Deti zo susediacich mestečiek Shadyside a Sunnyvale trávia každoročne leto v tábore Nightwing. Tento rok sa ale namiesto klasickej zábavy budú musieť postaviť vrahovi so sekerou, ktorý sa v okolitých lesoch začne pohybovať. (Marceloo)

Zupan_

Neexistuje žáner v histórii filmu ktorý si toho vytrpel toľko ako slasher. Zlatú éru v skorých 80tich rokoch zažil len krátko ale na plné koule .Potom to už išlo iba dolu kopcom a zomieral. Pokusy o oživenie boli ale nepodarilo sa no a v posledných rokoch sa pokúšajú už násilne prebúdzať mŕtvolu a servírujú jeden výkal za druhým. Občas ale aj preskočí iskra a pritom fanúšikom stačí k potešeniu len málo. Letný tábor, zasadenie do rokov minulých,aspoň polovične charizmatický herci, sexi kočky, a kvalitné mordy. Toto má všetko, oveľa lepšie v každom aspekte ako prvá časť. ()

Bratyslavcan

S prvým dielom sa nedá porovnať. Konanie postáv už nebolo až tak absurdné, aj príbeh bol fajn. Akčné, napínavé. Prostredie tábora so zrecyklovaným Jasonom sa mi páčilo. Soundtrack bol znova prispôsobený dobe, zahrala Nirvana, dva krát David Bowie (The Man Who Sold The World zahrala aj od Nirvany a aj od Bowieho a to sa mi ráta), Cherry Bomb a ďalšie veci. Na rozdiel od jednotky, teraz hudba aj sadla do diania. Čo by som vytkol je tuhý korienok postáv (týpka seklo sekerou do chrbtice a ku koncu filmu už kráča, ďalšia postava bola bodnutá nožíkom snáď šesť krát a tiež prežila, otvorená zlomenina a kráča ako znovuzrodená). ()

gggggg

O triedu lepší film ako jednotka. Keby to nebola trilógia ale samostatný film, bolo by to u mňa hodnotené ešte lepšie, ale za daných okolností tak vysoko rúbať nemôžem. Dejovo to bolo výborné, ani scény neboli také prehnané a po dlhej dobe som si pozrel kvalitnú vyvražďovačku, ktorá stojí za to. ()

drkaldj

Celkem lepší než předešlá část. Opět to dost potápí některé postavy a nelogické chování. Ale příběh už má položené některé nosné body takže vyprávění zde nedrhne tolik jako předtím. Hodně této části pomáhá zasazení do sedmdesátých let společně s umístěním do tábora. Tady jsem si koukání dokonce užil. ()

TR00P

Druhý díl naší renesanční trilogie si bere vše dobré z prvního dílu, a to co u prvního dílu tolik nefungovalo zde vylepšuje. I zde se znova objevují prvky slasher hororů a současnou inspirací není nic jiného než jiná táborová vyvražďovačka a to Pátek 13., díky táborovému prostředí je zde mnohem větší kill count, a to nejen teenagerů. Celkově je druhý díl o proti prvnímu lepší. 6/10 ()