Reklama

Reklama

Indiana Jones a Chrám skazy

  • Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (801)

Lateef 

všetky recenzie používateľa

Slavný archeolog se vrací v pokračování více než drsném, stoupenci bohyně Kálí nejsou žádní milí strejčkové od vedle - jejich žilami koluje černá krev a vede je děsivý fanatik se smrtící pravačkou. Celý obětní rituál mě skutečně šokoval, filmové obrazy v kompozici s ozvučením a hudbou mi svůj autogram vyryly hluboko do spánkové kosti. On vůbec chrám celkově je napěchovaný nechutnostmi, od prvního chodu maharádžovy hostiny k prvnímu vchodu do zahmyzené chodby. Těchto laskomin se ale dočkáme až po dobré hodině stopáže, dění předtím né že by se tvářilo bez života, ale nemá takový náboj (a Willie nejapně řve při každé příležitosti). Za to finále je jízda a to doslova, důlní vozíky křižují podzemní prostory v ohromující rychlosti a v luxusních záběrech. A scéna na provazovém mostě má charakter lehkého a chutného dezertu po dobrém a vydatném obědě. Indy vždy radši práskne bičem než by práskl do bot a opět se nezapře nějakou tou chemickou reakcí k Willie. Škoda nevyváženosti filmu (druhá půle dominuje), přesto efektních 80% 28 miliónů dolarů(rozpočet)/333 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/138 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Fiftis 

všetky recenzie používateľa

Chrám skazy je môj najobľúbenejší diel z tejto jedinečnej dobrodružnej série. Opäť tu je všetko, čo by nemalo v žiadnom dobrodružnom filme chýbať - nádherné exteriéry, super akcia a veľa vtipu, štipka tajomstva a nejaké tie príšery k tomu. Steven Spielberg je holt borec no. Naozaj film, ako má byť. Na Indyho sa vždy rád pozriem. Druhý diel, ktorý od začiatku beží na plné obrátky a končí opäť bojom dobra - v podaní Harrisona Forda - proti legendárnemu zlu, indickej bohyni Kalí, je prešpikovaný nielen humorom ale aj akciou. Dnes už klasika. ()

Reklama

Dan9K 

všetky recenzie používateľa

Dle mého názoru nejlepší Indy. Neoslovil mě pouze dokonalou honičkou na kolejích, ale pro mě nejpřitažlivějším prostředím a vtipy, které se mi zde líbily ze všech tří dílů nejvíc. To, že vás to nenudí ani vteřinu je samozřejmostí a devízou každého Indiana Jonese a v Chrámu zkázy to platí dvojnásob. Navíc velevýborná Williamsova rondová skladba Parade of the Slave Children. A co se týče nejlepší scény jednoznačně KAALIIMAA!!! ()

Wacoslav1 

všetky recenzie používateľa

Jsou tady dvě mrtvoly úplně nahý!!! To je mám přijít oblíknout ty huso??? Pokud porovnám všechny díly série vychází mi tento jako nejslabší, ale to neznamená, že bych ho neměl rád. Jenom proti precizně a do detailu vybroušený jedničce je tu víc šílenosti a místy je to fakt přehnaný. Taky tvůrci malinko přitvrdili v ratingu a film je drsnější a krvavější. To všechno dává druhému dobrodružství Indyho zvláštní říz. Každopádně finále je opět epic, byť lehce překombinovaný a nemá to takovou atmosféru jako Dobyvatelé ztracené archy. Každopádně kdyby u každé filmové série vypadal nejslabší díl takto, byla by to pohádka.85% ()

tron 

všetky recenzie používateľa

„Pro tobě DOKTORE Jonesi, kotě.“ Strašná pecka a môj najobľúbenejší Indiana Jones (a v skutočnosti nie sequel, ale prequel Dobyvateľov stratenej archy). Spielberg si sypal popol na hlavu, že to prehnal s temnotou. Ale mne sa to práveže páčilo. Od detstva patrí k mojím najobľúbenejším žánrom horor a hoci to môže znieť pri filme od Spielberga za 28 miliónov (čo na prvú polovicu 80. rokov nebolo málo) zvláštne, Chrám skazy v podstate (minimálne v niektorých scénach) horor je. Dokonca nechýba vytrhnutie srdca. Ľudského. Zaživa. Holou rukou. Iného človeka. Do toho taká kadencia mŕtvol, šialených krvilačných siekt, kostier, červov, hadov a opičích mozgov (scéna večere je totálny, neskutočný nášup aj po desaťročiach), že som sa miestami nestíhal čudovať, ako ďaleko režisér bol ochotný zájsť. Jasné, občas to má drobný nedostatok (Kraťasove smiešne kopance vo finále, zadná projekcia pri „lyžovaní“, prípadne scéna s gumovým člnom, ktorá je „príliš“ už i na Indiana Jonesa), ale inak šupa, ktorá sa v druhej polovici preklopí v podstate do nonstop akčnej scény. Osobne mám ale o čosi radšej predsa len prvú polovicu, kedy ešte nevieme (spolu s hrdinami), o čo kráča a kedy sa buduje veľmi zlovestná atmosféra ticha pred búrkou. Máme muzikálový úvod z charizmatického, exotického Šanghaja a následne sa plynulo dostávame do Indie, do dedinky, z ktorej miznú deti a vraj s tým súvisí (nádherne opulentný) palác v temnej džungli, ktorý sa údajne nedávno prebudil opäť k životu, no žije tam len zlo a temnota. Práve do epicentra toho mieri sympaťák Ford, zábavná Kate Capshaw (uhrať takúto hysterku chcelo fakt talent) a odzbrojujúci Kraťas v podaní 13-ročného Vientamčana Jonathana Ke Quana, po ktorom sa bohužiaľ následne zľahla zem (rok po Indym mal v hre spielbergovských Rošťákov a tým to haslo). Spomenúť určite musím Amrisha Puriho (neskôr výborná rola vo výborných Lovcoch levov s Douglasom). Hustá džungľa, vystrašení domorodci, mýty, legendy, staré hrôzostrašné historky, krvilačné netopiere veľké ako bocian a hustnúca atmosféra. Film je napriek ponurej atmosfére zábavný a to vďaka vtipným postavám, originálnym scénam ("chobot") a zábavným hláškam a chytľavým dialógom ("Šokuje vás to?" - "V žiadnom prípade. Som vedec."). Film zarobil viac ako 330 miliónov na celom svete, čo bol samozrejme ohromujúci úspech, na strane druhej to bolo menej ako Dobyvatelia stratenej archy (takmer 390 pri 18-miliónovom rozpočte) a Posledná krížová výprava (cca 475 pri 48-miliónovom rozpočte). Cameo Webera (na letisku) dostal Dan Aykroyd z Krotiteľov duchov. ()

Galéria (209)

Zaujímavosti (106)

  • Když Indiana Jones (Harrison Ford) během rvačky leží na pásu s kameny v dolech, tak má těsně předtím, než je z jeho voodoo panenky vytáhnuta dýka, hlavu blízko válce na drcení kamene (jeho klobouk již vrhá stín na válec). Ale ve chvíli, kdy Short Round (Jonathan Ke Quan) vytáhne dýku z panenky, tak je Indy od válce mnohem dál. (johnnymay)
  • Scéna, v níž Indy (Harrison Ford) zneškodní dvě stráže a se šavlí se odvážně vrhá kupředu, ale poté se zarazí a začne utíkat na druhou stranu před mnohem větším množstvím stráží, odkazuje na podobnou scénu ve filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), kde Han Solo (rovněž Harrison Ford) ve Hvězdě smrti stejným způsobem vběhne před skupinu imperiálních vojáků, před kterými se dá posléze na útěk. (Camulator)
  • Spousta diváku se nevšimla, že se ve skutečnosti jedná o prequel k předchozímu filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). Film se odehrává o rok dříve, v roce 1935. Lucas a Spielberg totiž nechtěli, aby padouši byli znovu nacisti. Postava Indiana Jonese (Harrison Ford) tu navíc ještě není poučená a obměkčená událostmi z Dobyvatelů ztracené archy a zpočátku se chová více sobecky a zištně. (tyzmrde)

Súvisiace novinky

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)

Reklama

Reklama