Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

dragon'88 odpad!

A pekne ako Bart opisovat na tabulu: Being random isn't funny.  Drogy potrebne nielen pri tvoreni filmu, ale aj pri konzumacii.  Idealne sedativa.  A doplnim este vlastnu anekdotu - v ten den som zabudol, ze hra hokej Slovensko proti Svajciarsku.  Karma mi to dala vyzrat a miesto bizaru som pozeral este vacsi bizar.  A teraz budem zly - prestante citat!  Ako tak po case citam reakcie divakov, tak tento film uspesne vyvolava u ludi, ktori tu trivialnu myslienku pod tym vsetkym rozoznaju,  pocit premudrelosti.  Nechcem vam to kazit, ale je to slepacia polievka pre dusu hipstera, v pre neho znesitelnom edgy woke baleni doplnena hrstou pervitinovych pilul aby sme nestratili pozornost kym sa ta objavna myslienka odkryje.  Som rad, ze sa to niekomu paci a mozno ma na neho pozitivny efekt, ale tento film ma velmi vyhranenu cielovku. ()

DonBohemian

Pět s výhradami. Máte-li slabost na odkazy a popkulturní ohlédnutí k jiným filmům, tady si příjdete na své. Zábavné, divoké, místy zbytečně na sílu, možná opakující se, ale rychle běží dál k lepším momentům. Čeký Čen super a hlavně ta odvaha zkusit jít na hranu toho, co mejnstrýmový divák ještě skousne. Taky vám to občas připomínalo Imaginarium doktora Parnasse? Pokud vás film bavil a ještě váháte, jestli svou drahou polovičku požádat o ruku, tohle je skvělý předmanželský test. ()

Boy.Osaka

Naprosto chápu jakékoliv hodnocení, někomu to holt sedne a někomu ne. Dvojice autorů nám servíruje při poměrně solidní stopáži nejen mix všech možných žánrů, postav, prostředí, ale především emocí a o ty podle mě jde u filmu nejvíce. Zatímco většinu nejen letošních spektáklů sem po pár minutách vypnul tak v tomto případě mě příběh i herci dokázali naprosto nadchnout. Tolik nápadů a pomrknutí na spoustu filmů sem už dlouho neviděl. Nejvíc sem myslel asi na Matrix, který byl pro mojí generaci tzv. utvářejícím filmem.  I zde je na poměrně banální premise tj. boj dobra se zlem vystavěn skoro až filosofický opus o vině, odpuštění, nenaplněných očekáváních a spoustě dalšího. Třešničkou na dortu jsou jedny z nejoriginálnějších soubojů za hooodně dlouhou dobu. Film určitě není bez chyb, ale v tom multivesmírném komixovém šílenství říznutém Netfixovskou prázdnotou je to pro mě naprostá perla a budu oba pány dále sledovat. Jak by řekl můj syn S tier. ()

Sterbik

No takže film začíná tím, že nám představí poměrně nepříjemnou rodinku číňanů to je asi první problém. Jak asi mi má záležet na někom kdo už se mi od začátku protivý ? Další problém a to je jak chvíli mluví čínsky a chvíli anglicky s přízvukem. Nevím komu to přišlo jako dobrej nápad ale bylo to no né moc dobrý. Příběh no co říct o příběhu. Není to nic hardcore na pochopení, je tu cestování multiversama a to je docela dobře vysvětlený ale jen to cestování. Prakticky to ale nemá žádný pravidla, takže když nad tím budete až moc přemýšlet tak dojdete k tomu, že to moc smysl nedává. Má to filozofickej přesah ale problém je to, že se zde řeší filozofickej paradox. Nakonec dojdou k tomu, že tenhle paradox lze vyřešit hodnym a pozitivním přístupem ke světu. A jestli někdo žije v reálným světě, tak ví že je to kravina, nelze. Ve finále ten příběh postrádá smysl, protože se zakládá na filozofii která je paradoxní a k tomu řešená nerealistickym přístupem k životu, jinak ta omáčka kolem příběhu je lehce šlehlá origanalitou ale né zas tak moc. Akce co bylo super byla akce, ta bavila byla dynamická, stejně tak i kamera. Dobře posouvala děj a byla i chvílemi vtipná a originální. Naopak někdy a to nesouvisí jenom s akcí zde bylo často divných absurdit, který byli spíš na škodu než na pobavení. Humor zde byl buď fakt vtipnej anebo to bylo cringe nic mezi tím bych asi řekl. Hudba no nic moc speciálního sem nezaregistroval. Celkovej ten přístup k tomu filmu se snaží bejt originální. Originální neznamená že je to dobrý a tady to působí tak napůl něco je fajn, něco je otřesná sračka. Je mi jasný, že tenhle film buď pro lidi sračka nebo výborná záležitost, u mě je to spíš sračka. Když něco má silnější filozofickej přesah a staví na tom celej příběh a bohužel má v sobě díry, a to docela podstatný díry, tak na to budu spíš přísnější s hodnocením. 2* to dostane za akci, kameru a občasně zábavný humor. ()

dkeeper odpad!

Kokotina roku kterou těžko něco překoná. Alespoň herecké ztvárnění, ale blbost, co to kecám. Všechno bylo špatný od začátku až do konce. Odměnou za shlédnutí filmu mi byly závěrečné titulky na které jsem se od prvních minut těšil. ()

Belphegor

Měl jsem velké očekávání, ale nemůžu říct, že by se mi film líbil, a ani nelíbil... Nechává mě víceméně chladným, občas to na mě působilo dost přehnaně, ačkoliv chápu, že ty ujetosti jsou záměrem, ovšem na úkor vyprávění. Celkem se mi zamlouvá, že si film dělá srandu sám ze sebe - takový Bagel a šutry oceňuji, dějově mi ale přijde nezajímavý, překombinovaný a vlastně si z něho skoro nic neodnáším. Těch 70% mi přijde fér, ja dávám tři hvězdy hlavně proto, protože jsem v tomhle multiversu necítil žádný pořádný řád, spíš mišmaš... Takže tři hvězdy jest uděleny, a to i přesto, že mám Michelle Yeoh celkem rád. ()

OBU4JDLB odpad!

Už v prvých minútach sa tam objavil lesbický pár, ako inak. Podobná látka sa dala a mala uchopiť úplne inak a podstatne lepšie. Pičovina za odpad. ()

MIRECSK

No ten koniec bol teda záhuľ. Niežeby ten zvyšok nebol. Ale bola to zároveň zábavná akčná jazda s análnym kolíkom zarazeným hlboko... no veď presvedčte sa sami. ;) ()

ilegal1983

A toto bolo co...Totalna kravina ktoru som musel vypnut ako sa zacal ohanat s ladvinkou ten cinan na danovom urade a byt ochranku.Nie ze by mi to vadilo ale do tohto bodu som este chapal ze je nejaka snad carovna formulka ktora z vas urobi nadludi podobne ako Vsemocny sa skoncila v absolutne trapnu komediu po 30 minutach. ()

Marcello

Žiadny zázrak, ktorý som na základe recenzií očakával, sa nekonal. Film bol symfóniou chaosu, totálne uleteného deja, nesympatických hlavných postáv a až do konca som neprišiel na to, či to všetko mám brať vážne, alebo si tvorcovia robili srandu. Neviem, čo to chcelo byť, ale kvalitné sci-fi teda za mňa fakt nie. Tá jedna hviezdička je za záver, ktorý sa to aspoň trošičku snažil zachrániť. ()

Schyzartis

You are not unlovable. There is always something to love. Even in a stupid, stupid universe where we have hot dogs for fingers, we get very good with our feet! || To, že Daniels mají totálně absurdní nápady a smysl pro humor, jsme samozřejmě věděli už dříve. Jenomže to jsme ještě nevěděli, co nás teprve čeká. Při sledování jejich nového počinu jsem se totiž často sám sebe ptal, jestli při jeho psaní ještě navíc něco nehulili. Jakože asi jo. A nebylo toho málo. V Everything Everywhere All At Once se vůbec nedrželi zpátky a vytvořili něco, co bude pravděpodobně to nejbizarnější, nejoriginálnější, ale hlavně nejzábavnější, co jste za sakra dlouhou dobu viděli. Zápletka zahrnující mnohovesmír je samozřejmě pro jejich fantazii velmi štědrá, úspěšně ji tak ždímají na max a neustále sypou další a další šílenosti, geniální gagy a jako třešničku na dortu ještě parádní akci. I přes takhle rozmáchlý děj se ovšem perfektně daří neupozaďovat postavy, které v něm vystupují, a jejich v podstatě obyčejný rodinný příběh, který by se v tak ambiciozním námětu mohl jednoduše utopit, vás nepřestane bavit. Co víc, nedělá mu vůbec problém častokrát dojmout. A i když bych nejraději takhle nadšeně pokračoval i dál, jednu výtku bych přeci jen měl, a to je dost přehnaná stopáž. I když osobně nemůžu říct, že bych se někdy vyloženě nudil, ke konci už jsem se přeci jen musel občas trošku nutit a přišlo mi, že by nebylo na škodu film trochu prostříhat, aby pak byl ještě svižnější a údernější. Na druhou stranu, nenapadá mě jediná scéna, kterou bych s klidným srdcem vypustil. A stejně jsem pořád hlavně nadšený z toho, jak se povedlo skvěle skloubit intimní rodinný příběh s šíleností multiversa a taky dávkou té filosofie. Ještě nějakou dobu budu vzpomínat na věci, které jsem tu viděl, ať už to jsou vařící mýval, bagel, trofeje podezřelých tvarů, nebo úchvatné (ne)mluvící kameny. || 8/10 ()

bul

No konečně po dlouhé době scénář, kde jsem neměl ani ponětí co se bude dít. Jenom množství alternativních vesmírů mohlo být ještě větší, kreativitě se meze nekladou. Jako vesmír, kde mají místo prstů párky, to by velkej úlet. ()

F_FF_Brukner

Není to sice Vietnam, ale k Sapě to má hodně blízko. Najdeš tam všechno, včetně bizarních obskurností, které umí překvapit i flexibilní fantazii, ale... taky to má hodně stinných míst a celek působí dojmem, že si dva kreativci dali jamm a vyzobali všechno, co našli či byli s to sehnat, a pak se sjetí jak starý gumy předháněli v tom, co tam všechno ještě nacpat, v domnění, že tuplované víc všeho a všech je vždy dobrej nápad a cesta k úspěchu . Zajímavé nápady a momenty, střídá neukočírovaná psychedelie a (i díky zbytečně přepálené stopáži) se celek rozpadá do nesourodých fragmentů.  Chvílemi to pobaví a rozesměje (místy zřejmě neúmyslně), chvílemi to nudí a chvílema si člověk připadá jako při sledování japonských freak TV show. Takoví Wachovští (pardon, takové Wachovské) v klimakteriu na toluenu s notně nižším rozpočtem. Pro zajímavost asi stojí za zhlédnutí, ale cílené opakované návraty tomu alespoň u mě nehrozí. ()

Rawen616

Přesně ten typ magořiny které mám rád a vlastně i příjemný flusanec do tváře všem Marvelovkám s jejich multimegapropojenými vesmíry a celkově pěkná ukázka, že se stále dá přijít s poměrně originálním nápadem. Byť jde vlastně v základu tak trochu o parodii na Matrix. Přitom se pod tím přívalem ulítlých nápadů skrývá vlastně celkem dojemné drama a disfunkční rodině čínských přistěhovalců a o pokusu matky najít cestu ke své dceři. Jen je tam u toho trocha cestování paralelními vesmíry, kung fu souboj o to kdo si vrazí do zadku jistou věc a tak podobně. Čím méně toho víte, tím více si to užijete. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou