Rocky Dennis není chlapec jako každý jiný. Má od narození poruchu tváře, která mu zohyzdila celý obličej. Potýká se s posměchem a nepochopením mezi spolužáky, a proto jeho jedinou oporou by měla být matka. Ta žije ale jen ve světě motorkářů a drog. Rocky je tedy nucen se o vše starat sám, i o svou matku. Probouzí se v něm však také zájem o ženy, i když dobře ví, že mezi nimi nemá šanci. Až na slepeckém táboře, kam přijede vypomáhat, pozná Dianu, dívku svého života. Získá nové kamarády, matka přestává fetovat a vše se zdá jít k lepšímu. Bohužel jenom do doby, než mu kamarád odmítne plánovanou cestu po Evropě, než Diana odjede daleko do speciální školy a než ho začnou sužovat nesnesitelné bolesti hlavy... (oficiálny text distribútora)

Ivoshek

Neviděl jsem to celý, jenom kousek. Trochu se mi vybavil Sloní muž, ale ten rozhodně nebyl mezi teenagerama na střední tak populární. Když to srovnám, tak Rockyho výhoda je, že ho nevozili ukazovat po poutích a nemlátili klackem. Oproti tomu John Merrick neměl za matku Cher. Fakt bych nevěděl, co z tohohle si vybrat jako horší osud. Jako film mě to nebavilo, přišlo mi to moc limonádový a americký. Pokud chcete film o člověku s divně tvarovanou hlavou, sáhněte radši po Sloním muži od Lynche. ()

Jiří K.

Dojemné psychologické drama o chlapci s ošklivým obličejem, jeho partě kamarádů, mámě Cher, nevlastním otci motorkáři, ...hrající hlavně na vážnou nótu. Poselství: Nikdy nesuďtě člověka podle obličeje. Na druhou stranu: "Neuzavírejte se sami do sebe. mohli byste skončit ve špatné společnosti" F.Fadějev ()

Anderton

Jeden z najkrajších filmov mojej mladosti. Ja som to od tej polovice 90tych rokov už nevidel, ale dodnes si pamätám niektoré scény, niektoré dialógy a to krásne a úprimné humanistické posolstvo, ktoré film prináša. Ak je to podľa niekoho hollywoodsky kalkul, asi bude ťažký cynik a brať mu to nebudem. Bude mi ho ale trochu ľúto. Na tento film tvorcovia 1001 filmov museli zabudnúť iba nešťastnou náhodou. Možno sa stala chyba v tlačiarni. ()

jafuska

toto byl velice zajimavý film, když jsem byla menší, už to dávali v tv, a mě se to hodně líbilo a ted s odstupem času, kdy už jsem dospělá, to mohu porovnat, a opět mě to nezklamalo, ale už jsem z toho nebyla tak nadšená jako dříve, chlapec s nemocnou tváří a jeho způsob života byl hodně překvapující ()

Sancty

Niekto sa vykašlal na korenie a len cukril a cukril a cukril... Snáď bolo zámerom tvorcov vyrozprávať posledné mesiace života znetvoreného chlapca spôsobom, akým ho prezentovali v tejto životopisnej skoro-až-rozprávke. Schválne som si vyhľadal informácie o Rockym Dennisovi aby som zistil, nakoľko je všetko z idealizované. Dosť toho chýba, čo-to je prispôsobené potrebám filmu, poprípade nedopovedané. Je to škoda, lebo z látky sa dalo vytrieskať viac. Najväčšia výčitka tým pádom smeruje k zaradeniu snímky do kategórie "životopisný," ktorá je vlastne zavádzajúca. Odhliadnuc od toho, je Bogdanovichova Maska emóciami nabitá výprava za túžbami jednej mladíckej duše. ()

• Oblíbeným zpěvákem Rockyho Dennise (Eric Stoltz) byl Bruce Springsteen. Peter Bogdanovich jeho písně původně ve filmu použil, ale kvůli právním problémům mezi distributorem filmu Universal Pictures a Columbia Records, firmou zastupující Springsteena, byly nahrazeny skladbami Boba Segera. Rusty Dennis (Cher) to komentovala: „Myslím, že Rocky ani nevěděl, kdo je Bob Seger“ a Bogdanovich zažaloval Universal o 19 milionů amerických dolarů kvůli porušení práva posledního střihu. Springsteenovy písně byly ve filmu použity při vydání režisérské verze na DVD v roce 2004. (kenny.h)
  • Rusty Dennis (Cher) měla 14. října 2006 nehodu na motocyklu, na jejíž následky zemřela po měsíční hospitalizaci ve věku 70 let. Fakt, že přežila oba své potomky, vždy komentovala slovy: „Moje děti si užívaly každý den života. Každý okamžik!“ (kenny.h)
  • Film se lehce odchyluje od skutečnosti. Úplně byla z děje vypuštěna postava Rockyho (Eric Stoltz) staršího nevlastního bratra Joshuy. To však mohlo být způsobeno faktem, že Joshua v 17 letech odešel z domova a s rodinou trvale nežil. Scénář také nejspíš nechtěl upozorňovat na fakt, že Joshua byl gay – příliš dramatu na jeden film... Ve filmu pak Rusty (Cher) objeví mrtvého Rockyho ráno v jeho pokoji. Ve skutečnosti se o smrti syna dozvěděla v kanceláři svého právníka, se kterým probírali obvinění z držení drog, když jí informaci zatelefonoval její partner a pozdější manžel Bernie (ve filmu Sam Elliot jako Garr). (kenny.h)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)