Princess Connect! Re:Dive - Season 2

(séria)
Japonsko, 2022, 4 h 36 min (Minutáž: 23 min)

Scenár:

Takaomi Kanasaki

Acuši Abe, M.A.O, Rika Tačibana, Miku Itó, Júka Aisaka, Šóta Aoi, Aja Suzaki, Mijuki Sawaširo, Rina Hidaka, Sumire Morohoši, Azumi Asakura, Rei Macuzaki (viac)

DaweForeman

Tak druhá série se zprvu nese v duchu té první, kdy mě zde hnedka pobavil tuším první díl s těma podvraťáckýma vlkama :D. Zbytek je takový, že se zase nabalují nové postavy a jsou zde nová dobrodružství, kdy Pecorine tíhne čím dál více její původ a jak to budou vnímat její přátelé, pokud se to dozví. V druhé části a hlavně pak závěru už to nabere na otáčkách, kdy tu máme docela solidní akci, ale bohužel mírně "pohádkově" udělanou, takže od toho člověk nemůže čekat nějaké zvratové drama. Vzhledem ke konci to vypadá, že příběh je kompletně u konce (netuším jestli je ještě nějaké pokračování) a pokud to tomu je tak, tak v tom případě má tohle anime jedno velký mínus a tím je hlavní mysteriózní stránka, která je tu všudypřítomně nevyslovená a záhadná až do hrobu. Pravděpodobně bude problém to, že neznám tu hru a proto mi docela dost podstatných věcí uniká. ()

Jeoffrey

Princess Connect! Re:Divenepřestal bavit a mile překvapovat ani druhou sezónu. Je pro mě záhadou, jak autoři dokázali udělat zábavné promo své hře a zároveň do něj tolik investovat, že je kvalita vidět snad v každém záběru, a tak seriál obstojí i jako nadprůměrné anime. Stejně tak nepobírám, že vymysleli příběh, který funguje pro hráče původních her od CyGames (kteří znají přesně všechny detaily z hraní obou Princess Connect! her – Re:Dive totiž není začátek příběhu…), ale i pro někoho hrou naprosto nepolíbeného. Takže i já nemám problém se v ději zorientovat a dochází mi většina složitějších zákrutů, které tu jsou a vysvětlují třeba, proč je v názvu anime Re:Dive. Navíc je všechen ten lore v příběhu tak šikovně podávaný (skrze dialogy, drobné detaily a náznaky), že dává divákovi prostor si většinu prostě sám domyslet, spojit a zároveň buduje silnou a zajímavou atmosféru. Fungují i emoce, postavy (a že jich tu je nespočet) a spolu s výbornou hudbou a animací je z toho zkrátka silný zážitek, který jsem si naplno užíval skoro každou epizodu. Ovšem byli tu i trošku slabší pasáže – první půlka anime by se dala označit v podstatě jen za zábavné videoherní promo, protože jsme skoro v každém díle sice dostali nový zajímavý příběh, ale vždy se musely také objevit 3-4 nové charaktery, jelikož bylo potřeba v rámci prezentace gača hry ukázat i je (nedostalo se na ně v první řadě, nebo jsou to postavy přidané do hry v období mezi první a druhou sérií). Ale i tak to bylo skvěle vymyšlené a propojené s hlavní linkou, která se naplno rozjela v druhé půlce anime, a nakonec každá z postav (a to i z první série) dostala během finále aspoň trošku prostoru a to tak, aby to nevypadalo hloupě. Ta již zmíněná druhá polovina byla opravdu velká jízda – tempem, emocemi, ale především neskutečně povedenými souboji, kde ten mezi Manou a Labyristou byl pro mě osobně něčím strašně originálním s kvalitně použitým CGI a patřil mezi nejlepší ryze magické souboje (tedy prakticky bezkontaktní), jaké jsem v anime zatím viděl. Prostě ono i při boji bylo vidět, kolik snahy do toho autoři dali, a tak měli atmosféru, intenzitu a byli někdy až šíleně barevné. Zkrátka mě Princess Connect! Re:Dive opět dostal, nejdřív mi zlepšoval pondělní náladu, později způsobil hlad po nových dílech a tak si zase minimálně těch 8/10 zaslouží a jsem zvědavý, jestli bude někdy v budoucnu i 3. série, já bych za ní byl moc rád. ()