Lorelei

• USA Lorelai (pracovný názov)

Wayland (Pablo Schreiber) je už 15 let ve vězení za ozbrojenou loupež. Po propuštění se vrací do rodného městečka a navazuje kontakt se svou láskou ze střední školy Dolores (Jena Maloneová), která je nyní svobodnou matkou a snaží se uživit své tři děti. Brzy po jejich náhodném shledání se Wayland nastěhuje do chaotické rodiny a stane se neochotným, ale tolik potřebným otcem. Wayland má problémy s placením účtů a vrací se ke svým starým zvykům, zatímco Dolores sní o životě v Los Angeles. (Cinemax)

Real Tom Hardy

Bradatý Pablo Schreiber, americký zapadákov, veľa hmly, ranných zarosených scén a typický a v takomto prípade tradičný tmavý kamerový filter a filmársky duch malých nezávislých snímok mi nedali spávať a Lorelei som tým pádom musel (skúsiť) dať druhú šancu, aj napriek nepohode z prvého sledovania pár mesiacov dozadu. A celkom zbytočne. Kameň úrazu (pre mňa) nie je vôbec vo filme ako takom, či jeho spracovaní/prevedení, ale v obsahu. Takéto indie drámy dominujú u nájdeného diváka predovšetkým práve v tejto rovine, ergo ak to zlyhá tam... Ťažko sa kladne namotať na film, pri ktorom nesúcitíš, nesympatizuješ, nevžiješ a nestotožňuješ sa so žiadnou postavou, ich problémami, starostami a ostatnými sračkami. A tak, ako som tu bol aj prvýkrát pre veci uvedené v počiatočnej vete, pre ne opäť späť, hoc bez výslednej zmeny v pocitoch ku celovečernej prvotine Sabriny Doyleovej. Hviezda, samozrejme, nereflektuje kvality filmu, len moje postoje k nemu. Ak by áno, kľudne aj štyri... kompromis teda dve? (27.7.2021) (16.11.2021) ()

silentname

Americká indie dráma, ktorá ma svojim príbehom skutočne rozsekala. Neviem čo povedať. Veril som, že "Lorelei" bude dobrým filmom, no v jadre sa ukázal byť ešte silnejší a kvalitnejší než som si myslel. Je tu veľa pekného, veľa smutného a rovnako aj veľká dávka života, ktorý si niekedy proste vieme ako ľudia pokaziť svojimi vlastnými chybami. A myslím si, že to je situácia, v ktorej sa ocitli naši dvaja hrdinovia, plus 3 deti, ktoré má Dolores s troma rôznymi mužmi. A skrz všetko čo sa udialo som mal na konci pocit, že to bola jedna veľká rodina. Bez toho, aby boli spojení krvou. Obdivujem opäť Jenu Malone za jej herecký výkon v tomto filme. Myslím si, že je jednou z mála herečiek, ktorá dokáže zahrať úplne čokoľvek a nemá zábrany aj na odvážnejšie momentky. Dúfam, že bude vo výbere podobných rolí pokračovať, lebo stále patrí medzi moje najobľúbenejšie herečky a istú formu záruky zaujímavého filmu. Čo si skutočne predstavíte pod filmom, kde máme dokopy bajkera, ktorého pustia po pätnástich rokoch z väzenia a slobodnú matku s tromi deťmi, ktorá robí maximum preto, aby sa nejako dokázali pretĺcť životom. Určite to nebude jednoduché. A film ma skutočne odpálil. Hodnotenie: A ()

sedm.1

Já tyhle filmy zkrátka fakt můžu. Necítím se při nich být totiž až tak v hajzlu a uvědomuji si, že může být klidně i mnohem hůř. Ale vážně, Lorelei je skutečně ukázkovým filmem plný zmaru a marastu, který se na většinu ústředních postav lepí jak hovno na botu, a v podstatě ať se snaží jak chtějí, cesty z těch sraček snad není, a je úplně jedno, jestli si za to mohou sami, nebo ne, na to se jich osud prostě neptá. K největším přednostem této podívané každopádně patří opravdu silná a přesvědčivá atmosféra a prostředí sociálně slabších rodin, z jehož zpracování chvílemi až mrazí, a to hlavně i díky faktu, že tu není nic zkresleno a pokud ano, tak naopak spíš ještě k tomu lepšímu. Dalším zásadním přínosem pro film je pak i perfektní casting, na čele s jako vždy uhrančivým a hlavně výrazným Pablo Schreiberem, který u mě stoupá film od filmu, a pak i Jena Malone, jenž svou svobodnou matku sehrála také více než přesvědčivě. Bohužel, aby si ale mohl divák Lorelei užít opravdu na maximum a hodnotit ho jako vážně nadprůměrný filmový zážitek, to by museli tvůrci ještě mnohem více zapracovat na zápletce, která zde prostě postrádá snad úplně vše, svižnost, nápaditost, nějaké skutečně silné momenty, napětí, ale i třeba nějaké to poselství, či zásadnější smysl, no a rozhodně musím zmínit i absenci emocí, kdy to celé na mě v tomto směru bohužel působilo dost chladně a nepřesvědčivě, což  u takovéhoto typu filmu pak většinou znamená jednoduše průser. I přesto ve mně nakonec ale převládla spíše ta spokojenost, jelikož jak jsem již zmiňoval, tyhle syrové, nelítostné, bezvýchodné příběhy mě oslovují a baví, a Lorelei patří určitě k těm povedenějším. ()

Bratyslavcan

O tom, že začať nový život v ťažkej dobe je ťažké, zvlášť keď zrovna vyšiel z basy a s minimálnym vzdelaním. Film je dobre natočený so silným príbehom, ktorý ma vôbec nenudil a bol som zvedavý ako sa bude vyvíjať. Ďalej musím vyzdvihnúť herecký výkon Jeny Malone, ktorá svoju strelenú rolu Dolores zahrala podľa mňa naozaj dobre. Jediné čo ma na filme nahnevalo, bolo hneď na začiatku opätovne mylné zobrazenie motorkárov. Bohužiaľ motorkári v kinematografii asi navždy zostanú ako zlí vyvrheli. ()

luccijas

Má někdo po 15ti letech ve vězení právo na druhou šanci? Osobně si myslím, že má. Jenom to nepo*rat... Celý snímek jsem sledovala se zatajeným dechem, jak se s tím popere... Uteklo to rychle. Mé srdíčko zaplesalo nad horou drsňáka skrývající ten nejněžnější cit! Pablo Schreiber v úplně jiném světle, a skvěle mu to sedlo. Více takových rolí (teda, né že by se špatně koukalo na svalouše v neprůstřelce a se zbraní v ruce). Pět hvězd protože si to ten film zaslouží! ()

• Natáčanie prebiehalo predovšetkým v Oregone, najmä v meste Portland. Natáčalo sa aj v Sacramente a Los Angeles. (Real Tom Hardy)
  • Film mal virtuálnu premiéru v roku 2020 na Tribeca Film Festival. Organizátori však film aj tvorcov o rok neskôr na festival pozvali opäť a film sa už premietal pred živým publikom. (Real Tom Hardy)