Láska na prenájom - Série 1

(séria)
TV spot
Turecko, (2020–2021), 86 h 37 min (Minutáž: 110–150 min)

Hudba:

Aytekin Ataş

Hande Erçel, Kerem Bürsin, Bige Önal, İsmail Ege Şaşmaz, Evrim Doğan, Anıl İlter, Çağrı Çıtanak, Elçin Afacan, Melisa Döngel, Sitare Akbaş, Başak Gümülcinelioğlu Çitanak, Alican Aytekin (viac)

TV spot

B.Wilde

Kerem a Hande mají v tomto seriálu naprosto úžasnou chemii, jako Eda a Serkan patří k televizním párům, které mě zaujali na první dobrou a rozhodně se stali dvojicí, kterou jsem si velmi oblíbila. Co ale říct k první sérii? [V Turecku je to 39 epizod, na Slovensku a hádám že to tak bude i v české verzi, je to rozděleno na 121 epizod.] Rozjezd byl hodně slušný a když to teď vidím jako celek, tak bych řekla, že do takové 88. epizody to má opravdu spád. Jasně, sem tam je tam nějaký moment, co možná nedává až tak smysl a nebo je vidět, jak šel scénář rychle jiným směrem a hned zase zpátky... ale i tak to byla podívaná, kterou jsem dala v rámci asi dvou týdnů a nenudila jsem se. Pak jsem, možná i k mé smůle, došla k dílům, kdy už jsem si nemohla udělat maraton a viděla jsem to po menších částech. Do 110. epizody se tam táhne zápletka amnézie hlavního hrdiny - některé části jsou slabší a jiné jsou zase dost povedené, je to tam jak na houpačce. Bylo znát, že scénář má v rukou jiný tým než na začátku a tak to nemělo občas takovou dynamiku, na jakou byl divák zvyklí... ale s přivřenýma očima se to dalo překousnout. Hlavní dvojice to opravdu hodně zachraňovala a jen díky nim byl člověk zvědavý, jak se vše posune dál... No a když už to konečně vypadá, že se blíží šťastné rozuzlení, tak přichází posledních 11 epizod série (v originále  36-39) kdy je to prostě směs pěkných momentů a směs naprostých hloupostí, které tam už nebyly nutné. Jako ať se nikdo nezlobí, ale občas jsem si říkala, jestli tvůrci neměli v téhle etapě nějaký "dobrý matroš" na inspiraci, protože tam fakt cpou jednu zápletku za druhou. Jedna věc se vyřeší, sotva si vydechnou a lup, hned tam dají něco dalšího... je to přesycené až k prasknutí a závěr série to pak dělá poměrně dost přeplácaný a oproti tomu, jakou to mělo kvalitu na začátku, ji to tady dost ztrácí. Bohužel, jde znát, že seriál byl prodlužovaný a že týmy scénáristů se tam dost střídali, takže jsou v sérii momenty, kdy má člověk opravdu pocit, že kouká na úplně jiný seriál - kdyby pár těch rychlo-zápletek z celého děje ubrali, určitě by to nebylo vůbec na škodu (protože si myslím, že to některé fakt může od pokračování dost odradit). Každopádně i přes slabší závěr, si myslím, že se tam rozběhla zápletka, která bude velmi podstatní pro příběh další série a bude tím o to zajímavější. Těším se na pokračování a na nový rozjezd, který tam přinese tým, který na tomto seriálu začínal. Dala bych tak 80-85% za ty povedené části příběhu, za tu super chemii asi i 90%. Mám hodně přivřené oči, kdy tam dám místo 4* i tu pátou, ten seriál je i přes chyby srdcovka. ()

EIa

Jak se hodnotí seriál, v němž se v půlce řady vyměnila scénáristka? Do 22. dílu, tj. příchodu Balcy, bych tomu klidně dala 4 hvězdičky, od 23. dílu až do konce první řady jednu - dokoukala jsem to ze zvědavosti, jestli se to nezlepší, protože mi přišlo na hlavu, že by to nechali s tak příšernou úrovní tak dlouho. 29. díl se Sarkanovým odletem do Itálie měl být hezkou tečkou za tím jejich příběhem. Nutno dodat, že při prvních dílech mi přišlo skvělý, že to nekomplikovali a děj běžel přímočaře a přitom měl pořád o čem být, tím mě to celé zaujalo. Snad se k tomu druhá série vrátí. ()