Nadaný žiak

• Česko Nadaný žák (viac)

Šestnáctiletý středoškolák Todd Bowden (Brad Renfro) odhalí v osamělém starém sousedovi nacistického válečného zločince Kurta Dussandera (Ian McKellen). Bývalý velitel koncentračních táborů se již mnoho let skrývá pod falešnou identitou v mírumilovném americkém městečku. Todd však své závažné odhalení neohlásí. Je jakýmsi zvráceným způsobem fascinován holocaustem a vydíráním přinutí Dussandera, aby mu detailně vyprávěl o mučení a plynových komorách. Mezi nadaným mladíkem a starcem s otřesnou minulostí pomalu vzniká zvláštní pouto, jehož důsledky budou strašlivé... (oficiálny text distribútora)

C.A.T.

Ian McKellen Ano. Zbytek herců mi nesedl... Celkově mě filmové zpracování dost zklamalo. Ale je pravda,že předloha mě hodně vzala a knihu na plátno prostě nikdo nepřenese,,,Co mi ale hodně vadí je to, že film je hooodně slabý odvar knihy a je prostě...já nevím..pitomý?! Naprosto souhlasím s komentářem uživatele dris. Nemám,co víc dodat. ()

buddha_ps

Precízna analýza Zla. McKellen skvelý, ale Renfro predviedol naprosto famózny prerod z obyčajného zvedavého chlapca na chladnokrvné a bezcitné monštrum ()

Svatopluk.Vi

Mám velmi rád knihy Stephena Kinga. Vím, že převádět knihy do filmu je problematické a proto jsem se na film díval trochu s obavami, jak se to povede. Film i kniha jsou si podobné, ale v knize je mnohem více "ujetých" scén, které do filmu nebyly převedeny. I tak si myslím, že pro toho, kdo knihu nečetl (respektive povídku) i pro toho kdo ji četl, je film přínosný. Musím říct, že herecké výkony jsou velmi dobré a jako třešnička na dortu je účast Jana Třísky. Příběh je zajímavý a dobře zpracovaný a tento počin se určitě řadí k těm velmi dobrým. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder