Kým Layla je v stopách Harrowa, Marc, Steven a Chonšu sa musia vrátiť do Káhiry, aby zastavili Ammit, ktorá opäť ohrozuje ľudstvo. (Disney+)

tomik99

Finále o poznání lepší a po prvních dvou epizodách možná jedna z nejlepších epizod. Ale stačí to? Určitě ne. Seriál lze označit za první velký přešlap Marvelu. Nepovedl se příběh a ani jako postavy. Je možná dobře, že to zatím nijak nepropojují se zbytkem MCU, protože tohle se zkrátka celé nepovedlo. Někdy bude lepší ty "mladé a nadané" tvůrce nechat stranou a zase zapojit malinko té jistoty. Tohle je hrozně nevyrovnaný projekt a označovat ho jako Batmana světa Marvelu je úplně vedle. ()

Lenka.Vilka

Neměla bych čisté svědomí, kdybych dala míň než pět hvězd. První polovina ještě dojíždí na předchozím dílu a je to luxusní. Druhá polovina je klasický "marvel cgi bitkový závěr", který je ale paradoxně mnohem lépe koukatelnější než ve filmech. Ale jak jinak to vyřešit? Alespoň se já to dobře kouká  :) ()

Elio

Možné SPOILERY. Poslední díl už nehraje vůbec podle pravidel a rozjíždí jízdu tak šílené nepřehlednosti a nejasnosti, že si ještě teď kladu otázku, zda to celé vlastně na seriálu oceňuji, nebo naopak přehlížím. Ona zmatenost totiž byla sympatická a nápaditá v prvních dílech a koneckonců i v přelomovém díle čtvrtém, ale ve chvíli, kdy je (alespoň částečně) potřeba uzavřít sérii, je na místě přeci jen pár věcí vysvětlit, nebo minimálně lehce nastínit. A vyjevení třetí osobnosti, o které jsme myslím tušili už tak nějak všichni, se do toho opravdu nepočítá. Poslední díl Moon Knighta doplácí zvláště na fakt, že celý tento nový superhrdinský vesmír v seriálu nebyl tak úplně stravitelně představený. Pokud by tvůrci na začátku prvního dílu celou mytologii a princip avatarů nastínili v podobě „listování“ egyptskou knihou, výkladem průvodce v muzeu, nebo jakýmkoliv jiným způsobem, který by nás do tohoto, opravdu hodně nového a netradičního světa, alespoň trošku „namočil“, možná by celý příběh s touto tematikou nepůsobil jako skládaný za běhu. A i když jsem celou zmatenost velmi oceňovala v „psycho částech“, tahle nepřehlednost v žádném případě neměla co dělat v prostém fungování egyptské mytologie, která by divákům měla být alespoň částečně představená. Pokud divák netuší, co se vlastně na konci za bitvu odehrává a jak by ji naši hrdinové mohli zastavit, je asi něco špatně. A i když chápu, že seriál zcela jasně pomrkává na 2. sérii, pořád jsem přesvědčená, že měl některé věci trochu více dotáhnout. Abych ale jen nehaněla, musím více než pochválit jak postavu Marca/Stevena v jejich moonknight variacích obleku i v casual pojetí, tak i třetího Jakea, který si mě svým creepy retro zakončením opravdu za těch pár minut získal. Hlavně díky němu se na druhou sérii už teď těším. ()

Colby Sawyer

Ty finále těm MCU seriálům fakt nejdou. Nebýt potitulkové scény, tak je to úplně o ničem. Na seriálovou tvorbu to furt vypadá skvěle, ale jak se snaží nenarušovat příliš kontinuitu celého universa, tak se v konečném důsledky nikdy nic nestane a vlastně o nic nejde. Čest Lokimu, ale jinak nám to vždy jen ukáže něco zajímavého a pak to skončí. Snad druh série dokáže gradovat lépe. ()

kenkaku odpad!

Ani ne 10 minut a mega LOL byl na světě. Vážně jeden trapák s hůlkou ve vteřině sundá tlupu Bohů? Sakra slabý Bozi teda ten Egypt měl :D. Tahle scéna komplet zabila celou myšlenku seriálu. Dalších deset minut a byl tu další kopanec do koulí... takže ještě dva a utrpení je konec (má to bohužel 40 minut). A byly tam! Egyptský suerhrdina (kde se vzal tu se vzal), retard konec bez jasného vysvětlení a jako bonus “C”!!! Jako fakt “C”! ()

• Ve scéně, kdy Amemaitini následovníci soudí obyvatele Káhiry, si můžeme všimnout camea, kdy Mohamed Diab (režisér seriálu) soudí Granta Curtise (výkonný producent seriálu). (Kubaaa97)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (orionn12)
  • Nemocnice, ze které Jake (Oscar Isaac) odvezl Arthura (Ethan Hawke), je Sienkiewiczova psychiatrická nemocnice. Jedná se o odkaz na Billa Sienkiewicze, kreslíře, který nejvíce ovlivnil vzhled Moon Knighta v komiksech. (Kubaaa97)