Po havárii letadla se nevlastní bratři Karl a David dostávají na fantastický ostrov Dinotopie. V této dosud neobjevené části světa žijí v poklidné shodě lidé s dinosaury, kteří umí nejen mluvit, ale i číst a psát. Mnozí z nich studují, třeba jako stenonychosaurus Zippo, který je knihovníkem a mluví sedmnácti jazyky. S ním a s Marion, dcerou starosty z Města vodopádů, prožijí oba bratři vzrušující dobrodružství. Život a pohoda na Dinotopii jsou ale v ohrožení, protože energetické zdroje ostrova, bájné sluneční kameny, začínají slábnout. Osud Dinotopie se ocitá v rukou našich dvou hrdinů... (oficiálny text distribútora)

Alf

scénář i triky rozhodně ne horší, nebo spíš lehce lepší než u legendárních Hvězdných válek díl IV-VI, škoda toho roztomilého dinosauřího mláďátka, to mi docela lezlo na nervy.. Mnohem víc mě zaujal opravdu bezprostřední dinosaurus Zippo, škoda, že jeho pingpongové umění nebylo dovedeno do finále :-) ()

tom88

Príbeh Dinotopie mám celkom rád, no tento trojdielny film alebo seriál dopadol veľmi priemerne. Obsahovo a herecky veľmi slabé. Zopár pekných scén a záberov sa samozrejme nájde. Efekty samozrejme priemerné, ale na rozpočet a druh filmu treba uznať, že sa to celkom dalo. Pravda, že by každý diel mohol byť kratší o približne 10 minút. Miestami celkom nuda. 50% ()

Radim

Tento pohádkový příběh je původně určen pro TV. Odtud vyplývá úroveň triků a vlastně celého zpracování - je sice poměrně kvalitní, ale člověk je dnes přece jen zmlsaný trochu jinou podívanou. Já bych hodně stříhal, dvě DVD by stačila. Stále zde ovšem zůstává poutavý příběh, který zaujme hlavně děti. ()

lennyd

Nevlastní bratři, Karl a David, se nikdy moc nemuseli. David (Wentworth Miller) je typický šprt, zatímco Karl (Tyron Leitso) je jeho pravý opak. Aby je jejich otec smířil, vezme je na let malým výletním letadlem. Letadlo se ale dostane do bouře a havaruje. Karl s Davidem se dostávají na tajemný ostrov Dinotopii, kde po staletí žijí lidé v souladu s dinosaury, pod ochranným světlem slunečních kamenů. Oba se musí hodně naučit, aby dokázali na Dinotopii přežít - a nakonec to jsou právě oni dva, kdo mohou ostrov zachránit, když začnou sluneční kameny ztrácet svoji sílu... Když jsem vkládal DVD do přehrávače, čekal jsem krátkou pohádku o dinosaurech. Až posléze jsem zjistil, že nejde o film ale o asi čtyřhodinový miniseriál. Ale vůbec to nevadilo, rád jsem se nechal unést do tohoto světa fantazie, a musím říct, že mi Dinotopie hnedle přirostla k srdci (mnohem více, než takové Narnie a další). V prvních dvou dílech se toho sice moc neděje - aspoň ne nic nepředpokládaného - divák je jen seznamován s pravidly, které v této zemi fungují. Je trochu škoda, že po tom všem seznámení přichází třetí část, která nemá s předchozími tařka nic společného, je sice akčnější, ale klidně by mohla být filmem sama o sobě. A ještě si autoři mohli odpustit vsuvku s přeživším otcem, ale co už, nikdo není dokonalé. Takže prostě jednoduše, kladné pocity převládají... ()

Hadati

Dinosauři sice nevypadají tak dobře jako ti Spielbergovi, ale i tak předvedli programátoři dost dobré výsledky. Nápad, stvořit skrytý svět, kde lidé a dinosauři žijí v harmonii, mě nadchnul. Město vodopádů také vypadá dobře. Horší je to už z hereckým uměním některých protagonistů, zejména kapitána Una, který mi připadal jako slamněný panák. Příběh také nebyl moc domyšlený. Zřejmě psaný pro děti, které neprohlédnou nesmyslnosti odvíjícejícího se příběhu tak jako dospělí. I přesto se mi však film líbil. ()

• Slovo "dinotopia" je spojením gréckeho slova "dinosaur", ktoré znamená "hrozný jašter", a slova "utópia", ktoré znamená "pekné miesto". Ironicky však toto skĺbenie vytvára názov "hrozné miesto". (HelenOfTroy)
  • V seriálu se objevují dinosauři s dlouhým vzpřímeným krkem. Některé prameny však uvádí, že srdce by nedokázala pumpovat krev až do mozku. Dřívější věda se naopak příkláněla k názoru, že vzpřímené krky by nemohli existovat, protože by došlo ke zlomení obratlů. (dmk)