Guľový blesk

• Československo Kulový blesk (viac)
TV spot

Komédia o jednom veľkom sťahovaní.
Pripraviť, zorganizovať a vykonať výmenu dvanástich bytov je dielo, hodné majstra, ktorý však dr. Radosta nepochybne je. Všetky ťažkosti rieši s ľahkosťou a aby sa grandiózny plán podarilo zrealizovať, pripraví aj malú generálku. Napriek tomu sa však objavia drobné problémy... (STV)

Spike86

Typický humor Svěráka a Smoljaka, pár klasikých hlášek. Zajímavý námět a lehce nadprůměrný scénář, k tomu navíc celkem dobrý hudební doprovod. 80% ()

pokeandrew

Snímek obsahuje gagů na dva, možná i tři filmy. Trefný , lehce satirický a nadmíru humorný portrét splečnosti na konci sedmdesátých let v Československu. Výborní herci z nichž vyčnívají Hrušínský s Abrhámem a bezchybný scénář činí z tohoto díla nejlepší českou komedii, kterou jsem kdy viděl. O vlásek lepší než Vrchní prchni. ()

rwa

Dle mého nejlepší svěrákosmoljakovština. Nejvíc oceňuji tu neokázalou (a možná právě proto velmi hlubokou) vážnou notu, skvěle doplněnou mj. překrásnou Lukášovou ústřední melodií (plus jejími variacemi). Nenápadně to také ukáže mnoho z ducha doby...Ultimátně vyvážená záležitost. ()

Kumbula

Smoljak opět nezklamal. Pokud jste tedy jeho fandy, tuhle výbornou komedii o největší akci v dějinách stěhování si nesmíte nechat ujít. Obdivuhodný scénář, u kterého se rozhodně nebudete nudit. Situace, které tam probíhají, jsou opravdu jako ze života. V některých lidech se možná i sami poznáte. Shlédla jsem ho osmkrát a ještě mě nepřestal bavit :) Jeden z nejlepších Smoljakových filmů. ()

Raggnar

Celkem slabý kousek. Děj o ničem, vtipných scén málo. Naopak ideální obsazení herců a proto jsem čekal, že se více zasměju. Osobně si myslím, že vysoké hodnocení má kvůli ,,hvězdnému'' obsazení. 40% ()

krijka

„To je půdička, pane Knotek, tady se mi to bude věšet.“ „Komu je horko, ať si rozepne kabát.“ „Mrcha, ta se lekla.“ „Rodina se dusí.“ „Ahoj, byte.“ „Dámo, vraťte mi ty housle.“ To je jen několik z mnoha hlášek, které dnes už zlidověly. Každý film dvojice Svěrák-Smoljak má takových hlášek spousty a Kulový blesk, tento poněkud neprávem opomíjený skvost české kinematografie, se jimi také hemží. Popravdě řečeno, tento poněkud dadaistický a absurdní opus, patří k mým nejoblíbenějším. Kdykoliv a kdekoliv si ho dám znova. ()

Eisenmann

Ukázka českého filmového mistrovství. Dvojice Svěrák-Smoljak je naprosto nenahraditelná, tenhle typ filmů jednoduše dnešní době chybí. Skvěle zvládnuté role, geniální scénář, propracovanost scén a nestárnoucí humor dělá z tohoto díla úžasnou podívanou. ()

Warapeidza

Znáte akademika Plíška, Fazekaš? Je hrozně těžké až skoro nemožné, vybrat nejlepší komedii z per božské dvojice Smoljak & Svěrák, tahle je ale určitě jedním z největších kandidátů na pomyslný olymp. Podívat se na ní můžu vždycky, všude a s kýmkoliv, pořád se u ní budu skvěle bavit... ()

Tomik9

Parádní česká komedie o vyměně bytů, a co vše se dá pokazit to by opravdu nikoho snad ani nenapadlo. U filmu jsem se skvěle bavil! ()

Alekks80

Až se mi nechce věřit, kolik vynikajících hlášek původem z Kulového blesku je mezi prostým lidem v oběhu. A po každém novém shlédnutí objevím další. A to už je rozhodně směroplatný. ()

Suchoš

Faktem je že se tady vyskutuje několik chluchých míst, ale ty jsou více než vyvážené tím množstvím nesmrtelných hlášek a scének. Je to sice tak na hraně, ale těch pět hvězd si to nakonec zaslouží. Navíc to říkala Máňa! ()

Stoupa07

Nevím proč , ale z tohoto filmu mi nejvíce utkvěly dva obrazy. Jeden, kdy Smoljak plaší veverky a venku spadne cyklista a druhý, kdy "zemřel" pěvec a do toho hraje Mozartova hudba. U tohoto filmu mi splývají vůbec jednotlivé obrazy jako miniatury, malé drobné příběhy, a dotváří celek. I když námět filmu je dnes už asi nepochopitelný. Dnes už se byty nevyměňují ale kupují a prodávají. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám