Rocky Dennis není chlapec jako každý jiný. Má od narození poruchu tváře, která mu zohyzdila celý obličej. Potýká se s posměchem a nepochopením mezi spolužáky, a proto jeho jedinou oporou by měla být matka. Ta žije ale jen ve světě motorkářů a drog. Rocky je tedy nucen se o vše starat sám, i o svou matku. Probouzí se v něm však také zájem o ženy, i když dobře ví, že mezi nimi nemá šanci. Až na slepeckém táboře, kam přijede vypomáhat, pozná Dianu, dívku svého života. Získá nové kamarády, matka přestává fetovat a vše se zdá jít k lepšímu. Bohužel jenom do doby, než mu kamarád odmítne plánovanou cestu po Evropě, než Diana odjede daleko do speciální školy a než ho začnou sužovat nesnesitelné bolesti hlavy... (oficiálny text distribútora)

jafuska

toto byl velice zajimavý film, když jsem byla menší, už to dávali v tv, a mě se to hodně líbilo a ted s odstupem času, kdy už jsem dospělá, to mohu porovnat, a opět mě to nezklamalo, ale už jsem z toho nebyla tak nadšená jako dříve, chlapec s nemocnou tváří a jeho způsob života byl hodně překvapující ()

dobytek

Je to taková ždímačka na slzy pro citlivější diváky. Kromě toho, že je to natočeno podle skutečnosti, tak já na tom nic extra zajímavýho nevidim. Taky si řikám, do jaký míry to je podle skutečnosti. Nějak mi to celý připadalo dost vyumělkovaný. Týpek sice má držku, že by s tim moh rozhánět demonstrace, ale je nejchytřejší, nejvtipnější a nejoblíbenější. Pak se navíc dá dohromady s pěknou blonckou, která je slepá, takže jí ten jeho xicht nevadí. Skutečnej osud Rockyho Dennise sice neznám, ale ať mi nikdo neřiká, že to ve filmu nebylo až moc pohádkový. Mně se to prostě nelíbilo. ~ POZOR spoiler!!! ~ A když hlavní hrdina na konci zemřel, tak mi to bylo úplně jedno. Akorát jsem si v tu chvíli řikal, že když už je po něm, tak snad už brzy bude konec. ~ konec spoileru ~ Když se tak podívám, jakejm filmům jsem dal 3 hvězdičky, tak za normálních okolností bych šel s hodnocenim možná ještě níž. Ale v poslední době jsem měl "štěstí" na takový sračky, že mi v kontextu s tim, připadal tenhle film aspoň průměrnej. 50% P.S.ad Ivoshek: Pokud chcete vidět v televizi někoho s divně tvarovanou hlavou a nemáte rádi Lynche, podívejte se na seriál Stockinger. ()

T2

Rozpočet $8miliónovTržby USA $48,230,162Tržby Celosvetovo $49,200,000║ Zdravotne postihnutý chlapec znáša lepšie svoje utrpenie, než matka túlajúca sa po motorkároch a hľadajúca útechu v drogách. Príbeh má svoje plusy, hlavne v Ericu Stoltzovi ako Rockym so zväčšujúcou sa hlavou ale žijúci svoj sen o cestovaní po Európe. Dejovo prevažne v uvoľnenom prevedení, občas príde na nejaké tie menšie vyhrotené spory. /60%/ ()

Mikita

Dojemný film a pěkné herecké výkony z doby, kdy byla Cher ještě tak mladá, že jí nevadilo hrát matku. Film opravdu dojemný, přesto se nemohu ubránit pocitu, že to působí tak nějak vyumělkovaně, idealizovaně a americky (pokud chápete, co tím je myšleno). Málokdo, s takovým postižením, má takové milující a chápavé okolí. ()

ripo

Názov filmu trochu zavádza a niekto si ho môže pomýliť so šaškárňou Jima Careyho. Tento je z iného súdku. Tvár mladého chlapca znetvorená chorobou a jeho hľadanie miesta v spoločnosti. Má chápavú "bandu" - skupinu motorkárov, kde mu nik nedá najavo jeho postihnutie. Ale aj tento chlapec chce zažiť lásku. Takú pravú, nie od matky. A tak hľadá. Nájde ju, ale .... ()

• Skutečná Florance „Rusty“ Dennis (Cher) prodala filmová práva na Rockyho (Eric Stoltz) příběh za 15 000 amerických dolarů. Většina peněz šla na léčbu Rockyho bratra Joshuy (1955–1987), který se v polovině 80. let nakazil virem HIV a v prosinci 1987 podlehl nemoci AIDS. (kenny.h)
  • Oblíbeným zpěvákem Rockyho Dennise (Eric Stoltz) byl Bruce Springsteen. Peter Bogdanovich jeho písně původně ve filmu použil, ale kvůli právním problémům mezi distributorem filmu Universal Pictures a Columbia Records, firmou zastupující Springsteena, byly nahrazeny skladbami Boba Segera. Rusty Dennis (Cher) to komentovala: „Myslím, že Rocky ani nevěděl, kdo je Bob Seger“ a Bogdanovich zažaloval Universal o 19 milionů amerických dolarů kvůli porušení práva posledního střihu. Springsteenovy písně byly ve filmu použity při vydání režisérské verze na DVD v roce 2004. (kenny.h)
  • Rusty Dennis (Cher) měla 14. října 2006 nehodu na motocyklu, na jejíž následky zemřela po měsíční hospitalizaci ve věku 70 let. Fakt, že přežila oba své potomky, vždy komentovala slovy: „Moje děti si užívaly každý den života. Každý okamžik!“ (kenny.h)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)