Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiálny text distribútora)

shifter

Som doslova alergicky na Penelope Cruz, ale v tomto filme mi na pocudovanie vobec nevadila. Nadherne emotivny film! Vsetko nenormalne cloveku v podani Almodovara pripada normalne, to neviem nazvat inak ako majstvovstvo :-) ()

Petus

Takhle vypadá krása – oduševněle a působivě, čistě a hluboce. Film, který je tak křehký jako ženská duše a zároveň stejně silný. Film, který skládá poctu všem ženám bez rozdílu. Jejich síle a houževnosti, kterými disponují. Stejně jako hlavní hrdinka Manuela, která musí po prožité tragédii sebrat veškerou svou sílu a odvahu, vyškrábat se znovu nohy a čelit nepřízni osudu. Postavit se své minulosti i budoucnosti, podívat se jim zpříma do očí a zároveň najít něco, pro co stojí za to zase žít. Právě ona (ostatně jako všechny hlavní hrdinky – mimochodem všechny fantastické a fantasticky zahrané) dokazuje, jakou sílu v sobě žena má, když opravdu miluje, lhostejno zda své dítě, manžela, milence, milenku či přítelkyni. Že je úplně jedno, kdo jste a co nebo koho milujete – ten cit je naším hnacím motorem, naším motivem i cílem, naším počátkem i koncem. Určuje naše činy a naše touhy. Prostupuje celým naším životem, který se s nikým nemazlí a který má pro každého nachystáno pár pořádných kopanců a zároveň nám dává sílu přijmout je a znovu se zvednout. Z Vše o mé matce dýchá nejen neuvěřitelná síla, ale taky odhodlání a nezlomná naděje, že bude líp. A že všechno zlé bude (dřív nebo později) k něčemu dobré. ()

ywulka

Nemôžem povedať, že to bol najhorší film, ale tu je podľa mňa dosť precenený. 86%? A za čo? Keby tam nebolo toľko "náhod" a vykonštruovaných scén, tak možno. Ale takto mi to prišlo až príliš umelé. Celkovo ten film vo mne nezanechal žiadne pocity, ani len žiadna scéna so mnou nejak nepohla. A herecké výkony tiež nestáli za veľa, hlavne Lola bola fakt príšerná. ()

JonasJonas

Po shlédnutí tohoto mistrovského snímku jsem se ještě půl hodiny nemohl pořádně nadechnout. Vlna emocí mě málem zadusila. Výborné herecké výkony, skvělá depresivní muzika, výborná režie i zpracování. Asi jsem filmový masochista, ale já si to neskutečně užíval. ()

Baghira

Na Almodovara se dívám tak nějak na přeskáčku, takže k tomuto filmu jsem se dostala až teď a naprosto mne dostal. Po dlouhé době je to film, na který myslím i další den po tom, co jsem ho shlédla. Prostě si podle mne zaslouží jen superlativa vč. dokonalých hereckých výkonů. ()

Marat

Almodovar má jedinečný vypravěčský um. Osobně film spíše vypadá jako divadelni představení, které je hrané v normálním lidském životě. I symbolika divadla a herectví tento fakt podtrhuje. Ale rozhodně nevím, co na csfd.cz u tohoto filmu znamená slovo komedie. Tento film je smutný, smutný z mnoha stran. ()

Mat32

Příliš. Příliš mnoho podivných postaviček. Příliš mnoho námětů. Příliš mnoho absurdit. Takový all in one. V takový záplavě se těžko dokážu sžít s příběhem. A navíc par věcí jsem prostě nepřenes přes srdce včetně konce. Já radši mluvím s ní. ()

DKNY

První film, který jsem od Almodovara viděla. Naprosto mě dostal přesně tam, kde mě chtěl mít. Zírala jsme s otevřenou pusou, brečela jsem a říkala jsem si, jak tohle může někdo sakra natočit? TAK nádherný film, smutný jako máloco, ale přesto neuvěřitelně krásný a vyvážený. A dvě hlavní ženské postavy (Manuela a Rosa) jsou pro mě nejlepšími ženskými postavami vůbec. protože..tohle je prostě ono. ()

Pauliee

Môj druhý film od Almodóvara, ktorý som videl až po, podľa mňa nie veľmi dobrom Volverovi. Ale toto už bolo oveľa lepšie. Výborný film od začiatku až po koniec. Síce sú tam nejaké homosexuálne scénky, kde sa hovorí napríklad o "fajčení vtákov", ale aj to skvele pasuje do tohto filmu. Určite si od Almodóvara zoženiem aj ďalšie filmy. ()

Verunka84

Vše o mé matce mi vždycky přišlo jako jeden z filmů, který byl zrovna v módě a všichni na něj koukali. Pak jsem ale od Pedra viděla Volver a rozhodla jsem si pustit tohle, což mě naprosto rozsekalo. Svěle vypointovaný příběh, postavy (asi mám nejradši Humu a Agrado a všechny scény imaginární "Tramvaje do stanice Touha", Humu pak i v Lorcovi na konci), herecké výkony a hudbu. Pro mě film, na který se nezapomíná díky atmosféře, příběhu a hercům. ()

Vikinec

Znovu se mi potvrdilo, že nerozumím světu žen. Obávám se však, že ani Almodovar úplně ne.Tento mužůprostý snímek se snažil ukázat ženy se všemi jejich slabostmi, běsy a emocemi. Samozřejmě zde nenajdete normální ženu od plotny, ale co si budem povídat, ať mají tituly nebo ne, ať jsou dojičky či učitelky, ať lesby nebo nymfy, škaredé či krásné, všechny mají něco společného, ale já nevím co. Tomu my muži neporozumíme. Pokud se o to jen pokusíme, skončíme jako Lola. Příběh, silná struna Almodovarových filmů, zde zlehka nabírá na obrátkách, proplétá se osudy podivných existencí, aby zprvu nesmyslně obhajoval jejich podivnosti, ale tyto potom zručně využil pro další děj tohoto spíše vážného filmu. Konec je však všeříkající, kdo měli problém a kazili tak happy end, umřeli a ti, na kom nám nejvíce záleželo, zázrakem přežili. Až na některé příliš náhodné dramatické scény vynikající kousek, ale pro mne až za "Rozervanými objetími" . Silné 4* ()

Zaplo05

Dost silná citová ždímačka ze světa, který nebude nikdy pochopen. Jenže i tento svět můžeme potkat. Mnohé věci, které byli ve filmu se prostě dějí. Dialogy plné procítěných slov, jen děj sem tam připomíná telenovelu - jenže tohle je fakt silná káva. Dech beroucí chuť hořkého života se všemi anomáliemi, které mohou přijít. ()

MaxForValue

Masochisticky krásna "úchyláreň", pri ktorej hrajú hlavný prim city, nepochopenie. Už chápem v čom je Almodovar tak úžasný - jeho filmy sú ostré ako nabrúsená britva, ktorá do vás postupne reže, reže a reže. Almodovar je majster psychológie a rozumie filmu viac ako drvivá väčšina súčasných umelcov. ()

RoninNiro

Film o materstve a matkach vo vsetkych podobach, pretkany dojimavymi dialogmi, vybornymi hereckymi vykonmi, a hlbokou myslienkou. Len pre divaka, ktory si dovidi dalej, ako na koniec svojho nosa. ()

Queendom

Klenot a nejlepší Almodóvarův film. Těžko si představit, že by natočil něco ještě lepšího. Ale i kdyby se to už nepovedlo, vlastně to vůbec nevadí, jen ať je z něj kult. Z obou. ()

Daertelon

Film "Vše o mé matce" zkrášlil krajinu Lepšoprůměrova a přichází vám říct vše o vaší matce. Jednoduché dialogy střídají podivné scény, u nichž se vám často nepodaří pochopit, proč tam jsou. Samotné téma je ošemetné, tanec mezi vejci (i když upřímně - ani otec neměl vejce), který vytančil režisér i herci jen s několika málo rozkřápnutými. Hlavní téma je mi celkem blízké, ale upřímně řečeno - obávám se, že moc lidí ke změně názoru na 4% (i když všichni víme, že je to víc ;-)) populace nepřiměje. Celkem nudné, srdce nezabušilo, slzy nebyly uroněny, byť se o to všichni naprosto profesionálně snažili. Herci byli výteční, výběr zajímavé hudby vám zpříjemní koukání, ale když se nepodíváte, zase o tolik nepřijdete. 60% ()

fifany

Tento film jsem poprvé viděla asi před pěti lety, už tenkrát silný zážitek, ale teď, když jsem měla to štěstí vidět i jiné Almodóvarovy filmy, jsem ho vnímala ještě intenzivněji. Famózní film, originálně natočený a přirozeně zahraný příběh, podbarvený výbornou hudbou, který Vás naučí toleranci a lásce k bližnímu. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (viac)