Skull: A Máscara de Anhangá

• USA Skull: The Mask (viac)

Kudly4

Čekal jsem původně krvavou zábavu, kde mělo být Gore na prvním místě, ale ani ta brutalita mě tedy skoro vůbec neuspokojila. Zlatý hřeb, měla být scéna rozpárání ceckatý ženy a oběšení jejího frajera na střevech. Střevo, co vyloženě vypadalo jako nasáknutý provaz v červený barvě a rozpárané břicho, kde v jednom záběru je vidět pouze díra na 3 stehy a o pár sekund později je hrudník, jak po nájezdu hordy zombíků, bylo spíš strašně vtipný a amatérský, než že bych musel tuhle Gore scénu několik minut rozdýchávat. No každopádně, celkově Skull: A Máscara de Anhangá až tak tragický není, ale kromě pár brutalit a špinavý atmosféry Sao Paula, mě tohle ničím jiným nezaujalo. (55. hodnocení, 10. komentář, Full HD) ()

oveckaoa

Nemám rád filmy co kromě samoúčelného násilí nic nenabízejí a tohle je přesně ten typ filmu. Tak, že na začátku sledujeme kohosi jak ukradne jakousi lebku pro nacisty donese jim ji a nacisté ji aktivují na jakémsi náhodném týpkovi a mu vybuchne hlava. Posuneme se do roku 2021 kdy tu lebku najde archeoložka přiveze ji do města a její přítelkyně ji aktivuje a obě umřou pak ta lebka skočí na uklízeče a on s její pomocí začne vraždit. Kromě vražd to nemá co nabídnout pokud Vám to ke stačí ke štěstí dejte si libovolný počet hvězd do plusu já zde naopak vidím hodně velké nedostatky na herecké straně (to by tak moc nevadilo kdyby aspoň nepřehrávaly a speciálně hlavní policistka to hraje s takovým zájmem, že mám podezření jestli není příbuzná Bruce Willise z posledních filmů). Na konci si to rozdá jezuitský kněz s jakýmsi démonem nebo co to bylo s mačetou proti meči a to už je tak debilní, že z toho bolí i mozek. Jo a mimochodem kde skladovaly tu useknutou ruku, že za více jak 50 let z ní nebyly jen kosti? ()

darkrobyk

„Héj, ta party s kostýmy je vedle!" Švich! Šplouch! Začíná to mezi nácky v pralese, kdy si nejde nevzpomenout na Hellboye. Krvavý rituál, kdy oběť je nejlepší rozpárat tak, až z ní chlístá krev a lítají střeva, zaklínací formule a maska v podobě lebky, skrze niž lze vyvolat démona z temných hlubin země. Zatraceně, to je jak z Lovecrafta. No, popravdě ten, co si lebku nasadí a poskytne schránu pekelníkovi, dokáže z těla vymrštit i vražedná chapadla. Samozřejmě pro gore se nejde daleko, jelikož démon si žádá srdce, což se bez rozervaných hrudních košů neobejde. Likvidace obětí patří k tomu nejlepšímu. Menší prostor má černá magie, o něco větší policistka Beatriz. Permanentně naprdlá, co nejprve střílí, no a pak už se nezeptá. Zajímalo mě, co udělají při rituálu s těmi dětmi....tak jestli bude pokračování? Nejde o přímočarý příběh, na jaký je divák běžně zvyklý, spíše je to jakási mozaika střípků, co se pomalu dostávají k sobě. Zajímavá kamera má vyšisovaný vizuál, což nakonec nevadilo. Ředitel muzea byl ovšem pěkný slizoun. A Wilton Andrade, co vypadá jak Jean Reno (ano, i mně tak přišel), partyzána rozhodně nezapřel. Jinak popravdě u těchto filmů nějaké špičkové herecké výkony nečekám, tak jsem těmi ochotníky až tak znechucen nebyl. Příjemné béčko, očividně ne pro každého. 3,5* ()

*CARNIFEX*

Nízko rozpočtová, akčná “polo-zábava” ktorá by mytologickým slasherom chcela byť, no miesto toho je len akousi žánrovou jednorázovkou bez mimoriadneho vkusu či snahy naplniť vyššie ambície. Mnohí kladne spomínajú najmä “gore”, a tak som sa teda tešil aspoň nato jediné, čo mi samotný snímok s jasným zámerom môže ponúknuť. No a presne to som aj dostal, nič viac - nič menej, všetko ostatné je hodné “koša”. ()

goauld

Tampónos na kúlkos.... todos lebkos. To byla zase péčovina :-) Komisařka Beatriz vypadala, jako by se jí nezdařil poslední šuk s Uumu Tahawantinsupay a celkově vlastně jeden nevěděl o co tam šlo... Některé pasáže byly vyloženě k smíchu a nebýt gore situací, tak bych dal snad odpad. Je vidět, že brazilci horrory natáčet neumějí. Kdyby to vydali třebas v roce 1982, tak to bych hltal jedním dechem, ale v dnešní době???? No comment. Nicméně - být brazilec, tak bych třeba to viděl jinak ;-) ()