Oběť bouři

• Španielsko Ofrenda a la tormenta (viac)

Amaia má za úkol vyšetřit podezřelé úmrtí holčičky, jejíž otec se snažil utéct s jejím tělem. (Netflix)

Anderton

Kvalitatívne zhruba na úrovni predošlej časti, avšak od finále by divák predsa len čaka väčší ťah na bránu a nie stokrát videné rozuzlenia. Opäť dostávame v každej scéne množstvo nových informácií, mien, stále niekto umiera a vyznať sa v tom je umenie. Hlavná postava, mimochodom racionálna vyšetrovateľka, berie zrazu vážne veštenie z kariet, až má človek dojem, že tvorcovia nakrúcajú nejakú meta paródiu, čo ale majú pochopiť len tí najmúdrejší. Z podobného súdku sú aj samovraždy s nožom. Má to však slušný spád a fajn temnú atmosféru, viac pozitív ale nájde iba hard core fanúšik celej trilógie či predlohy. 50% ()

Jaro.Krafcik

Komédia? Tu si niekto asi pomýlil žáner. Nudný nič nehovoriaci film kde bolo pár dobrých scénok, hlavne kde sa mihlo auto citreon. Inak slabota, dlhé to bolo a nezaujímavé. Asi kvôli tomu že som nevidel predošlé časti. Herečka ale v pohode. Zároveň som dnes dosiahol top 100 v počte hodnotení medzi slovákmi, poteší. 2* ()

helraiser

Slabší než předchozí díl, ale i tak docela slušná mysteriózní podívaná. Největší mínus je naprosto šíleně přemrštěná minutáž a některé zvraty se opravdu nepovedly a závěr zrovna nepatří k tomu nejlepšímu. Na druhou stranu slušná atmoška, slušná porce mrtvol a docela psycho se sektou a její vzájemná likvidace. Takže celkem spokojenost, i když to mohlo být samozřejmě lepší. ()

lahvi

Závěr skvělý trilogie. Zařadil bych to lepší než první díl, horší než druhý díl. Zaspoileruju a napíšu proč. Jelikož zde již jde o film z roku 2020, tak zde musel být zasazen "gay prvek", bez kterých zhruba od této doby jakoby filmy měly zákaz vznikat. A přesně od té doby, jakoby to vzalo špatný konec. Od chvíle kdy se zmíněný  povinný gay prvek ve filmu objeví mám pocit, že se soustředili spíš víc na to, jak ho do filmu zasadit, než jak zpracovat závěr. Když si vezmu závěr druhýho dílu, čekal jsem zde něco podobnýho. Tady to bylo slabší a za mě nevyužitý potenciál. Mohlo to končit nějakým objetováním v tom domě nebo někde na nějakym strašidelnym místě. Že v tom jede soudce bylo jasný, ale že se to na něj svede takle celý, byla zase chyba. Jakoby to chtěli prostě najednou celý rychle ukončit kvůli stopáži nebo nevím. Tam prostě měla být ještě ta poslední finální děsivá postava někde s vymazleným objetním místem. To mi tam chybělo. Škoda. Další škoda, že tam nedostala vůbec prostor ta zlomáma, která ve dvojce slíbila, jak s ní ještě neskončila. Jinak to mělo napětí, atmosféru super. Ale od vraždy toho kolegy (která taky být nemusela) ten závěr vzali za špatnej konec. Velká škoda. Stále ale i tak velmi dobrá trilogie. ()

SOLOM.

Nerad to říkám, ale bohužel se stalo přesně to, co jsem nechtěl. Španělé z této trilogie udělali doslova blamáž a totálně pohřbili úvodní myšlenku. Už od poloviny druhého dílu to začalo dost skřípat (hlavně co se logiky týče) a ve třetím díle v tom zdatně pokračovali. V tomhle kraji snad pomřela třetina lidí, druhá třetina byla členy sekty a do toho inspektorka, které jsem v prvním díle vážně fandil (herečka pěkná, postava sympatická), aby se z ní v průběhu všech tří dílů stala nehorázná píča. Nejde mi ani tak o to, že podváděla svého sucharského manžela (ten debílek si o to stejně koledoval), nicméně jako matka totálně srala na své děcko, začala propadat případu na úkor svého skvělého úsudku a v závěru už byla totálně mimo – přehlížela důkazy, indicie…Samotná sekta se smrskla, když se začali sami zabíjet, ale jak vidno ještě nebude konec. Mám obavy, aby se z toho nestala nekonečná telenovela, tentokrát aby se děj nepřenesl do USA (všechno tomu nasvědčuje) a nevznikla nová trilogie po vzoru amerických kamarádíčků a původní myšlenku úplně nedokurvili. Nejslabší díl. 40% ()