DaweForeman

Tenhle počin mi trochu připomínal mix Granblue Fantasy a Konosuby. Je tu spousta postav, příběh tu je, ale neděje se tu nic světaborného, kdy je to spíše nahlédnutí do každodenního života ve fantasy světě se spoustou dobrodružství a také jídla (jeden z rozmarů japonského anime). Navíc je tu pár rádoby komediálních prvků a několik postav, u kterých vám rozum prostě stojí. Když už zmiňuji postavy, tak prvních pár dílů člověk musí vysloveně přetrpět nad frustrujícím chováním jednotlivých hlavních postav. Nejhorší na tom ale je to, že jak už jsem psal, je to spíše relaxační dobrodružství než akční drama, takže od toho člověk nesmí očekávat příliš, ale přesto bych řekl, že po příběhové stránce by se to dalo vylepšit, aby to bylo přesto více poutavější, než aby to bylo zaměřené na klasická klišé. Po animační stránce je to slabší (to množství barev a kýčovitých efektů je prostě přehnané) a po hudební stránce celkem ucházející. ()

Jeoffrey

Jakožto každý člověk, pracující neustále kromě víkendů, nesnáším pondělky! Naštěstí se i v této sezóně našlo něco, co mi dokázalo spolehlivě zvednout náladu a zažehnat deprese ze začátku nového týdne. Kdybych měl vzít jen jedno nové anime (pokračování již známých seriálů opomínaje) a postavit ho na svůj pomyslný trůn této sezóny, zkrátka prohlásit o něčem, že jsem si to nejvíc užil - pak by to (pro mě nakonec velmi nečekaně) bylo právě Princess Connect! Re:Dive! Zajímavá volba, obzvlášť když se podívám na většinu dalších hodnocení, ale pro mě není problém jít proti proudu. Každopádně hlavní, nad čím se zde zamyslím, bude to, co se vám na tom nejspíš nelíbí... Jde o adaptaci gacha hry. To jsou ty hry, které sice můžete hrát zadarmo, ale pokud vám chybí trpělivost, výdrž, či silná vůle, pak můžete snadno spadnout do spirály mikrotransakcí a za takovou mobilní gacha hru utratit majlant (nejznámější z těchto her je nyní asi RAID: Shadow Legends). Lidé zkrátka moc nemají rádi gacha hry! A tohle anime je především reklamou na jednu takovou hru. Za sebe však musím říct, že na rozdíl od jistého druhého anime z této sezóny, které je také podle mobilní hry, je tahle reklama velice dobrá! Jeoffrey musí vyzdvihnout vysoké produkční hodnoty (moc hezká animace, dobře zvolená hudba), zajímavý i když ne naplno předvedený příběh, sympatickou a příjemnou atmosféru a opravdu spoustu pro mě osobně strašně milých postav. Tohle je přesně ta adaptace, po které mám sto chutí si hru nainstalovat a zahrát si jí, sbírat si své kreslené waifu, starat se o ně a stavět z nich neporazitelný tým. Bohužel hra je pouze v Japonštině... Jako další argument, proč by se vám nemuselo tohle anime líbit slouží poslední dobou již klasické - je to jen další levný odvar Konosuby! No ono se dá říct, že je to také parodie třeba na Soumu a kdo ví co ještě... Přesto to ale pro mě není jen další tuctový zážitek, který by zapadl někam do hlubin zapomnění. Je zde totiž spousta věcí, na které budu rád vzpomínat, ať jsou to "baka vlci", z nichž jsem měl jednoho chvíli i jako profilový obrázek, nebo třeba "Kokoro WutFace", kterou jsem si přidal do své zdejší malé galerie. Zkrátka tyhle nezapomenutelné drobnosti pro někoho jako jsem já dokáží udělat z něčeho fádního něco nezapomenutelného. Ale ono to není jen to. Málokdy se mi stane, že mám rád všechny hlavní postavy a zaujme mě tolik vedlejších. Ústřední čtveřice je super. Kokoro miluju, Pecorine miluju, Karyl je taky fajn tsundere a hlavní postava! No řekněme, že další argument pro nízké hodnocení může být, že hlavní postava je úplně zbytečná, slouží tak akorát jako komický prvek a svojí užitečností je někde na úrovni současného mentálně poškozeného Kirita (SAO). Ale mě Yuuki bavil. Jeho snaha o nějakou akci mi byla sympatická a to, jak to skoro vždy skončilo, mě pokaždé pobavilo. Z vedlejších postav mě vlastně štvala akorát ta lama Rima, která na můj vkus měla až moc prostoru a raději bych sledoval kohokoli ze zbylých 44 charakterů (opravdu se zde celkem mihne 45 postav ze hry, což je také docela výkon). Jako další důvod, proč se to někomu nemusí líbit, je celkové ladění seriálu. Bezstarostná podívaná s příjemným nádechem totiž může připadat spoustě lidí nudná. To je jako žánr slice of life, ten také nesedne každému. Já ale zrovna tohle vyhledávám, relaxuji u toho a když mám ještě spoustu sympatických dívenek, pak jsem na vrcholu blaha. Navíc když dojde na nějakou tu akci, pak je to barevné, docela dynamické a ani to CG, které se sem tam vyskytne, mi tady vlastně vůbec nevadí. Obzvlášť poslední díl byl velmi dobře zvládnutý, mělo to emoce, překvapení i docela obstojný finální souboj. Takže ano, chápu, že tohle anime nesedne každému, spíš si myslím, že sedne jen pár vyvoleným, ale já za sebe našel něco velmi příjemného, co mi zlepšovalo náladu, na co jsem se těšil, co jsem si užíval, bavil se u toho... Za mě 8/10. () (menej) (viac)