Nadaný žiak

• Česko Nadaný žák (viac)

Šestnáctiletý středoškolák Todd Bowden (Brad Renfro) odhalí v osamělém starém sousedovi nacistického válečného zločince Kurta Dussandera (Ian McKellen). Bývalý velitel koncentračních táborů se již mnoho let skrývá pod falešnou identitou v mírumilovném americkém městečku. Todd však své závažné odhalení neohlásí. Je jakýmsi zvráceným způsobem fascinován holocaustem a vydíráním přinutí Dussandera, aby mu detailně vyprávěl o mučení a plynových komorách. Mezi nadaným mladíkem a starcem s otřesnou minulostí pomalu vzniká zvláštní pouto, jehož důsledky budou strašlivé... (oficiálny text distribútora)

kodwin

Zajímavý snímek. Slabší prostřední část paradoxně pomáhá závěrečnému vyvrcholení. Nebyla to úplná pecka, ale i kvůli české stopě za čtyři, i když slabší. ()

bungalov

Špatně uchopená skvělá literární předloha. Škoda. Ve filmu chybí zásadní momenty (nejen konec) a tím to nepůsobí tím skvělým dojmem, jako po přečtení knihy. ()

Baroque

ian mckellen nemusí posluhovať priprdnutým fantasy hovadinám, aby vynikla jeho herecká genialita. a brad rentro tiež príjemne prekvapil. generalizované zlo zasa potvrdilo svoj temný šarm. potvrdzuje, že ľudí vždy fascinuje, kam sú až všade schopní zájsť, o ich krvilačnosti, hoci si to nechcú priznať. aspoň nie verejne. chamurapiho zákonník našťastie nie vždy funguje a milosrdnej nenávisti a pomstychtivosti obdivovanej menšiny nedôjde zadosťučinenia. koniec bol geniálny. "to asi budeš musieť, chlapče!!!"... "žasol by si, čoho som ja všetkého schopný..." davidovi schwimmerovi asi navždy zostane vypálené znamenie pacifistického blbca. asi bude musieť. mrk-mrk. p.s. stephen king je geniálny zvrhlík a zvrhlý génius. ako vždy. ()

Stardust

tak tohle se moc nepovedlo - to,co je zajímavé na kingovo povídce se tady vytratilo někam do pryč. Celkově to oproti předloze působí vyměkle - navíc se zde objeví i několik tragikomických prvků (viz. hajlující náckové před nemocnicí...) a poslední věc,co nechápu - povídka se odehrává v roce 1974,film v roce 1984...objevuje se zde otázka - What the fuck? ()

Infernor

Zacatek vyborny, ale postupem casu se dejova linie az prilis dlouho a prilis pomalu tahla kupredu, aby dospela k jakemusi neurcitemu konci, ktery me nijak neuchvatil. Presto si tato Kingova adaptace u mne vybojovala slusne tri hvezdicky, je to rozhodne mnohem kvalitnejsi dilo nez vetsina sfilmovanych kingovek, avsak na Shawshenk nebo Zelenou mili, ci Dolores to opravdu nema.. ()

Gaspyk

Výborný,temný a celou dobu hodně napínavý snímek.Herecké obsazení nemá chybu,včetně naší malé české účasti v podobě Jana Třísky.Po podle mě celkem průměrných Obvyklích podezřelích,velké překvapení a úžasný zážitek. ()

Cassovian

Brad Renfro opäť ukázal svoje herecké nadanie a nemusel sa zaňho hanbiť ani pre velikánoch ako Ian McKellen či Jan Tříska. V určitých momentoch síce chýba štipka napätia, ale je zaujímavé sledovať mimiku hlavného hrdinu. David Schwimmer v úlohe výchovného poradcu podľa mňa pôsobil dosť trápne a jeho výkon vôbec nebol presvedčivý, čo trocha ubralo na kvalite scén natáčaných v jeho pracovni , i v závere filmu, keď prichádza za Todom. ()

Pattrick

Nadaný žák vs Nadaný nacista .. Docela drsný boj o nadvládu nad tím druhým.. McKellen ve svě roli byl neskutečnej, hltal jsem mu úplně všechno, brrr.. ()

KcarlosK

Většinou filmaři dílo mistra Kinga totálně zmrší, ale Singer (a Kubrick a hlavně Darabont) to dokázal na jedničku. Temné a mrazivé jako kniha. Ian McKellen zahraje patrně cokoliv a vždy bude skvělý. Renfro dokonale nelidský. ()

kriplozoik

75 %. Knihu jsem nečetl, takže nevím, koho bych měl vlastně chválit. Líbilo se mi zejména použití prostředků filmové řeči a dramatizace - v okamžiku, kdy se prvotní zápletka vyčerpává, nastoupí další peripetie. Na druhou stranu bych možná ocenil, kdyby se při Dussanderových historek méně vypravovalo a více ukazovalo. ()

sako44

Vzpomínky na koncentrační tábory trochu jinak, ale velmi dobře zpracované. Knižní předlohu jsem nečetl. Proměna naprosto normálního středoškoláka na začátku a poslední scénou na konci? Velmi zajímavá. Chtěl bych vědět, co se s takovým člověkem udělá taková zkušenost. Ian Mckellen: takhle dobře ztvárněného herce v nacistické uniformě jsem dlouho neviděl. A to, že jsem viděl sakra válečných filmů.... ()

Lucka..

Když se středoškolák Todd dozví o temné minulosti svého postaršího souseda, zůstává divákovi jen rozum stát nad tím, jak může šestnáctiletý kluk po tak dlouhou dobu a tak silně ovlivňovat myšlení onoho muže. Kurt Dussander je bývalý velitel koncentračního tábora a nyní se skrývá v malém americkém městečku. Avšak Todd, milovník historie, donutí, pod výhružkou udání na policii, staříka mluvit o hrůzách Druhé světové války a holocaustu. Za opravdu poutavě ztvárněný scénář si zaslouží krásných 8/10. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder