem kdy viděla a patří u mě k těm top. Což bych tedy před pár lety nečekala, že mě tak dostane zrovna turecká produkce, ale je to tak. Už se těším, až se do budoucna podívám znovu. (Víc jsem se rozepsala i u jednotlivých sérií.) ()

Galéria (260)

Zaujímavosti (5)

  • V Jižní Americe se seriál dostal na online platformu HBO Max, kde byl ve sledování také na první příčce v TOP 10 nejsledovanějších seriálů a filmů. (B.Wilde)
  • Seriál měl být původně vysílaný jen jednu letní sezónu (což by obnášelo zhruba 13 epizod v originále), ale díky velké popularitě, především v zahraničí, byl seriál prodloužen a dostal se do vysílání i další letní sezónu. (B.Wilde)

Reklama

Reklama