Případy neviny

Stíhání: Nesprávné místo v nesprávnou dobu (E07)

(epizóda)
  • USA The Prosecution: Wrong Place, Wrong Time

Ve Filadelfii dojde k vraždě a krátce potom nedaleko zatknou Chestera Hollmana. Policisté i obžaloba se rozhodnou ho usvědčit, a překročí proto veškeré hranice. (Netflix)

Arsenal83

Chester Hollman III dostal od mesta Philadelphia vyrovnanie vo výške 9,8 milióna dolárov potom, čo strávil desaťročia vo väzení za nespravodlivé odsúdenie za vraždu. Posúvame sa do finálnej tretiny seriálu, ktorá sa sústredí na zneužitie úradnej moci zo strany prokuratúry. Nespravodlivo odsúdený bol opäť černoch. Čo už, netflix. Začína to byť nuda. ()

klukluka

Mě tenhle seroš rve na kusy. Borec stráví v džejlu 28 let, přitom ho mohli pustit domů už druhej den. Přál bych tomu pokřivenýmu prokurátorovi Rogeru Kingovi, aby mu to někdo vrátil na potomcích, aby si jeho rodina musela projít něčím podobným. Kecám. Ve skutečnosti si přeju to, o čem v této epizodě mluvil ten rozumnej návladní: aby ve vězení nekončili nevinní, a aby se trestům nevyhli skuteční pachatelé. P.S.: Pro Arsenal83- není jedno, na kom je pácháno bezpráví? Jde přece o obecně závadný princip a ne o barvu kůže..? V USA jsem nebyl, ale předpokládám, že černoši jsou u soudu daleko zranitelnější, proto u nich bude procento nevinně odsouzených o řád vyšší, než mezi bílými. Jasně, když se mi teď i na začátku dalšího dílu objevil black man, trochu mě to zklamalo, ten jinak výbornej pořad si tím ubližuje, protože na něj pak hodně diváků pohlíží podobně kriticky jako ty, ale v mých očích mu to neubírá nic na kvalitě. Pořád se bavíme o nespravedlnostech, o absenci morálních zásad a svědomí, ale jak jsem dnes s překvapením zjistil, i o naší nedokonalosti a zradách, které na nás může páchat náš vlastní mozek. ()